Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

InCity Residences

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

In centrul orasului, InCity Residences InCity Residences este situat pe Calea Dudesti, la 2 minute distanta de mers pe jos de centrul comercial Bucuresti Mall. Viitorii rezidenti vor beneficia de toate avantajele centrului, fiind foarte aproape de toate atractiile orasului.

Ansamblul rezidential este format din patru blocuri cu 17 etaje si va include 502 apartamente, variind de la garsoniere, apartamente cu doua, trei sau patru camere pana la triplexuri tip penthouse, situate pe trei niveluri, cu trei pana la cinci camere. Apartamentele de trei camere ofera spatii generoase, intre 107,2 si 143,6 metri patrati contruiti. Pentru o perioada limitata de timp, aceste apartamente beneficiaza de un avantaj de pret.

Apartamentele includ finisaje de cea mai buna calitate, iar clientii le pot personaliza prin alegerea culorilor in functie de preferintele lor. La livrare, apartamentele sunt dotate cu gresie din Italia pentru pardoseala din bucatarie, bai si balcoane, parchet in living-room si in dormitoare, usa exterioara metalica, unitati de aer conditionat, mobilier de baie elegant, obiecte sanitare de cea mai buna calitate si de asemenea mobilier de bucatarie modern si functional (care include chiuveta, cuptor, plita si hota).

Constructia avanseaza rapid, urmand a fi finalizata in 2009. La aceasta data, lucrarile la doua din blocuri au ajuns la etajul 14.

Complexul rezidential va oferi rezidentilor sai multiple facilitati, precum: centru de fitness, piscina acoperita, salon de infrumusetare, farmacie, spatii de joaca si minimarket.

?Proiectul rezidential dezvoltat de catre Anchor Grup va aduce o diferenta pe piata rezidentiala din Bucuresti, diferenta data de amplasarea intr-o locatie centrala, de arhitectura moderna, finisajele efectuate la comanda si de inalta calitate. InCity Residences va oferi bucurestenilor un mediu de viata linistit si sigur, in inima orasului?, declara Ibrahim Paksoy, CEO Anchor Grup.

Sursa: Wall-Street.ro

Acesta este un articol nou si probabil on request..
Imi aduc aminte de duduile de o prostie rara ce promovau proiectul in Mall acum ? 2 ani.
Era sa si semnez pt un triplex, care la acea data era chiar ieftin ? 1000 euro/mp.

Dupa citirea conditiilor abuzive si a taxei de administrare, am zis ca NU vreau sa stau cu chirie in casa mea.
In plus, pe schite totul este plin de verdeata si mult spatiu, dar daca va duceti pe acolo.. veti observa ce aproape sunt blocurile respective.
Nu prea intra soarele !!!!

http://forum.softped...t...0&hl=incity

#2
tartorul

tartorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 24.01.2006
In momentul asta, orice cotez nou construit este in zona centrala si este la 1-2-3 minute de mers pe jos de diverse obiective dupa spusele dezvoltatorului. De la incity si pana la Mall faci 8-10 minute pe jos - faci 2 min doar daca practici atletismul zilnic si esti echipat corespunzator.

#3
SweetSpicy

SweetSpicy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 19.04.2007
Mie mi s-a parut ingrozitor acest complex, privind peste gard asa ... dar cine stie ce ascunde in spatiul ala micut ...

#4
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
au inceput sa finiseze, am vazut niste masini de la romstal ceea ce nu e rau.
dar bca-ul ala pe care-l folosesc mi se pare jenant la preturile care le cer, si kehayan a folosit porotherm la blocul de vis-a-vis...

Edited by Nicanor, 13 March 2008 - 10:46.


#5
mickyt

mickyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.02.2008
de cand s-a facut calea dudesti centru .... hm ....

mi se pare spatiul extrem de mic ..... si pt. 4 blocuri cu ... 17 etaje ?!?!?! si ce preturi pe mp !!!!!!

#6
maimeilet

maimeilet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 11.01.2008

View PostNicanor, on Mar 13 2008, 11:46, said:

au inceput sa finiseze, am vazut niste masini de la romstal ceea ce nu e rau.
dar bca-ul ala pe care-l folosesc mi se pare jenant la preturile care le cer, si kehayan a folosit porotherm la blocul de vis-a-vis...

Eu mi-am cumparat in alta parte, deci nu am nici un interes aici, doar ca am observat ca esti foarte indignat de BCA... si noi, in complexul unde mi-am cumparat, ne-am confruntat cu aceeasi problema (constructorii au decis peste noapte ca vor folosi BCA in loc de caramida Porotherm) si ne-am enervat la fel la inceput... insa daca o sa te interesezi si tu cat de cat, o sa constati ca nu este absolut nici o diferenta intre cele doua materiale... asa ca nu e nimic jenant aici :)

#7
graal33

graal33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 22.10.2007
dar din pret v-a scazut?....ca bca e vreo 300ron/mc iar caramida 400

#8
panam

panam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.09.2007
va vaitati ca erau exagerat de scumpe casele aici...na ca le-au mai scumpit cu 50%

Quote

Turcii de la Anchor au scumpit cu 50% locuintele din proiectul InCity Residence
Compania imobiliara Anchor, cu capital turcesc, a majorat cu circa 50% pretul apartamentelor din cadrul proiectul rezidential cu 502 de apartamente InCity Residence, situat in Calea Dudesti din Capitala, pana la 1.970 euro/mp fara TVA.

Anchor a vandut pana in prezent circa 250 de apartamente, reprezentand prima faza a proiectului, iar la sfarsitul lunii ianuarie a fost scoasa la vanzare a doua faza cu acelasi numar de apartamente.

"Din cauza cresterii costurilor de constructie din ultimul an si pentru ca am decis sa utilizam materiale de constructii pentru finisaje mai scumpe, am majorat pretul pana la 1.970 euro/mp, de la 1.300 de

Edited by panam, 16 April 2008 - 09:35.


#9
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
1900+tva /mp construit??? asta inseamna peste 3300 finalul !!! :deadtongue:

#10
catalin_marcu

catalin_marcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.07.2009
A cumparat cineva in acest ansamblu?

Eu am fost ieri si am vazut toate cele 3 tipuri de apartamente cu 3 camere. Am fost destul de impresionat de calitatea materialelor folosite la finisaje  aici incluzand mobila de bucatarie, baile, etc (calitatea montajului nu o comentez deoarece nu am avut timp sa ma uit la detalii).
Preturile sunt destul de mari deocamdata dar sper ca vor ma scadea putin in viitorul apropiat.
Ca exemplu, un apartament 3 camere tip B situat la etajul 7 in blocul A este 230.000 euro tva inclus (fara parcare).

Sunt deja multe persoane care s-au mutat in complex, le rog daca citesc forumul sa dea detalii despre viata in InCity.

Multumesc,
Catalin

#11
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcatalin_marcu, on 26th July 2009, 01:31, said:

A cumparat cineva in acest ansamblu?

Eu am fost ieri si am vazut toate cele 3 tipuri de apartamente cu 3 camere. Am fost destul de impresionat de calitatea materialelor folosite la finisaje  aici incluzand mobila de bucatarie, baile, etc (calitatea montajului nu o comentez deoarece nu am avut timp sa ma uit la detalii).
Preturile sunt destul de mari deocamdata dar sper ca vor ma scadea putin in viitorul apropiat.
Ca exemplu, un apartament 3 camere tip B situat la etajul 7 in blocul A este 230.000 euro tva inclus (fara parcare).

Sunt deja multe persoane care s-au mutat in complex, le rog daca citesc forumul sa dea detalii despre viata in InCity.

Multumesc,
Catalin

Eu cred ca pretul este exagerat , ca sa nu zic stupefiant !

Sunt si eu curios sa vad primele impresii si primii locatari !

#12
irina_dorina

irina_dorina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 18.12.2008

View Postcatalin_marcu, on 26th July 2009, 01:31, said:

A cumparat cineva in acest ansamblu?

Eu am fost ieri si am vazut toate cele 3 tipuri de apartamente cu 3 camere. Am fost destul de impresionat de calitatea materialelor folosite la finisaje  aici incluzand mobila de bucatarie, baile, etc (calitatea montajului nu o comentez deoarece nu am avut timp sa ma uit la detalii).
Preturile sunt destul de mari deocamdata dar sper ca vor ma scadea putin in viitorul apropiat.
Ca exemplu, un apartament 3 camere tip B situat la etajul 7 in blocul A este 230.000 euro tva inclus (fara parcare).

Sunt deja multe persoane care s-au mutat in complex, le rog daca citesc forumul sa dea detalii despre viata in InCity.

Multumesc,
Catalin

Buna, iti dau o sugestie doar: du-te sa vezi si Orhideea Gardens. Este un ansablu premium cu o calitate a finisajelor de exceptie. Din pacate noi am luat in alt ansamblu deja, dar avem niste amici care au luat la Orhideea si am vazut apartamentul care este din alt peisaj. Este super OK finisat, este o experienta macar sa-l vezi. Cred ca ai putea sa obtii chiar un pret mai bun pt 3 camere. decat la Incity, iar calitatea nu se compara.  incearca macar.
bafta!


#13
catalin_marcu

catalin_marcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.07.2009

View Postirina_dorina, on 27th July 2009, 13:08, said:

Buna, iti dau o sugestie doar: du-te sa vezi si Orhideea Gardens. Este un ansablu premium cu o calitate a finisajelor de exceptie. Din pacate noi am luat in alt ansamblu deja, dar avem niste amici care au luat la Orhideea si am vazut apartamentul care este din alt peisaj. Este super OK finisat, este o experienta macar sa-l vezi. Cred ca ai putea sa obtii chiar un pret mai bun pt 3 camere. decat la Incity, iar calitatea nu se compara.  incearca macar.
bafta!

Irina,

La orhideea m-am interesat anul trecut spre sfarsitul anului intr-un punct de vanzare situat in Carrefour Orhideea si m-am speriat: era 300.000 euro un apartament cu 3 camere. Acum poate a mai scazut putin dar ramandu-le  doar cateva apartamente nevandute nu lasa deloc din pret. Si-au scos banii demult si acum prefera sa le inchirieze sau sa mai astepte. Imi place complexul dar preturile sunt foarte mari, mult peste posibilitatile mele financiare.
Daca stii tu alte preturi te rog sa le postezi.

Multumesc,
Catalin

#14
toaderfl

toaderfl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 27.12.2006
Am fost eu azi si am vazut un apartament de 2 camere si mi-a placut cum arata:totul e super incepand de la holul de intrare in bloc, continund cu liftul si parcarea subterana si terminand cu calitatea finisajelor din apartament. Mi-a placut in mod deosebit calitatea tamplariei de aluminiu (ap era stradal si nu se auzea tramvaiul).

Edited by toaderfl, 04 November 2009 - 01:37.


#15
realhouse

realhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2009
Post editat pt Reclama, poze frumoase

Attached Files



#16
realhouse

realhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2009
Mesaj sters pt reclama

Attached Files



#17
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009
Salutam,

Nu am mai scris demultisor si o fac acum bucurandu-ma ca or sa turbeze de oftica anumite persoane si iarasi o sa imi inchida topicul, ma rog inca nu au invatat ca am destula dreptate, informatii corecte si verificate ( min 3 surse) ......deci nu ar strica sa isi revizuiasca comportamentul.
Sa revenim...........ce sa vdm surpriza la Tribunalul Bucuresti sectia Contencios Administrativ ploua cu procese indreptate impotriva turcilor de la mall, marii proprietari si constructori de la InCity !!!!!!!!
De ce? Simplu caci acesti ,,domni,, au uitat sa adauge in contractele de vanzare-cumparare si faptul ca terenul este CONCESIONAT si deci fiecare ,,proprietar,,isi va achita cota indiviza anual sub forma de taxa de concesiune.
Intrebare:Oare cate ansambluri din Bucuresti au aceasta deficienta?
Oricum ce mai trebuie stiut este faptul ca pe mp construit trebuiesc achitati cam 2500euro.........fapt care nu mai lasa loc de comentarii pozitive.

#18
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Omule, exista topic dedicat.

http://forum.softped...t...0&hl=incity

Contractele la Incity au fost de la stadiu de proiect niste porcarii incredibile.

Nu stiu in Bucuresti cum sta treaba, dar de ex la mare, terenurile pt noile blocuri sunt toate concesionate pe 99 de ani de la primarii.
Taxa e f. mica, mai ales raportata la valoarea proprietatii si a cheltuielilor de intretinere/management.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate