Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

PlayStation 2

- - - - -
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#37
olteanu_2000

olteanu_2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.04.2008
Salutari la toti! Nu sunt un f. bun cunoscator al consolelor, dar intentionez sa cumpar un PS3 din Canada. As vrea sa stiu ce dezavantaje exista la rularea jocurilor din Ro (UE) si la compatibilitatea cu televizoarele. Am intzeles dintr-un post precedent ca are sursa la 110-240V deci ar fi OK. Ce cabluri implica o consola de acest gen?DVD-urile Blue-Ray sunt  diferite nord america fata de  UE?

Multumesc anticipat pt raspunsuri.

#38
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
olteanu_2000 merge orice blu-ray sau dvd care nu este region locked (eu am PS3 EU si am blu-ray-uri aduse din state), respectiv, jocurile PS3 nu sunt region locked, deci merge orice joc ... acum totul depinde de TV: daca ai TV SD trebuie sa ai suport pentru NTSC, daca ai TV HD READY sau FULL HD, atunci este idiferent pt ca la HD nu exista PAL sau NTSC. trebuie sa ai un tv capabil de 720p cel putin. Consola vine cu cablu - video - audio composite, dar daca ai HD atunci este recomandat sa folosesti HDMI out.

Pe de alta ordine de idei cine are consola 40 GB PAL, un video co cooler test, care te ajuta sa cureti ventilatoarele :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JhU4_Rm0GQU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ajzHk3qpu70?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
RazZz0r

RazZz0r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.04.2007
Salutare , am si eu o intrebare:
am un play station 3 si am incercat sa pun o tastatura prin usb la el dar nu mi'a citit'o....stie cineva cum si daca merge sa atasezi tastatura de pc la PS3???

#40
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 30.08.2003
ce intelegi prin faptul ca n-a citit-o? ce vrei sa citeasca? cum ai testat?

#41
icounter

icounter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.02.2005

 RazZz0r, on Apr 13 2008, 15:50, said:

Salutare , am si eu o intrebare:
am un play station 3 si am incercat sa pun o tastatura prin usb la el dar nu mi'a citit'o....stie cineva cum si daca merge sa atasezi tastatura de pc la PS3???

Eu am o tastatura microsoft wireless cu receiver-ul pe USB. Am bagat receiverul in PS3 in timp ce imi setam PS3-ul .. si a mers perfect imediat. Si mouse-ul la fel. In jocuri nu am incercat ... dar din cate stiu nu merg, decat daca jocul e facut special pt. asa ceva. (in caz ca tu ai incercat sa le folosesti in jocuri.)

#42
Swiby

Swiby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 08.02.2007

 icounter, on Apr 14 2008, 13:07, said:

Eu am o tastatura microsoft wireless cu receiver-ul pe USB. Am bagat receiverul in PS3 in timp ce imi setam PS3-ul .. si a mers perfect imediat. Si mouse-ul la fel. In jocuri nu am incercat ... dar din cate stiu nu merg, decat daca jocul e facut special pt. asa ceva. (in caz ca tu ai incercat sa le folosesti in jocuri.)
Sa nu ma injurati ca am dat quote la un mesaj intreg, dar sa incerc sa raspund la ambele situatii:
1. se pare ca nu orice tastatura USB este recunoscuta de PS3, asa ca eu am optat pentru MX 5000, atat keyboardul cat si mouseul fiind recunoscute imediat (si fara sa fie nevoie de receptorul USB)
2. in afara jocurilor care suporta tastatura si mouse, exista un device cu ajutorul caruia se pot lega la PS3 orice mouse si orice keyboard, atat PS2 cat si USB. Evident ca se pot folosi in orice joc, practic emuleaza controllerul (sau croissantul cu butoane, cum preferati), si in plus se poate mapa orice tasta pentru o anumita comanda, se poate regla sensibilitatea mouse-ului....impedimentul pentru unii ar fi pretul, de 269 RON (cat un joc), dar sa joci un FPS pe PS3 cu keyboard si mouse - priceless, cum spunea cineva.

* daca imi este permisa o intrebare - Nu se poate face sectiune separata de PS3 ? Chiar Nu are legatura cu PS2.

#43
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Swiby, on Apr 14 2008, 14:53, said:

* daca imi este permisa o intrebare - Nu se poate face sectiune separata de PS3 ? Chiar Nu are legatura cu PS2.
v-am facut topic sticky pt PS3

#44
elena.elena

elena.elena

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 16.04.2007
Revin in legatura cu un joc Karaoke pt ps2, am inteles ca nu merge pe pc dar are 2 microfoane, daca ma puteti ajuta sa gasesc o varianta sa le folosesc la karaoke prin calculator, adica sa se auda voce a in boxe. merci!

#45
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007
As vrea si eu un sfat pentru modare PS2
Cineva mi-a spus ca Modbo "arde lentila"
Vad cu Messiah se pot juca jocuri PS1
Variante : Modbo 760 , Messiah , Matrix Infinity

Altcineva a spus ca Modbo de copie a lui Matrix, dar mai ieftin, restul ar fi identic

Am vazut pe un site
"MESSIAH 3.6
Are suport pentru consola PS2 5000x (50000-50007).
Foarte stabil !
Noutati:
Bootare directa
Compatibil cu cele mai noi console PS2 (50000-50004);
Suporta PS2 CD Silver/CD-R/DVD Silver/DVD-R/DVD9 All Region
PS1 games CD Silver/CD-R All Region;
Disable mod-chip function. ( Sleep mode )
Se pot juca toate jocurile de pe PS1( CD Silver/CD-R All Region ) si filme DVD."

Eu am PS2 77004 nou nout
Nu stiu ce sa fac

#46
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
daca ai bani puneti Matrix original, daca nu si Modbo e bun.si nu arde lentila, sunt niste modele de PS2 (nu al tau) care au probleme din fabricatie dar se poate rezolva cu un fix.

#47
tomio93

tomio93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.01.2007
Fratilor  sunt n00b ra de tot la console asa ca va rog sa nu ma injurati :D. Vreau sa-mi cumpar o consola ps2 si am inteles ca nu merg decat anumite jocuri din anumite regiuni sau asa ceva. Daca vreau sa descarc jocuri de pe net si sa ma joc trebuie sa imi "modez" consola?
Si daca da, cum si unde pot sa fac asta? Sunt turoriale pt asa ceva? va rog sa ma ajutati  :peacefingers: !

#48
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

 tomio93, on Apr 18 2008, 01:10, said:

Fratilor  sunt n00b ra de tot la console asa ca va rog sa nu ma injurati :D. Vreau sa-mi cumpar o consola ps2 si am inteles ca nu merg decat anumite jocuri din anumite regiuni sau asa ceva. Daca vreau sa descarc jocuri de pe net si sa ma joc trebuie sa imi "modez" consola?
Si daca da, cum si unde pot sa fac asta? Sunt turoriale pt asa ceva? va rog sa ma ajutati  :peacefingers: !
da,trebuie sa o modezi. nu e asa usor, un profesionist recomand sa o faca deoarece e implicat un chip care vine lipit pe placa PS2ului.dupa ce il modezi nu mai conteaza din ce regiune e jocul.

#49
tomio93

tomio93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.01.2007
si app de swap magic la ps2 slimline trebe sa blochezi 3 senzori sau asa ceva ca sa poti sa faci schimbul de cd-uri /dvd-uri ,nu?
daca are cineva swapmagic sa-mi zica si mie ce parere are si de unde l-a luat!!!

Edited by tomio93, 19 April 2008 - 00:11.


#50
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
gasesti aici: www.video-games.ro
dar nu e compatibil cu toate jocurile deci tot un modchip e mai eficient.

#51
X360

X360

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007
as avea si eu niste intrebari:
in ce consta modatul unei console PS2? Iti trebuie sa-i instalezi vreun cip ceva sau trebuie sa modifici doar software-ul? daca o modezi pierzi garantia?

#52
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Modarea se face cu cip si da pierzi garantia.Cauta-l pe donely,este priceput si s-ar putea sa ramai si cu garantia.

#53
dj BlueEye

dj BlueEye

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.09.2006
poate ca sunt mai rau decat tomio93 dar mi-as cumpara un PS2 pentru ca e mai ieftin decat PS3.. si sunt un incepator  :D niste sfaturi...pentru a cumpara ceva bun:), merge si cu cd-uri facute acasa..(ma refer la jocuri), sau trebuie musai cumparate? ce cheltuieli mai sunt dupa ce o cumpar ca sa mearga :)

#54
ciypriyan

ciypriyan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 22.02.2006

 dj BlueEye, on May 17 2008, 08:27, said:

poate ca sunt mai rau decat tomio93 dar mi-as cumpara un PS2 pentru ca e mai ieftin decat PS3.. si sunt un incepator  :D niste sfaturi...pentru a cumpara ceva bun:), merge si cu cd-uri facute acasa..(ma refer la jocuri), sau trebuie musai cumparate? ce cheltuieli mai sunt dupa ce o cumpar ca sa mearga :)
musai cumparate ;) , un fifa in 2 face toti bani ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate