Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

iTunes

- - - - -
  • Please log in to reply
300 replies to this topic

#289
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
Am incercat si in alt port și face la fel, chiar am scos afară tot ce era in celelalte porturi [ mouse, placa audio externă ].

Pe alt laptop nu am instalat iTunes, dar se comportă la fel, se conectează la fel de greu [ cca 1,5-2 minute ] si apare acelasi mesaj din atasamentul din postul anterior.

L-aș formata, dar nici asta nu poate Windowsul ! Presupun că odată formatat, o să poată fi vizualizat prin iTunes, pt că mai demult, acum cca 6 luni am făcut o reformatare, obligat de iTunes, și apoi a mers ok ! Acu' nici formatarea nu mai vrea s-o accepte.

Iar alt cablu usb pt iPod n-am. Credeti că ar putea fi de la cablu, după simptomele pe care le are ?

#290
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
da. Sa nu fie de la mufa din iPd, ca atunci e mai grav. Incearca sa o cureti.

Edited by filip.serban, 13 September 2016 - 12:41.


#291
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Folosește careva dintre voi WALTR ? este un progrămel ( http://softorino.com/waltr ) care este special conceput să transfere fișiere audio-video pe produsele Apple, de ex. fișierele FLAC !!!!
Mie mi-a funcționat perfect doar că în clipa când l-am cuplat iar la ITunes și a intrat în sincronizare mi-au dispărut toate melodiile băgate cu acest soft. Posted Image
Ce să fie ?

#292
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008
Apropo de cablu, mufă, n-ar trebui să se încarce iPodul dacă îl conectez la un încărcător de telefon, dintr-acela cu intrare USB ?

#293
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Ba da, dar contactele de incarcare sunt diferite de cele de date

#294
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,944
  • Înscris: 12.07.2008

View Postfilip.serban, on 13 septembrie 2016 - 12:56, said:

Ba da, dar contactele de incarcare sunt diferite de cele de date

Înteresant, mie nu mi-a încărcat niciodată prin cablul  lui, de la un încărcator de telefon mobil.

#295
stavreschi

stavreschi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 07.03.2006
Revin cu întrebarea mea:
- Cum pot să îi ”spun” lui ITunes să nu îmi șteargă melodiile pe care le-am introdus în telefon altfel decât cu ajutorul ITunes ?
Adică la sincronizare ITunes îmi lasă în IPhone doar melodiile pe care le știe și pe care le are și el în memoria lui. Cele pe care le găsește noi introduse de mine prin altă metodă mi le elimină la sincronizarea care și-o face întotdeauna la început

#296
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
stie cineva cum rezolv asta? [ http://img.ctrlv.in/img/17/01/30/588f6c641efb5.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#297
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Am o intrebare: la contul Apple am setat autentificarea in doi pasi, adica dupa ce introduc parola primesc si un mesaj cu un cod pe telefon. Bun. Vad insa functia "Find iPhone", si mi-a trecut prin cap ca daca pierd telefonul atunci cum am acces la functia asta, din moment ce nu mai pot trece de pasul al doilea la logsre, si anume nu voi mai avea telefonul pentru a primi acel cod de la Apple. Sa dezactivez asadar logarea in doi pasi, lasand doar parola?

#298
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Daca accesezi http://www.icloud.com/find nu ai nevoie de autentificare in doi pasi.

Edited by filip.serban, 08 February 2017 - 09:31.


#299
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
Salut! Cine știe care este diferența între un backup în iCloud și un backup în iTunes(pe pc)? Sau mai bine zis, există particularități?

#300
theEvilPhilantropist

theEvilPhilantropist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.04.2013
Îți las aici un articol de suport care ar trebui să te lămurească mai bine.
https://support.apple.com/en-us/108771

#301
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010

 theEvilPhilantropist, on 19 martie 2024 - 11:23, said:

Îți las aici un articol de suport care ar trebui să te lămurească mai bine.
https://support.apple.com/en-us/108771
Mulțumesc! Foarte util.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate