Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

CASA MEA- Pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
paznicul ne-a furat cu doua maini numai. daca nu am legat chihuahua in lant ce sa fac(nu am gasit lant de ancora. vroiam sa-i bag capul printr-o za):((((

duca-se la dracu de paznic. sa aiba de lumanari

#38
Simona_Tempo

Simona_Tempo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.03.2008
Este bun de folosit la construit caramida Portherm 30 + polistiren expandat de 5 sau 8?

#39
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
eu am caramida de 30 si pun de 8

#40
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
O sa fim vecini :D, daca ai chef sa imi faci o vizita sa vezi casa mea stramba, te astept dupa 18 aprilie :)
Eu am pus polistiren de 10 (caramida de 30) la parter si etaj iar la mansarda am pus de 19 :D. Mansarda e cel mai bine izolata, cel putin peretii.

Intrebai de gard, gardul fa-l ultimul cum spunea si conu71, cel mai bine sa ti-l faca arhitectul sa fie in ton cu casa.

#41
Simona_Tempo

Simona_Tempo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.03.2008

View PostCristist50, on Mar 21 2008, 23:05, said:

O sa fim vecini :D, daca ai chef sa imi faci o vizita sa vezi casa mea stramba, te astept dupa 18 aprilie :)
Eu am pus polistiren de 10 (caramida de 30) la parter si etaj iar la mansarda am pus de 19 :D. Mansarda e cel mai bine izolata, cel putin peretii.

Intrebai de gard, gardul fa-l ultimul cum spunea si conu71, cel mai bine sa ti-l faca arhitectul sa fie in ton cu casa.


Esti din Pitesti?

Nu am mai postat de ceva vreme aici tocmai pentru ca suntem in proces de mutare la Pitesti. Momentan cautam arhitect si ne interesam de firma de constructii si preturi. Va tin la curent.

#42
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Din Pitesti, da. Dupa Pasti o sa am timp mai mult, poate o sa ne vizitam sa schimbam impresii :)

Edited by Cristist50, 26 March 2008 - 01:46.


#43
miha-p

miha-p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.02.2007

View PostCristist50, on Mar 26 2008, 01:45, said:

Din Pitesti, da. Dupa Pasti o sa am timp mai mult, poate o sa ne vizitam sa schimbam impresii :)

avem si noi un teren in stefanesti ,viisoara aproape de DN.
anul trecut eram f nerabdatori sa construim , dar am luat AC in oct si era deja frig.
  acum nu ne mai grabim, mai strangem bani , mai vedem...
  e f greu cu informatia in Pitesti, pe net nu gasesti aproape deloc inf, trebuie sa iei totul la picior.
asa ca ,multa bafta la cautat!

#44
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Nu e foarte greu, in zona Stefanesti sunt foarte multe depozite de materiale de constructii si poti lua de acolo tot ce vrei. Eu iau cu banu ' jos si intotdeauna mi-au dau rabat, uneori chiar marisor.

#45
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

View PostCristist50, on Apr 7 2008, 10:02, said:

Nu e foarte greu, in zona Stefanesti sunt foarte multe depozite de materiale de constructii si poti lua de acolo tot ce vrei. Eu iau cu banu ' jos si intotdeauna mi-au dau rabat, uneori chiar marisor.



Este intr-adevar foarte greu cu informatia acolo. Am tot cautat pe net firme de constructii dar am gasit vreo 8 din care 2 mi-au raspuns. Voi cum construiti? Regie proprie sau firma?

Din 15 mai o sa ne mutam si noi la Pitesti si speram sa demaram proiectul.

#46
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008
Pentru cine cauta proiecte am gasit un director cu multe site-uri numai cu planuri de case foarte dragute din Polonia ( sper ca il pot publica):

http://www.projekty.domow.pl/

#47
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Casa la rosu am facut-o cu firma, ma rog, din poze se poate vedea ce "bine" au lucrat. Vai mama mea. Acum am niste baieti, nu foarte ieftini insa nici foarte scumpi. Lucreaza mai incet, dar foarte ingrijit.
Cei cu materiale de constructii de acolo nu prea au reclama pe net. Iar cei care au sunt depozite mari, nu se chinuie sa iti aduca tie, care iei trei lulele trei surcele, materialele. Eu lucrez cu doua depozite, ambele ale lui Buzatu', super amabili si saritori, pana acum ce mi-au promis, s-au tinut de cuvant. Daca au baietii nevoie de ceva suna direct la depozit si ii rezolva cei de acolo imediat. Eu sau sotia trecem seara sau dimineata doar pe la depozit si luam lista cu materiale, le dam peste ochi baietilor daca e cazul (nu a fost pana acum) si platim.
Merge treaba brici!

In general in zona preturile sunt aceleasi, trebuie mers la pas si luat listele cu preturi, intr-o zi faci toate depozitele de pe toate de acolo..

Edited by Cristist50, 11 April 2008 - 14:46.


#48
a001122

a001122

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.09.2007
preturile la materiale difera de la un depozit la altul. te incinti si dupa te desunfli. de ex la materiale iti spun un pret dar difera cantitatea pe metru s-au lucreaza cu densitati pe care numai ei le stiu si nici nu ai sa le gasesti in vreun stas. asa ca ai mare grija. deja eu incerc sa cumpar materiale din judetele limitrofe.

#49
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

View PostCristist50, on Apr 11 2008, 14:44, said:

Casa la rosu am facut-o cu firma, ma rog, din poze se poate vedea ce "bine" au lucrat. Vai mama mea. Acum am niste baieti, nu foarte ieftini insa nici foarte scumpi. Lucreaza mai incet, dar foarte ingrijit.
Cei cu materiale de constructii de acolo nu prea au reclama pe net. Iar cei care au sunt depozite mari, nu se chinuie sa iti aduca tie, care iei trei lulele trei surcele, materialele. Eu lucrez cu doua depozite, ambele ale lui Buzatu', super amabili si saritori, pana acum ce mi-au promis, s-au tinut de cuvant. Daca au baietii nevoie de ceva suna direct la depozit si ii rezolva cei de acolo imediat. Eu sau sotia trecem seara sau dimineata doar pe la depozit si luam lista cu materiale, le dam peste ochi baietilor daca e cazul (nu a fost pana acum) si platim.
Merge treaba brici!

In general in zona preturile sunt aceleasi, trebuie mers la pas si luat listele cu preturi, intr-o zi faci toate depozitele de pe toate de acolo..
\

Am inteles. Poti sa-mi dai pe PM cu ce firma ai inceput casa? Vreau sa evit neplaceri. Unde este acest depozit al lui Buzatu'  cu care lucrezi tu. Multumesc

#50
miha-p

miha-p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.02.2007
si noi ne gandim sa ne apucam de casa.
anul asta ,daca nu, la anul. daca gasiti ceva constructor serios, dati-mi si mie pm.
noi proiectul l-am facut anul trecut, cu un arhitect din Bucuresti. pt materiale pt mergem la un depozit mare gen arabesque si ii cerem un pret pt tot.

#51
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

View Postmiha-p, on Apr 18 2008, 21:30, said:

si noi ne gandim sa ne apucam de casa.
anul asta ,daca nu, la anul. daca gasiti ceva constructor serios, dati-mi si mie pm.
noi proiectul l-am facut anul trecut, cu un arhitect din Bucuresti. pt materiale pt mergem la un depozit mare gen arabesque si ii cerem un pret pt tot.


multa bafta si ...nervi tari

#52
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003

View PostSimonaDespin, on Apr 9 2008, 14:54, said:

Din 15 mai o sa ne mutam si noi la Pitesti si speram sa demaram proiectul.
Ati inceput constructia casei ? Vad ca nu ati mai dat niciun semn de viata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate