Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

200 ani in trecut!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007
Sa presupunem ca asi avea o masina a timpului si asi putea sa trimit oameni in trecut.Care ar fi dispus sa vrea sa-l trimit in trecut 200 ani nici mai mult nici mai putin?Ginditiva daca v-ar conveni sa ramineti acolo chiar daca ati putea  fi cei mai bogati oameni din lume (dar la timpul ala)!

#2
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Si ce vrei sa dezbati aici? Unde e legatura cu stiinta?
PS: "as putea", "as avea" (nu "asi"). Apoi: "ganditi-va".

#3
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007

View PostBean, on Mar 9 2008, 22:46, said:

Si ce vrei sa dezbati aici? Unde e legatura cu stiinta?
PS: "as putea", "as avea" (nu "asi"). Apoi: "ganditi-va".


Intradevar calatoria in timp pentru tine este ca si cum te-ai duce la alimentara!.....probabil tie nu-ti trebuie multa stiinta ca sa realizezi asa ceva!
Consider ca nu conteaza ce scrii ci conteaza ce intelegi!....(acu am vazut si eu ce ai inteles)!

Legat de intrebarea care am pus-o se pare ca nu este nici un candidat.  Cum credeti atunci ca cineva din viitor ar vrea sa ne viziteze?

#4
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postprometeu30, on Mar 10 2008, 22:57, said:

Intradevar calatoria in timp pentru tine este ca si cum te-ai duce la alimentara!.....probabil tie nu-ti trebuie multa stiinta ca sa realizezi asa ceva!
Consider ca nu conteaza ce scrii ci conteaza ce intelegi!....(acu am vazut si eu ce ai inteles)!

Legat de intrebarea care am pus-o se pare ca nu este nici un candidat.  Cum credeti atunci ca cineva din viitor ar vrea sa ne viziteze?
prometeu30, eu am interpretat thread-ul exact asa cum l-ai prezentat tu: masina a timpului, expedierea in trecut (200 ani). Intrebarea ta era la modul: "ati vrea sa ramaneti acolo, stiind ca sunteti cei mai bogati oameni din lumea la momentul respectiv?".
Asadar, unde e stiinta ta? Mai degraba e o discutie cu conotatii istorice, etice, sociale sau cum vrei tu. Dar stiintifica de ce ar fi?
Daca vroiai sa discuti de calatoria in timp sau teleportare, exista thread-uri pentru asa ceva.
Eu inca nu-mi dau seama unde sa integrez thread-ul tau. Avand in vedere ca deja exista un topic "Calatoria in timp: posibila?" (aici), tu vroiai sa tratezi altceva?

Eu nu stiu ce ai inteles tu...eu doar vad ce ai scris. Asa ca, deci: conteaza ce scrii!

Edited by Bean, 11 March 2008 - 00:26.


#5
prometeu30

prometeu30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.10.2007
Bean  daca crezi ca locul acestui  thread este in alta parte atunci te rog sa-l muti acolo unde consideri tu ca ar trebui sa fie!
Discutia devenind off topik deja.... lumea nici nu se mai chinuie sa raspunda la intrebarea pusa de mine!

#6
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Discutia a fost in mod intentionat lasata publica, special ca sa intelega si alti useri cum si unde sa posteze.
Problema pusa de tine are mai degraba implicatii de ordin istoric, sociologic, "generalitati - life and entertainment", chestionare de genul "ati vrea sa traiti cu 200 de ani in urma stiind ca totusi ati fi foarte bogati?"

Daca vrei sa discuti despre calatoria in timp, foloseste thread-ul "Calatoria in timp - posibila?" (aici).
Mersi de intelegere!

Thread closed.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate