Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Amsterdam: sexul în parc este legal, dar nu și plimbarea câinilor fără lesă

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007
Proprietarii de câini din Amsterdam sunt furioși după ce autoritățile orașului au legalizat sexul public într-unul dintre cele mai faimoase parcuri.

Consilierii au decis ca atât cuplurile heterosexuale cât și cele homosexuale să poată face sex în Vondelpark, ce are aproximativ zece milioane de vizitatori pe an.

Dar au interzis ca oamenii să își plimbe câinii fără lesă, în același parc.

"De când există parcul, am avut voie să ne lăsăm câinii să alerge liberi. Este revoltător faptul că noi vom fi pedepsiți de acum încolo, și cei care fac sex în public nu", a declarat un proprietar de câine.

"Atunci când câinii nu sunt ținuți în lesă își fac nevoile pe tot ce văd și prin urmare devin o pacoste pentru vizitatori", a precizat unul din membrii Consiliului din Amsterdam.


Week-endul asta am fost cu copilul in parc si ghici ce? Am vazut un baietel calcand in rahat de caine intr-o zona unde era interzis accesul cainilor.
Daca l-as fi vazut pe stapanul acelui caine, i-as fi bagat rahatul pe gat, l-as fi bagat cu fata in el!!

#2
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
La noi se considera ca e urit sa lasi ciinele sa se cintareasca pe asfalt, ca se vede. Pe iarba teoretic e WC dupa mintea unora. Daca isi plimba ciinii pina si in locul de joaca! Adica nici ala nu mai e al copiilor. Nu le ajunge un parc. Plus ca am vazut ca ii lasa sa urineze pe leagane sau tobogane. Unul mi-a explicat senin ca pisatul nu se vede si deci nu face rau, si oricum el n-are cum sa-l curete de acolo (ciinele tocmai stropise o bara din aia de se catara copiii pe ea si i-am zis sa o curete).

#3
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbogdanpaul, on Mar 10 2008, 16:36, said:

Week-endul asta am fost cu copilul in parc si ghici ce? Am vazut un baietel calcand in rahat de caine intr-o zona unde era interzis accesul cainilor.
Daca l-as fi vazut pe stapanul acelui caine, i-as fi bagat rahatul pe gat, l-as fi bagat cu fata in el!!
Poate era un rahat de caine vagabond.
In alta ordine de idei, nu cred ca ai vrea sa se legalizeze si la noi sexul in parc - nu de alta, dar nu cred ca preferi sa vada copilul doi tipi jucandu-se legal de-a mama si de-a tata in parc :D

#4
bogdanpaul

bogdanpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 21.11.2007

View PostMoaca, on Mar 10 2008, 16:53, said:

Poate era un rahat de caine vagabond.
In alta ordine de idei, nu cred ca ai vrea sa se legalizeze si la noi sexul in parc - nu de alta, dar nu cred ca preferi sa vada copilul doi tipi jucandu-se legal de-a mama si de-a tata in parc :D


Vrei sa spui ca tu ai fi prima persoana din Bucuresti(RO) pe care as vedea-o cu lopatica si punga dupa ea cand iese cu cainele afara?
In Amsterdam nu am vazut niciunul fara astea.

In rest nu ma cobor la nivelul tau  :lol:

#5
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postbogdanpaul, on Mar 10 2008, 16:58, said:

Vrei sa spui ca tu ai fi prima persoana din Bucuresti(RO) pe care as vedea-o cu lopatica si punga dupa ea cand iese cu cainele afara?
In Amsterdam nu am vazut niciunul fara astea.
In rest nu ma cobor la nivelul tau  :lol:
Cat am avut caine, ieseam intr-adevar cu punga si lopatica. Asta pentru ca vad ca esti nelinistit cu privire la nivelul meu.

#6
elibo17

elibo17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 27.01.2007
Pai se referea poate la nivelul tau minim de inteligenta...ca nu poti accepta ca un copil sa vada 2 pers care se iubesc...ai creierul mai mic poate decat matza din poza ta

#7
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postelibo17, on Mar 17 2008, 17:56, said:

Pai se referea poate la nivelul tau minim de inteligenta...ca nu poti accepta ca un copil sa vada 2 pers care se iubesc...ai creierul mai mic poate decat matza din poza ta
Printeso, nu mai pierde timpul pe forum, cauta-ti mai bine un iubit in parc la Amsterdam :)

#8
alf77

alf77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.11.2004
Nici cu sexul in Vondelpark nu este chiar asa...Au votat ca este voie sex numai seara si noaptea si numai in locuri in care nu sunt locuri de joaca pentru copii prin apropiere.

Oricum , am fost in Vondel si sincer , nu cred ca legea asta schimba cu ceva lucrurile  :rolleyes:

#9
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
cui i-ar place sa faca sex in parc si sa fie muscat de cur in timpul "actiunii"???
este foarte bine ca ii obliga sa-si tina cainii in lesa!

#10
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Mda...Sex in parc acum...sigur mi-ar placea sa ies cu prietena la iarba verde, si doi pasi mai incolo pe paturica iubitul si cu iubitul care isi exercita nevoile fiziologice in timp ce noi ne savuram pranzul...uuu, sigur ni s-ar face si noua pofta de ceva...sau poate nu

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate