Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

InCity Residences

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Deci nimeni care locuieste acolo nu mai are nimic de spus? Mie mi-au placut blocurile, sunt frumoase tare, dupa parerea mea...
Stie cineva daca s-au vandut toate?

#20
rapid1234

rapid1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 23.08.2007
sunt goale aproape toate, un ap cu 2 camere e vreo 120000. de aici poti sa iti dai seama de ce sunt goale...Sunt cateva cumparate in perioada de boom, au reusit sa tepuiasca atunci cativa...

#21
realhouse

realhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2009
http://www.incityres...e.blogspot.com/

InCity Residence, Vitan Mall, inchiriere 2 camere in incinta Complexului.

InCity Residence, Vitan Mall, inchiriere 2 camere in incinta Complexului. Residential de lux, 2 camere cu o suprafata de 69mp utili, cu finisaje de lux, bucatarie open space, living generos iesire pe balcon. Tamplaria Alumil ofera izolatie fonica cu usi glisante si ferestre pe tot peretele exterior. Usile cu furnir si parchetul in nuanta venghe ofera o nota de lux inetriorului. Apartamentul este disponibil pe termen lung. Complexul ofera facilitati si reduceri pentru locatari la sala de fitness World Class.

InCity Rezidence Oferta inchiriere Garsoniera de Lux situat pe Calea Dudesti langa Mall Vitan


InCity Rezidence Oferta inchiriere Garsoniera de Lux situat pe Calea Dudesti langa Mall Vitan, in apropierea Pietei Alba Iulia si Bulevardului Unirii. Grasoniera este dotata cu unitate de aer conditionat, mobilier de baie, mobilier de bucatarie, sub brandul Arrital Cucine si electrocasnice, marca Franke. Se inchiriaza Nemobilata la Pretul de 350euro

VITAN, Mall, Calea Dudesti, Complex Incity Rezidence, bloc nou, finisaje de lux, inchiriere 3 camere, decomandate, 2 bai, dormitor matrimonial cu baie proprie, grup sanitar cu cabina de dus, mobilat complet, tamplarie Alumil cu usi glisante, parchet in nuanta venghe, gresie, faianta, videophone, paza pe tot parcursul zilei, etajul 7, sala de fitness world class cu piscina in incinta complexului la preturi reduse pentru locatari, salon de infrumusetare, minimarket, spalatorie auto, spatiu de joaca pentru copii, transport de la scolile internationale, contract pe firma, termen lung, 1 loc de parcare subteran
Publicat de InCity Residence la 06:05 0 comentarii  

InCity Residence Garsoniera Dubla situata intr-un complex nou, cu spatiu de zi si spatiu de noapte cu o suprafata utila de 50mp, construita de 65mp. Studioul este complet mobilat cu bucatarie mobilata si utilata complet, spatiu de luat masa, balcon pe latimea garsonierei, usi glisante cu deschidere larga, lcd, masina de spalat rufe, AC, internet, cablu. Complexul ofera parcare, piscina interioara, salon de infrumusetare precum si multe alte servicii.
Real House
Maria Irescu

#22
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
turcaletii ce mai pun la cale? stie cineva cam ce facturi se platesc la intretinere la ei?

#23
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Cati dintre voi stiu ca unul din corpuri a fost deja consolidat ? (e vorba de cativa pereti de beton + un stalp la subsol pe care au uitat sa-l toarne ,a trebuit facuta o dispozitie de santier iar acu stalpul este metalic -o teava groasa)  :w00t:

#24
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
pai f putini stim...varsa tot ce stii:D

#25
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Nu mai zic nimic , insa aia care le-au facut mi-au zis ca ei n-ar locui acolo...
Vrei sa afli mai multe , angajeaza un detectiv  :D

#26
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011

 badsica, on 28th September 2011, 15:45, said:

Nu mai zic nimic , insa aia care le-au facut mi-au zis ca ei n-ar locui acolo...
Vrei sa afli mai multe , angajeaza un detectiv  :D

ei fas... vorbeste daca stii ceva daca nu taci drecu

#27
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 memestoica, on 28th September 2011, 15:52, said:

ei fas... vorbeste daca stii ceva daca nu taci drecu

Daca ma rugai frumos iti spuneam si la care corpuri sunt probleme , eventual si la ce etaje s-au consolidat .
Asadar spor la loterie! :thumbup:

#28
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
stai linistit ca nu am eu de gand sa le dau bani turcaletilor...dac-as avea atatia bani cat cer ei pe apartament mi-as face vila cu piscina si cu vreo doua blonde care stiu meserie incluse in investitie...
doar asa pentru fun eram curios...pentru ca am descoperit tot felul de bube la acest complex...nici macar o buda spatioasa nu-ti dau in 200000 de euro cat vor p apartament..dar in fine...fii mandru ca stii ce altii cauta pe forum ai sa mori informat asta-i sigur

#29
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011
am trecut mai devreme prin zona, fatucile de la vanzari fumau sictirite..semn ca mai nimeni nu le trece pragul...n-ar fi asa mare deranj doar ca programul e lung pana la ora 18....greu cand esti cadana la turcaletu imobiliar

Edited by memestoica, 04 October 2011 - 15:21.


#30
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011
La In City,finisajele sint de lux ,doar ca unele lasa multde dorit!Am reusit in 4 luni sa termin bl A,fiind doar 3 ingineri pe bloc(faceam doar 250-300 de etaje pe scari/zilnic),bl A este oarecum ok la finisaje,asta pt ca "am oerorizat" muncitorii si subantreprenorii la capitolul calitate,am schimbat peste 400 de oameni,pina am ajuns la o formula cit de cit buna,dupa care am facut scoala cu:faiantarii,parchetarii,rigipsarii-doar atit am putut-iar pe 29 iunie 2009,l am predat la cheie.La structura sint ceva probleme,mie unul mi s a parut ca ar fi oarecum "subtirica",mai ales ca se afla pe un teren care nu este tocmai bun pt astfel de "zgiriie nori",iar cei care au lucrat la structura,la ingineri ma refer,erau cam slab pregatiti,eu fiind cel mai virstnic dintre ingineri la 42 de ani.N am lucrat decit 4 luni,la rugamintile unui amic bun de al meu,cind am ajuns in santier era o debandada totala,buleli la greu si multe finisaje pe care le am demolat ,greise de 30-60 euro/mp cred ca am adunat vreo 7-8 camioane,sparta si eventual lipita pe rigips.
Cei de la Anchor,care ne verificau calitatea lucrarilor(eu eram la antreprenorul general ,angajat),aveau la rindul lor,ingineri si inginere f tineri,oarecum bunicei,dar unul din ei,care culmea era mai batrin ca mine-deci aveam pretentii-,a stricat o grav la hidroizolatii,drept pt care din "teroristul meu preferat",a ajuns somer,fara sa l ajut deloc!Asa in general,pe o scara de la 1 la 10,eu ii dau un 7-7,5 la functionalitate,structura si finisaje,nu pt ca am lucrat eu acolo,eu sint f exigent si dur pe santier,tai in carne vie,elimin tot ce ma tine in loc sau imi da mult de furca din punct de vedere tehnic al executiei f repede,aplic intotdeauna metoda "stii ramai,nu stii,pleci urgent!"
In blocul A au cumparat manelistii:guta,minune,salam,doar 3-4 apartamente fiecare-pt inchiriat cred,inclusiv andreea banica(era gravida in mai 2009 cred ca luna a 6-7a,deci lume buna.Preturile sint relativ ok,tinind cont ca toate materialele mi au trecut prin mina,parchet triplustratificat de 45 euro/mp,greise si faianta italia-portelanata in  strctura,mozaic la unele bai,sistemul de instalatii sanitare geberit,bucatariile de lux-italia,cca 2500 euro/buc,timplaria de aluminiu f buna,decorativa de calitate in balcoane,alucobond  bun calitativ si f bine montat,lifturi de exceptie-f rapide-,asa una peste alta,manopera +materiale+teren+conditiile de locuit,cam face banii aceia care se cer,si sincer vorbind,nu stiu de vreun complex sa ofere ceea ce ofera In city residence,triplexul face toti banii,apartamentele cu 3 camere la fel,doar garsonierele si ap cu 2 cam nu prea isi justifica banii,pt ca sint f prost gindite si impartite-sint semidecomandate chiar daca au spatiu relativ mare.
In banii astia ai cam tot ce ti doresti,piscina ,sauna, sala de forta,restaurant,park,parcare subterana,totul pazit de bgs-extrem de eficienti,ii felicit pe aceasta cale-mi au prins citiva hoti de cupru si aluminiu,care m au ruinat vreo 2 luni!
Am mai ridicat si alte blocuri de lux,dar aici,chiar m am mirat de calitatea materialelor,nici in cartierul latin sau in herastrau nu s astfel de finisaje,iar acolo in 2008 se vindea cu 4000 euro/mp ca piinea calda,inclusiv sedii de birouri in caranfil.Or fi turcii din auzite rai si prosti,dar fata de mine au fost superdomni,cred ca am fost singurul inginer care mi am luat banii toti si intregi+prima,recomand blocul A,Bl C celelalte sint mai putin reusite-tineret mult ,nu poti avea mari pretentii,unii mi au tinut si ceva "lectii" si au stricat multe mii de mp de finisaj,unele extrem de scumpe,deci salariile lor au ramas acolo!
Nu vreau sa inteleaga nimeni ca fac lobby la In city,dar este una din lucrarile cu care ma pot mindrii,pt faptul ca am fost probabil eficient si exact in finisaje,n am iertat pe nimeni,inclusiv la bani/manopera/ore de regie,dar i am si invatat pe unii ceva meserie,care nu prea erau pregatiti de astfel de finisaje!Respect tuturor,R

 bagerajungle, on 26th August 2012, 23:59, said:

La In City,finisajele sint de lux ,doar ca unele lasa multde dorit!Am reusit in 4 luni sa termin bl A,fiind doar 3 ingineri pe bloc(faceam doar 250-300 de etaje pe scari/zilnic),bl A este oarecum ok la finisaje,asta pt ca "am oerorizat" muncitorii si subantreprenorii la capitolul calitate,am schimbat peste 400 de oameni,pina am ajuns la o formula cit de cit buna,dupa care am facut scoala cu:faiantarii,parchetarii,rigipsarii-doar atit am putut-iar pe 29 iunie 2009,l am predat la cheie.La structura sint ceva probleme,mie unul mi s a parut ca ar fi oarecum "subtirica",mai ales ca se afla pe un teren care nu este tocmai bun pt astfel de "zgiriie nori",iar cei care au lucrat la structura,la ingineri ma refer,erau cam slab pregatiti,eu fiind cel mai virstnic dintre ingineri la 42 de ani.N am lucrat decit 4 luni,la rugamintile unui amic bun de al meu,cind am ajuns in santier era o debandada totala,buleli la greu si multe finisaje pe care le am demolat ,greise de 30-60 euro/mp cred ca am adunat vreo 7-8 camioane,sparta si eventual lipita pe rigips.
Cei de la Anchor,care ne verificau calitatea lucrarilor(eu eram la antreprenorul general ,angajat),aveau la rindul lor,ingineri si inginere f tineri,oarecum bunicei,dar unul din ei,care culmea era mai batrin ca mine-deci aveam pretentii-,a stricat o grav la hidroizolatii,drept pt care din "teroristul meu preferat",a ajuns somer,fara sa l ajut deloc!Asa in general,pe o scara de la 1 la 10,eu ii dau un 7-7,5 la functionalitate,structura si finisaje,nu pt ca am lucrat eu acolo,eu sint f exigent si dur pe santier,tai in carne vie,elimin tot ce ma tine in loc sau imi da mult de furca din punct de vedere tehnic al executiei f repede,aplic intotdeauna metoda "stii ramai,nu stii,pleci urgent!"
In blocul A au cumparat manelistii:guta,minune,salam,doar 3-4 apartamente fiecare-pt inchiriat cred,inclusiv andreea banica(era gravida in mai 2009 cred ca luna a 6-7a,deci lume buna.Preturile sint relativ ok,tinind cont ca toate materialele mi au trecut prin mina,parchet triplustratificat de 45 euro/mp,greise si faianta italia-portelanata in  strctura,mozaic la unele bai,sistemul de instalatii sanitare geberit,bucatariile de lux-italia,cca 2500 euro/buc,timplaria de aluminiu f buna,decorativa de calitate in balcoane,alucobond  bun calitativ si f bine montat,lifturi de exceptie-f rapide-,asa una peste alta,manopera +materiale+teren+conditiile de locuit,cam face banii aceia care se cer,si sincer vorbind,nu stiu de vreun complex sa ofere ceea ce ofera In city residence,triplexul face toti banii,apartamentele cu 3 camere la fel,doar garsonierele si ap cu 2 cam nu prea isi justifica banii,pt ca sint f prost gindite si impartite-sint semidecomandate chiar daca au spatiu relativ mare.
In banii astia ai cam tot ce ti doresti,piscina ,sauna, sala de forta,restaurant,park,parcare subterana,totul pazit de bgs-extrem de eficienti,ii felicit pe aceasta cale-mi au prins citiva hoti de cupru si aluminiu,care m au ruinat vreo 2 luni!
Am mai ridicat si alte blocuri de lux,dar aici,chiar m am mirat de calitatea materialelor,nici in cartierul latin sau in herastrau nu s astfel de finisaje,iar acolo in 2008 se vindea cu 4000 euro/mp ca piinea calda,inclusiv sedii de birouri in caranfil.Or fi turcii din auzite rai si prosti,dar fata de mine au fost superdomni,cred ca am fost singurul inginer care mi am luat banii toti si intregi+prima,recomand blocul A,Bl C celelalte sint mai putin reusite-tineret mult ,nu poti avea mari pretentii,unii mi au tinut si ceva "lectii" si au stricat multe mii de mp de finisaj,unele extrem de scumpe,deci salariile lor au ramas acolo!
Nu vreau sa inteleaga nimeni ca fac lobby la In city,dar este una din lucrarile cu care ma pot mindrii,pt faptul ca am fost probabil eficient si exact in finisaje,n am iertat pe nimeni,inclusiv la bani/manopera/ore de regie,dar i am si invatat pe unii ceva meserie,care nu prea erau pregatiti de astfel de finisaje!Respect tuturor,R


#31
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 28.09.2011

 bagerajungle, on 27th August 2012, 00:01, said:

In banii astia ai cam tot ce ti doresti,piscina ,sauna, sala de forta,restaurant,park,parcare subterana,totul pazit de bgs-extrem de eficienti,ii felicit pe aceasta cale-mi au prins citiva hoti de cupru si aluminiu,care m au ruinat vreo 2 luni!
incluse si nu prea daca luam in calcul sumele canibalice percepute la intretinere (+taxa de concesiune) +faptul ca la world class nu se ofera reduceri proprietarilor..unii dintre ei ajungand sa caute pe net "colegi" cu abonamente "corporate" ca sa poata intra mai ieftin..

oricum multumim de clarificari, am vazut odata niste tziganci facand curat la un apartament de la blocul de la strada deci..erau angajatele lui salam.

incity e un ansamblu care-ti ia ochii la prima vedere dar cand te gandesti mai bine la cheltuieli vs. beneficii..iti vine sa te cam retragi...zona e vai de capul ei, chiar daca "in oras", esti dependent de masina, si ai niste cheltuieli de intretinere demne de vedere la ocean, spatiu verde la greu + cine stie ce alte beneficii...pe care de fapt nu le ai

#32
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

 rapid1234, on 16th May 2010, 10:16, said:

sunt goale aproape toate, un ap cu 2 camere e vreo 120000. de aici poti sa iti dai seama de ce sunt goale...Sunt cateva cumparate in perioada de boom, au reusit sa tepuiasca atunci cativa...
Te asigur ca te inseli. NU, din pretul apartamentelor nu ai cum sa-ti imaginezi motivul pentru care aproape toate apartamentele au ramas nevandute. Daca insa citesti conditiile pe care dezvoltatorul le impune viitorilor cumparatori-proprietari, prin semnarea contractului de V-C si semnarea regulamentului de coproprietate, atunci da, iti dai seama. Iti dai seama si ti se face parul maciuca in cap. Regret enorm  ca am sters din calculator textele acestor doua documente; asemenea monumente ar fi trebuit pastrate. Daca cineva le are, poate isi face un pustiu de bine sa le posteze pe forum: garantez ca asa ceva n-ati mai vazut in niciun alt complex. rezidential

De aia, apartamente din InCity Residence au ramas si vor ramane nevandute!

#33
kalinin123

kalinin123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 16.07.2008
poate are cineva vreo copie sau ne poate rezuma in mare despre ce este vorba in acel contract.

#34
iolanda_p

iolanda_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2013

 memestoica, on 27 august 2012 - 09:09, said:

incluse si nu prea daca luam in calcul sumele canibalice percepute la intretinere (+taxa de concesiune) +faptul ca la world class nu se ofera reduceri proprietarilor..unii dintre ei ajungand sa caute pe net "colegi" cu abonamente "corporate" ca sa poata intra mai ieftin..

oricum multumim de clarificari, am vazut odata niste tziganci facand curat la un apartament de la blocul de la strada deci..erau angajatele lui salam.

incity e un ansamblu care-ti ia ochii la prima vedere dar cand te gandesti mai bine la cheltuieli vs. beneficii..iti vine sa te cam retragi...zona e vai de capul ei, chiar daca "in oras", esti dependent de masina, si ai niste cheltuieli de intretinere demne de vedere la ocean, spatiu verde la greu + cine stie ce alte beneficii...pe care de fapt nu le ai

Buna,

Imi poti spune te rog, ce inseamna "sume canibalice"?
Am vizitat ansamblul si am inteles ca s-ar ajunge la 600 de ron pe timp de iarna pentru un apartament cu 3 camere iar vara ar fi la jumatate.
Eu sunt interesata de un apartament cu 3 camere si sunt incantata de facilitatile care sunt in zona insa ar trebui sa trec peste cateva aspecte:
- pretul de cca. 160.000 Euro pentru un apartament de 90mp utili insa aici mizez pe deschiderea dezvoltatorului;
- o estimare reala a costurilor de intretinere - aici deocamdata am unele incertitudini, sper cei care au achizionat aici sa ma lamureasca;
- ce ar implica faptul ca terenul este concesionat si nu in proprietate.

Edited by iolanda_p, 03 May 2013 - 16:52.


#35
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 iolanda_p, on 03 mai 2013 - 16:50, said:

Buna,

Imi poti spune te rog, ce inseamna "sume canibalice"?
Am vizitat ansamblul si am inteles ca s-ar ajunge la 600 de ron pe timp de iarna pentru un apartament cu 3 camere iar vara ar fi la jumatate.
Eu sunt interesata de un apartament cu 3 camere si sunt incantata de facilitatile care sunt in zona insa ar trebui sa trec peste cateva aspecte:
- pretul de cca. 160.000 Euro pentru un apartament de 90mp utili insa aici mizez pe deschiderea dezvoltatorului;
- o estimare reala a costurilor de intretinere - aici deocamdata am unele incertitudini, sper cei care au achizionat aici sa ma lamureasca;
- ce ar implica faptul ca terenul este concesionat si nu in proprietate.

Intretinerea e cam la acelasi nivel la toate ansamblurile rezidentiale; aici, intretinerea la 3 camere a fost de aprox 1.100 RON iarna trecuta, iar vara e cam 500 RON.

In ceea ce priveste cealalta idee, cum ca terenul ar fi concesionat, e poveste.

#36
vexatul1987

vexatul1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 13.02.2013

 iolanda_p, on 03 mai 2013 - 16:50, said:

Buna,

Imi poti spune te rog, ce inseamna "sume canibalice"?


cele de mai jos mie imi suna a canibalice :

 cststefan, on 11 iunie 2013 - 16:38, said:

Intretinerea e cam la acelasi nivel la toate ansamblurile rezidentiale; aici, intretinerea la 3 camere a fost de aprox 1.100 RON iarna trecuta, iar vara e cam 500 RON.

In ceea ce priveste cealalta idee, cum ca terenul ar fi concesionat, e poveste.

mai sunt 230 de bucati la vanzare (declarativ). grabiti-va!

Edited by vexatul1987, 13 June 2013 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate