Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

iTunes

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#37
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009

 hubbabub1601, on 13th July 2010, 17:59, said:

...și repetă operațiunea pentru toate taburile ce te interesează. Muzică, Ringtones, Podcasts etc. Asigură-te că sub tabul Applications nu este bifat ”Sync Apps...”
Și RTFM, în numele lui Steve Jobs!

In that fuc*ing manual nu te invata de jail :D

#38
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

 SirLaurentiu, on 13th July 2010, 20:18, said:

In that fuc*ing manual nu te invata de jail :D

Corect, dar te învață cum să sincronizezi doar anumite chestiuni :)
Nu în ghidul Fingertips, ci chiar în manualul de pe iPod/iPhone (Safari - Bookmarks - iPod/iPhone User Guide - #Syncing)

#39
Zemylo

Zemylo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.10.2007
Sal !!
Am si eu o problema confusedsmiley.png , cand incerc sa instalez iTunes (mentionez ca am ultima versiune care este pentru win 7) imi apare urmatoarea erroare :


[ http://img155.imageshack.us/img155/9025/captureig.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

imi puteti spune plss ce pot sa fac sa reusesc sa imi instalez iTunes`ul ?? vreau sa imi schimb muzica de pe ipod touch si jocurile !!

Mentionez ca am incercat si sa dau "run as administrator" , sa opresc fiirewall`ul , antivirusul (nod32) , am setat fisierul sa fie compatibil cu vista , xp etc  , dar tot degeaba :(

Are cineva si alte idei ? (in afara de schibare de windows :D )

#40
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
verifica daca ai luat versiunea de win si daca s-a downloadat complet fisierul.
In alta ordine de idei de ce va luati playere idioate care nu stiu sa faca drag&drop? Chiar va place sa va complicati aiurea viata cu bullshituri marca apple???!
:naughty:

#41
Zemylo

Zemylo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.10.2007

 vierme, on 4th August 2010, 20:45, said:

verifica daca ai luat versiunea de win si daca s-a downloadat complet fisierul.
In alta ordine de idei de ce va luati playere idioate care nu stiu sa faca drag&drop? Chiar va place sa va complicati aiurea viata cu bullshituri marca apple???!
:naughty:

da am luat versiunea pentru windows nu cea pentru mac si sa downloadat complet fisierul .... apple e apple :P , pacat de iTunes ca face figuri

#42
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

 Zemylo, on 5th August 2010, 01:09, said:

da am luat versiunea pentru windows nu cea pentru mac si sa downloadat complet fisierul .... apple e apple :P , pacat de iTunes ca face figuri

Eu tot am Win7 si nu am avut probleme cu iTunes.

#43
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

 Zemylo, on 5th August 2010, 01:09, said:

da am luat versiunea pentru windows nu cea pentru mac si sa downloadat complet fisierul .... apple e apple :P , pacat de iTunes ca face figuri

OS-ul este W7 64 bit sau 32 bit? Descarci versiunea potrivită? O descarci de pe site-ul apple dot com?
Dacă toate se potrivesc, problema este clar cauzată de altceva decât iTunes și (cred) că băieții de pe /Software/Windows îți pot da mai multe detalii.

 vierme, on 5th August 2010, 00:45, said:

verifica daca ai luat versiunea de win si daca s-a downloadat complet fisierul.
In alta ordine de idei de ce va luati playere idioate care nu stiu sa faca drag&drop? Chiar va place sa va complicati aiurea viata cu bullshituri marca apple???!
:naughty:


Tu observi că ești pe secțiunea /OS/Mac?
iTunes evident, știe drag/n/drop. Asta ca să fiu și la obiect...

#44
Zemylo

Zemylo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.10.2007

 hubbabub1601, on 5th August 2010, 06:09, said:

OS-ul este W7 64 bit sau 32 bit? Descarci versiunea potrivită? O descarci de pe site-ul apple dot com?
Dacă toate se potrivesc, problema este clar cauzată de altceva decât iTunes și (cred) că băieții de pe /Software/Windows îți pot da mai multe detalii.




Tu observi că ești pe secțiunea /OS/Mac?
iTunes evident, știe drag/n/drop. Asta ca să fiu și la obiect...

este W7 pe 32 bit , si da descarc de la apple de pe site ..... pey si acum ar trebui sa deschid alt topic la /Software/Windows ??

chiar nimeni nu are nici o idee cum as putea sa fac ????

#45
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 Zemylo, on 5th August 2010, 18:24, said:

chiar nimeni nu are nici o idee cum as putea sa fac ????

http://discussions.a...m...2
http://social.answer...eb-c841d1a0071f

#46
Zemylo

Zemylo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.10.2007

 Centris, on 5th August 2010, 15:24, said:


Problema rezolvata !!!!!!! mersi @centris de link`uri :D

am facut in urmatorul fel :

Control Panel > User account and Family Safety > User Account > Manage another account > Guest account > Turn on

dupa care am dat un restart si am intrat pe Guest account iar de acolo am download iTunes`ul din nou si l`am instalat !! dupa care am intrat din nou pe account principal , Start > Apple Softawere update (care mi`a fost instalat de pe Guest account ) > si am dat sa downloadeze itunes + quick player > dupa care am instalat iTunes`ul normal

Mersi inca odata @centris !!!! si celorlalti care au incercat sa ma ajute !!

#47
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
am instalat itunes
am fost aici prima data cum scrie pe forum http://www.apple.com...tutorials/#sync
dar nu pot vedea nici un video de acolo nu stiu de ce .. oricat as incerca
altfel m-am tot uitat pe net si e o aireala totala
unde gasesc si eu clar si simplu cum manageriez ipod-ul asta cu itunes ca nu-mi dau seama

#48
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
am gasit - drag and drop

problema este alta
se aude cam prost desi este nou
nu se aude basul si nu stiu unde gasesc reglajele de bas etc

#49
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 Ciprianzet, on 12th September 2010, 22:42, said:

am gasit - drag and drop

problema este alta
se aude cam prost desi este nou
nu se aude basul si nu stiu unde gasesc reglajele de bas etc

in manual nu scrie? sunt chestiuni de baza totusi...

#50
Ciprianzet

Ciprianzet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 30.01.2005
nu scrie in manual nici in manualul pe care l-am primit fizic odata cu produsul nici aici http://support.apple....manuals.search

#51
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 Ciprianzet, on 13th September 2010, 01:16, said:

nu scrie in manual nici in manualul pe care l-am primit fizic odata cu produsul nici aici http://support.apple....manuals.search

pagina 20-24,
pagina 27-30

reglajele de bas etc se gasesc in iTunes, selectezi melodia, Get-Info, options, Equalizer preset.

uite si tutorialele video:

http://www.apple.com...-to/#video-sync

#52
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007
iPod - Settings-> Playback -> EQ -> Alege un preset ce suna mai bine.
Nu poti regla ~manual~ nivelul joaselor, poti folosi unul dintre preseturile disponibile.
Poti folosi ce-ti zice si @Centris mai sus pentru a asocia un preset EQ fiecarei melodii de pe iPod. iPod-ul va sti sa schimbe presetul automat, daca acesta exista printre cele predefinite si a fost setat pe melodie.

Daca vrei sa folosesti player-ul cu castile stock, renunta la pretentii legate de bass, inalte, fidelitate etc. Castile respective sunt penibile in cel mai bun caz...
Cineva ti-a recomandat niste Senn CX300. Sunt ieftine si incomparabil mai bune decat plasticele alea albe, din pachet.

#53
oradi

oradi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.09.2010
Salut ma puteti ajuta si pe mine cu programul itunes , mi-am cumparat recent un iphone 3g si nu stiu cum sa pun poze , muzica pe el trebuie sa fac cont ? Telefonul nu este nou l-am luat la mana a 2-a iar persoana de la care l-am cumparat mia spus ca telefonul a fost codat orange si daca ii dau update se blocheaza la loc ..... Nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta si pe mine va rog .

#54
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 oradi, on 13th September 2010, 23:52, said:

Salut ma puteti ajuta si pe mine cu programul itunes , mi-am cumparat recent un iphone 3g si nu stiu cum sa pun poze , muzica pe el trebuie sa fac cont ? Telefonul nu este nou l-am luat la mana a 2-a iar persoana de la care l-am cumparat mia spus ca telefonul a fost codat orange si daca ii dau update se blocheaza la loc ..... Nu stiu ce sa fac ma puteti ajuta si pe mine va rog .


pai nu ii dai update. apesi pe cancel.

apoi, urmareste aici chestiuni despre cum sa folosesti iTunes.

familiarizeaza-te cu ce e acolo si apoi daca mai ai intrebari, suntem aici.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate