Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

InCity Residences

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
se mai stie ce preturi mai sunt la apartamente in acest complex rezidential?merci!

#38
scheffe

scheffe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.07.2013
ce stiti despre apartamentele dela incity?

din pacate nu prea am auzit lucruri bune.

#39
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
au un bazin ok la parter+sala de gimnastica buna :)
dar parcare dubioasa, imi e complet neclar daca acea curte alaturata e parcarea incity sau e a altcuiva; cert este ca uneori am parcat, alteori am fost dat afara sau am gasit poarta inchisa
despre apartamente nu stiu absolut nimic, dar locatia nu e rea

#40
beleapecap

beleapecap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 01.04.2012
Stai jos, nota4. Aia e parcarea pe naspa a Word Class. InCity are parcare subterana

#41
scheffe

scheffe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.07.2013
am vorbit cu cineva care are cunostinte care si-au comparat apartament la incity.

cica finisajele sint naspa. niste faiante incepuse sa se dezlipeasca. apoi se mai si facuse mucegai in unele locuri.

am mai citit undeva ca pamantul nu e al dezvoltatorului. nu stiu cat de adevarat e asta. oare stie cineva mai amanunte?

#42
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
E poveste, terenul e al lor și primești parte din el când cumperi, ca în orice alt bloc. Ne-am uitat pe lista de întreținere și e vreo 300 de lei cu totul, la 3 camere. Iarna cică ar fi vreo 600-700. Mi se pare ok. Acum lucreaza la blocul D, bloc pe care vor să-l termine pana la sfârșitul anului.

#43
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Stiti cumva si cat e locul de parcare?

#44
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
12k si ceva in sistem Klaus.

#45
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Buna ziua. Puteti va rog sa imi dati citeva detalii despre acest complex. Sunt interesat sa cumpar un apartament in blocul ce se finalizeaza acum si as dori sa stiu citeva opinii ale locatarilor, atit pro cit si contra. Reprezentanta de vinzari a fost foarte ok, dar as dori sa stiu si de la cei care locuiesc efectiv cite ceva, gen ce va place si ce uriti cel mai mult, daca din cauza peretilor de rigips se aud zgomotele de la vecini, daca placile intre etaje estompeaza zgomotele , etc. Va multumesc.

#46
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Eu am fost interesat sa cumpăr, dar m-a dat înapoi prețul, comparativ cu zone mai bune, precum și incertitudinea locurilor de parcare.  Chiar dacă voiai sa iei 2, nu puteai (cel puțin în faza asta)

În rest, toată lumea cu care am discutat a spus ca e calitate f bună a blocurilor.



#47
adicor

adicor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 20.12.2008
Multumesc. Alte opinii ale proprietarilor?

#48
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu's proprietar acum ceva vreme, la World Class-ul de la parter, stăteau aia cu gălețile pe culoar ca sa retina apa ce curgea prin acoperiș. Asta o s-o țin minte multă vreme.:)))

#49
paulokaziii

paulokaziii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 15.07.2009
Si eu sunt interesat de achizitionarea unui apartament cu doua camere in blocul 4.Am inteles ca au si rate la dezvoltator,dar nu am vazut nimic concret in sensul asta(cum ar fi nr maxim de rate pt un apartament de doua camere).

#50
petrolistul

petrolistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 03.10.2007
Si eu sunt interesat sa cumpar un apartament cu 3 camere in acest complex, merg la WorldClass-ul de la parter periodic si cunosc bine cladirile.
Totusi chiar daca am observat ca se platesc sume frumoase pt mentenanta/curatenia complexului, am vazut ca nu prea mai au grija ca inainte. De aceea am sa va pun cateva intrebari, celor care locuiesc in complex:
- am vazut ca fantanile arteziene din complex sunt de luni bune "in lucru". Practic le-au scos placile ceramice si le-au lasat asa. Se va face ceva cu ele sau se vor desfiinta (ar fi pacat)?
- exteriorul blocurilor a inceput sa fie f murdar (mai ales in partile superioare). Stiu ca sunt firme care se ocupa de curatarea exterioarelor cladirilor si in cazul de fata s-ar face f usor caci nu e vorba de tencuiala ci de niste placi din "tabla" (asa imi par cel putin). S-a curatat vreodata exterioarele? Daca nu, cred ca e timpul. Sunt totusi din 2009 blocurile!
- pe alei au niste led-uri albastre foarte de efect seara, insa din pacate nu functioneaza mereu. De ce oare? E vorba de economie la curent sau le este lene sa le inlocuiasca cand se ard?
- in blocuri curatenia cam lasa de dorit la departamentul detalii, nu prea am vazut sa se curete inox-ul de la lift-uri pe fiecare palier si la intrari au niste "mochete" oribile care sunt patate si miros urat ...poate ma insel eu, sau poate sunt foarte pretentios... daca ma insel rog sa imi spuneti.
- locuri de parcare am vazut ca sunt destule in subteran, totusi e cam intuneric si nu foarte curat . Nu se compara cu parcarea altor blocuri rezidentiale, care sunt mai curate, vopsite, luminate, per total mai intretinute (si chiar mai ieftine).

Ok, stiu ca e doar atentie la detalii, totusi la preturile apartamentelor si la cat am vazut ca se plateste mentenanta si curatenia lunar in bloc, nu ar trebui sa se treaca deloc cu vederea aceste lucruri. In alte cladiri rezidentiale atentia la detalii e mult mai mare, dar cred ca e si firma de administratie :(

De aceea rog proprietarii sa ne spuna mai multe detalii "picante" referitor la viata in complex.

#51
GabrielNicu

GabrielNicu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2017
Buna ziua.Dintre cei care locuiesc in InCity imi poate spune cineva la cat ajung cheltuielile lunare pentru un apartament 3 camere tip A cu 2 locatari?
O medie ar fi edificatoare sau sumele de pe o luna de vara din iulie si una de iarna din decembrie.
Multumesc anticipat

#52
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 02.07.2007
138-155 mii euro pe 3 camere, cu pereti interiori de rigips, unele variante semidecomandate. la calitate "luxury" au trecut usi metalice la exterior si geamuri de termopan. Multumesc, dar next Posted Image

Edited by Genesis, 29 May 2017 - 15:49.


#53
petrolistul

petrolistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 03.10.2007
Din cate am vazut, un apt cu 3 camere tip A locuit a avut anul trecut in vara aprox 400 lei si iarna 800 lei. Din acestia cam 350-400 sunt cheltuielile cu ansamblul (paza, mentenanta complex, curatenie, gunoi, iluminat, salarii angajati etc... ).  Numarul de locatari nu conteaza ci suprafata, restul am vazut ca se contorizeaza (caldura, curent, apa). Unii am vazut ca platesc si 600 lei iarna, insa la caldura au doar 100 lei pe luna fata de 250 cat au in mod normal alte apartamente...deci se pot face si economii daca vrei mai racoare iarna. Daca se va vinde si blocul D posibil sa se mai reduca din cheltuielile complexului.

De aceea am scris mai sus de faptul ca, avand in vedere ca 60% - 80% din pretul intretinerii este reprezentat de cheltuielile complexului, administratorii si firma de mentenanta si curatenie ar trebui sa mai lucreze la detalii .

Inca un minus (mare !!!) :  zilele trecute o masina ce iesea din parcarea subterana a complexului pe C Nottarra era sa intre in alta masina ce venea (cam cu viteza). F nasoala iesirea, pt ca pazinicii accepta sa se parcheze f aproape de intrare si se blocheaza vizibilitatea celui care iese (in panta ) din parcare... !! Nu stiu ce de nu elibereaza cat de cat zona respectiva ?  Pt cat se plateste pe un loc de parcare (15000 - 20000 E), asta e o alta BILA NEAGRA celor de la administratie/paza ...
  Spre deosebire ...la New Town, parcarea e ff misto, pe langa faptul ca e vopsita si iluminata corespunzator, iesirile si intrarile sunt sigure...si asta e un avantaj pt nevasta-mea (o soferita mai stangace si ochelarista :)

#54
lucianmarius

lucianmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 17.05.2008
Salutare tuturor!

Vad foarte multe informatii eronate aici.

Din punctul meu de vedere, ca si proaspat proprietar de apartament cu 3 camere de 110mp utili, este destul de bine aici. Pretul pe m2 a fost de aprox 1600 euro, ceea ce bate cam tot din zona, pana si cele sh sunt mai scumpe in zona Alba Iulia.
Peretii nu sunt din rigips niciunde, exceptie intre baia mica si hall,dar acolo nu e relevant. Toti peretii de beton sunt acoperiti de pereti de rigips si este spatiu de 5-10 cm intre peretii de beton si cei din rigips, la fel si intre camere.

Este printre putinele complexe rezidentiale unde s-a gandit non-economic.
Cei ce au lucrat la cladire au cuvinte de lauda.

Materiale sunt bune, lucraturile la fel, cu atentie la detaliu (ex nu exista cabluri prin casa, pana si cablurile de net si tv s-au pus prin spatele peretilor de rigips si ai prize in toata casa de net si tv)
Gresia si faianta pare buna, parchet triplu stratificat de 180 lei mp.

Intretinerea este relativ scumpa, aprox 450 lei lunar mentenanta la suprafata noastra construita de 140 mp si 2 locuri de parcare. Orice cost e detaliat si se poate verifica. E paza, curatenia, echipamentele de filmat si echipa de mentenanta 24/24 formata din 6 membri.

Pana acum operatiunile pe garantie au decurs bine.
Parcarea subterana este ok.

Nu s-a pus nici un material antifonant in apartamente, cine doreste o antifonare o poate pune in spatele peretilor de rigips dar e de lucru.

Preturi f usor negociabile. Parcarile subterane 18000 euro normal simplu, 12000 euro in sistem klaus sau 24000 euro dublu dar cu o masina in spatele celeilalte.

Daca mai sunt intrebari, va raspund cu placere, deoarece eu n-am gasit informatii obiective mai deloc.

Daca l-as recomanda? Da, daca nu este pe primul loc pretul.

Edited by lucianmarius, 19 February 2018 - 03:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate