Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Inghetarea anului universitar

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
andu_x_man

andu_x_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 11.07.2006
salut!
   am cautat pe edu 3 ore la rand si n-am dat decat de: gasesti in carta universitara. vreau sa stiu daca pot ingheta un an universitar/sa fac o pauza de un an la facultate.am niste probleme...naspoase si nu mai pot continua pentru cateva luni studiul.asa, ca nota informativa, sunt intrat pe locurile de la buget.
  in concluzie, stiti ceva de asta?

#2
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Pe vremea cand eram eu student se putea asa ceva, am avut un coleg care a plecat in SUA pt un an si a procedat asa.Cel mai indicat e sa intrebi la secretariatul facultatii.Bafta

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Pe unde inveti , la ce facultate???
Eu am terminat ASE-ul, am inghetat un an de zile (anul 2005-2006), apoi am revenit si am terminat anul 4 in 2007.
Si eu eram tot la buget, cand am revenit am fost tot la buget. Sper ca sa fie si in cazul tau la fel. De asemenea, nu stiu daca e relevant dar in cazul meu am anuntat facultatea din toamna (septembrie). Tot ce a trebuit sa fac a fost sa fac o cerere la decanul facultatii cu motivele pentru care vreau sa intrerup, din cate mi-au spus secretarele poate sa fie oarecare motiv, eu am vrut sa fiu mai sigur si le-am dus copia de pe pasaport cu viza H2B de SUA (am lucrat vreo 7-8 luni acolo)

Cam atat....probleme majore la revenire n-am avut, o singura chestie mi s-a intamplat cand mai erau cateva saptamani pana la licenta m-am trezit ca nu dadusem un examen ( se schimbase programa scolar de la an la an si secretarele au uitat sa-mi spuna si mie  :competitive: :madanimated:  noroc ca profa de la obiectul respectiv a fost de treaba , am vorbit cu ea si mi-a pus 8-ul din oficiu  :rolleyes: ( era oricum un examen usor)...

Bafta , sper sa-ti rezolvi problemele si sa termini cu bine si facultatea

#4
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
puiule, intreaba la facultate la secretariat. eu mi-am inghetat vreo 2 ani la doctorat. toata problema se rezolva cu o cerere la secretariat

#5
andu_x_man

andu_x_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 11.07.2006
multe multumiri!  :)  sunt student la ATM.

#6
PDanAdrian

PDanAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2010
E adevarat ca trebuie sa fii integralist pentru a ingheta un an? Sau e doar o regula ce difera de la o facultate la alta?

Edited by PDanAdrian, 25 May 2010 - 18:48.


#7
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 PDanAdrian, on 25th May 2010, 19:48, said:

E adevarat ca trebuie sa fii integralist pentru a ingheta un an? Sau e doar o regula ce difera de la o facultate la alta?
cel putin la fosta mea facultate, trebuia sa fii integralist.Dar cum s-a spus mai sus, cele mai exacte informatii o sa le obtii de la secretariatul acelei facultati.Bafta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate