Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Desperate Housewives

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
va place serialul ,,Neveste disperate"? ... yo mereu il urmaream la tv ,dar acum nu stiu din ce motiv nu-l mai da  :thumbdown:  ...care stie cand se difuzeaza noul sezon la televizor?:D

PS : lasati-va o parere despre serial

#2
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
haideti ma..nu stie nimeni serialul ?  :deadtongue:

#3
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

Quote

Serialul "Neveste disperate" va continua cu inca patru sezoane
Serialul american "Neveste disperate", care are in palmares trei premii Globul de Aur, va fi continuat cu inca patru sezoane.

"Am inceput discutiile cu presedintele ABC pentru continuarea show-ului pana la sezonul noua. Vom gasi o cale sa facem ca acest lucru sa se intample", a declarat creatorul serialului, Marc Cherry, la petrecerea data cu ocazia episodului 100 al cunoscutului serial de televiziune, relateaza Reuters.

Reprezentantii televiziunii ABC au confirmat intentiile de continuare a serialului, subliniind insa ca nu exista inca niciun acord scris in acest sens.

In prezent, in SUA se filmeaza sezonul cinci al serialului.

"Neveste disperate" a fost lansat in 2004, iar in Romania este difuzat, din 2005, de TVR1. Actritele din rolurile principale sunt Eva Longoria Parker, Felicity Huffman, Teri Hatcher si Marcia Cross.

In afara celor trei Globuri de Aur, "Neveste disperate" a castigat sapte premii Emmy, dintre care sase numai in 2005.
Sursa

#4
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Foarte reusit serialul. :OK:

#5
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
adevarul ca si pe mine m-a prins.
desi e f ciudat...nu-l pot cataloga ca facand parte dintr-o anumita categorie...
pentru mine e un fel de mistery/comedie/telenovela/soap opera.... tare ciudat, dar cand m-am apucat sa ma uit la el...in 4 sapt. am vazut toate cele 5 serii. ieri am gasit si 5-16 si 5-17

#6
unencumbered

unencumbered

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.08.2008
love it :)

#7
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Văzut. Fain primele 3 hai oarecum si sezonul 4, apoi s-a cam stricat și se lungește aiurea, după părerea mea.

#8
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
terminat si seria 5.
credeam ca se termina...dar felul cum s-a incheiat ultimul episod din S5 nu lasa loc de alte interpretari. e clar. vom avea si seria 6.

#9
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Cate mai sunt dupa 23?

#10
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
1

#11
crista-up

crista-up

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 02.03.2007
si gata...am avut cateva seri in care efectiv fugeam pana acasa...mancam ceva repede si ma bagam in pat sa ma uit la film...cam 3-4 episoade pe seara....acum astept sezonul urmaotr..dar habar nu am cu ce sa imi umplu timpul pana atunci

#12
lulya88

lulya88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 21.07.2009
Serialul asta te prinde. Am vazut de vreo 2, 3 ori fiecare sezon si cred ca nu m-ar deranja daca as lua serialul de la inceput.
E drept ca sezonul 5 a fost un pic cam tras de par. Nu mi-a placut episodul in care mesterul ala a murit... L-am gasit a fi cam in plus.
Moartea lui Edie a fost iarasi un pic cam mult... Pe parcursul intregului sezon 5 nu mi-au placut flashbackurile. O metoda destul de usurica de a ne pune la curent cu ce a fost in cei 5 ani. Nu pot sa vin eu cu alta idee de a rezolva asta dar mie mi s-a parut naiva abordarea asta.
Sezonul 4 mi-a placut cel mai mult , in special finalul. Katherine Mayfair s-a dovedit o tipa foarte... strong si chiar m-a impresionat. Numai ca in sezonul 5 apare ca o disperata in cautarea unui barbat si nu e... "exploatata" cat ar trebui. Pacat.
Sa speram ca sezonul 6 va fi mai bun...
However, "Desperate Housewives" ramane in topul preferintelor mele...

#13
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009
Frumoase primele 2 ep... cu vecini noi(tipa care o jucat in Joey ca fratele lui) si secrete noi.
Bine ca a revenit Julie, care arata superb :X:X ce bine arata fara 10 kile de machiaj pe fata

Edited by Flawless69, 05 October 2009 - 11:24.


#14
alexandra_86

alexandra_86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.12.2009
E fain serialul dar nu m-am tinut de el am vazut vreo 3 sezoane si m-am lasat

#15
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
damn...
abia astept noul episod.
multe seriale din 2004 au avut succes pt mine:)

#16
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Prea deprimant ultimul episod...

#17
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Si mie imi place mult serialul, mi se pare foarte reusit. Astept sa apara episoade noi! :)

#18
ivanpaulstudent

ivanpaulstudent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.09.2009
Sunt mort dupa Neveste disperate. Mi se pare ca il urmaresc mai mult barbatii decat femeile. Am prietene care spun ca e plictisitor. E un altfel de soap-opera si garantat altfel de comedie. Imi pare rau de Edie (am auzit ca s-a certat cu Marc Cherry, de asta nu a mai aparut), era un personaj care putea sa o tina mult si bine. Savuroasa!
Eu cred ca dupa sezonul 3 a slabit calitatea serialului dar, in continuare, e grozav. Oricum, la momentul aparitiei era cu mult peste ce era pe piata si de asta diminuarea calitatii trece aproape neobservata.
Felicitari pentru topic!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate