Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

InCity Residences

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Sa inteleg ca si-au schimbat politica? Cand am vrut eu sa iau, tot 3 camere, nu voiau sa vanda loc dublu de parcare decat pentru apartamentele mai mari. Si atunci, avand in vedere situatia din zona, am zis pas, desi discount-ul pe care reusisem sa-l negociez era f bun. Fiind in perioada cand toate bancile crescusera avansul la 25%, numarul clientilor solvabili scazuse brusc.

Pe de alta parte, e de discutat daca la 180k de euro nu se gasesc apartamente intr-o zona mai buna. Acolo e, totusi, mai degraba Dristor decat Alba Iulia, cu tot ce implica asta.  :) Si pe mine m-a impresionat calitatea, cel putin la nivel de costuri, au folosit numai lucruri de calitate.

#56
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Zona Alba Iulia. Hahahahaha. Probabil de pe marți se vede chiar în Manhattan.

Dacă tot ei au construit și zona world class, referitor la calitate, stăteau aia cu galetile pe jos ca le curgea apa din tavan.

Edited by mihaigerard, 19 February 2018 - 10:51.


#57
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008
180k 3 camere, 18k un loc de parcare, 450 ron lunar, in zona Dristor??? Si voua vi se pare ok? Posted Image

#58
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

View Postlucianmarius, on 19 februarie 2018 - 03:32, said:

apartament cu 3 camere de 110mp utili,
Esti sigur ca sunt metrii utili?

La 1600e/mp nu e chiar asa mult, de fapt e chiar bine insa te rupe cu locu de parcare Posted Image . Zona nu e chiar asa buna, adica pe Calea Dudesti e cam rromie (la propriu).



Iar legat de intretinere, probabil ca jumatete din suma reprezinta paza si salariile angajatilor complexului, apoi mai sunt cheltuieli cu reparatii si comisioanele celor din administaratie Posted Image

Edited by badsica, 19 February 2018 - 17:10.


#59
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008
Salut!

@Badsica - da sunt utili, 111 mai exact. 139 construiti. Poti lua un plan sau un RLV si vezi detaliile de la biroul de vanzari.

Zona e Calea Dudesti, mai mult stie fiecare cum e pozitionata. Vad ca unu ii zice Dristor, unu ii zice Manhattan. Amuzant softpedia, 90% prostii si 10% lucruri serioase oricum.

Pentru mine e ultimul post pus aici.

Spor la cumparat.

PS : preturile de 180 k pe 3 camere si 18k pe parcare nu sunt preturile ce le practica dezvoltatorul la blocul D, unde mai sunt ap de vanzare.

#60
sup3rfly

sup3rfly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.08.2007

View Postlucianmarius, on 19 februarie 2018 - 03:32, said:

Salutare tuturor!

Vad foarte multe informatii eronate aici.

Din punctul meu de vedere, ca si proaspat proprietar de apartament cu 3 camere de 110mp utili, este destul de bine aici. Pretul pe m2 a fost de aprox 1600 euro, ceea ce bate cam tot din zona, pana si cele sh sunt mai scumpe in zona Alba Iulia.
Peretii nu sunt din rigips niciunde, exceptie intre baia mica si hall,dar acolo nu e relevant. Toti peretii de beton sunt acoperiti de pereti de rigips si este spatiu de 5-10 cm intre peretii de beton si cei din rigips, la fel si intre camere.

Este printre putinele complexe rezidentiale unde s-a gandit non-economic.
Cei ce au lucrat la cladire au cuvinte de lauda.

Materiale sunt bune, lucraturile la fel, cu atentie la detaliu (ex nu exista cabluri prin casa, pana si cablurile de net si tv s-au pus prin spatele peretilor de rigips si ai prize in toata casa de net si tv)
Gresia si faianta pare buna, parchet triplu stratificat de 180 lei mp.

Intretinerea este relativ scumpa, aprox 450 lei lunar mentenanta la suprafata noastra construita de 140 mp si 2 locuri de parcare. Orice cost e detaliat si se poate verifica. E paza, curatenia, echipamentele de filmat si echipa de mentenanta 24/24 formata din 6 membri.

Pana acum operatiunile pe garantie au decurs bine.
Parcarea subterana este ok.

Nu s-a pus nici un material antifonant in apartamente, cine doreste o antifonare o poate pune in spatele peretilor de rigips dar e de lucru.

Preturi f usor negociabile. Parcarile subterane 18000 euro normal simplu, 12000 euro in sistem klaus sau 24000 euro dublu dar cu o masina in spatele celeilalte.

Daca mai sunt intrebari, va raspund cu placere, deoarece eu n-am gasit informatii obiective mai deloc.

Daca l-as recomanda? Da, daca nu este pe primul loc pretul.

@lucianmarius au cumva si boxe in acest ansamblu?
P.S. Multam pentru parere.

#61
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008
@sup3rfly - nu am boxa. Cred ca poti face in parcare ceva cu un aviz de la pompieri. Balcoanele in schimb sunt bune, eu am unul de 2m2 (eu am la parter si e mai mare) si inca unul de 9m2. Poti pune lejer in el un dulap mare.

Edited by lucianmarius, 05 March 2018 - 23:43.


#62
Nimda26

Nimda26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2019
Salut,

Ma puteti ajuta,va rog cu o parere despre Incity? Daca este cineva care locuieste acolo,cum este? Se aude prin pereti de la vecini? Sau daca sunt alte dezavantaje.Multumesc.

#63
Tolteanu

Tolteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 25.01.2019
Salut
Aceeasi intrebare aveam si eu
Sunt interesat de un apartament in Incity
Multumesc

#64
paulokaziii

paulokaziii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 15.07.2009
Salut, locuiesc intr-un ap de 3 camere in complex si izolatia fonica este foarte buna. Nu se aude litaralmente niciun zgomot de la niciunul dintre vecini.

#65
Pesimistulroz

Pesimistulroz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.05.2013
Buna ziua, doresc sa achiztionez un ap cu 3 camere , tib B sau A , cu 2 locuri de parcare .Ma intereseaza  cum sunt vecinii , cat e intretinerea la aceste apartamente.Exista un grup pe Facebook unde se pot discuta probleme , propuneri, etc? Multumesc

Edited by Pesimistulroz, 09 May 2020 - 21:31.


#66
loutre24

loutre24

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.07.2021
Buna,

Am decis sa scriu aici in ideea ca poate exista locatari incity pe forum.
Ne uitam la apartamentele de langa, Select Residences, si mare ingrijorare ar fi apropierea de depoul Dudesti (cu zgomotele de rigoare).
Pana sa se construiasca aceste noi blocuri, voi cum ati resimtit fonic apropierea de depou? E insuportabil?
Mentionez ca noi vrem un apartament pentru locuit 2 adulti si 2 copii, nu investitie.

Multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate