Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Asigurare Stocuri de Marfa ?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

polizei

polizei

Senior Member

• Grup: Senior Members
Vreau sa asigur niste stocuri de marfa in valoare de 20-30.000 E contra calamitatilor naturale, a furtului, a unui prejudiciu sau al unui alt fel de daune.

1.Stiti cumva ce societate de asigurari este mai buna in acest domeniu ....pret/flexibilitate/decontare/beneficii
2.Daca beneficiez de alarma mai obtin vreo reducere ?
3.Dupa ce criterii imi evalueaza valoarea marfii ? .....inventar /facturi/vanzari ?

Astept pareri .....mersi !

Edited by cosmin_miu, 05 March 2008 - 21:33.

PicuTex

PicuTex

Member

• Grup: Members
Nu stiu cine e mai buna, stiu doar ca ma interesasem si eu odata la omiasig, se face o valuare apropiata , bazata pe valuarea marfii la pret de intrare.

ciomo

ciomo

Member

• Grup: Members
Stocul de marfa se asigura dupa declaratia ta. Nu e nevoie de documente dara daca le poti prezenta e si mai bine. Oricum o asigurare de genul asta e destul de ieftina, ajunge cam pe la 0,2 - 0,5 % din suma asigurata. In cazul tau la 30.000 de euro asigurarea ar fi cam intre 60 si 150 de euro in functie de gradul de risc pe care il are activitatea prestata de tine. Oricum daca vor fi daune la marfa cei de la asigurari o sa-ti ceara atunci toate actele care le ai pe marfa din magazin

polizei

polizei

Senior Member

• Grup: Senior Members
multumesc ptr raspunsuri.

pana la urma am facut luna trecuta la bcr pentru o valoare de 25.000 E cu fransiza 2% la un pret de 70E /an

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate