Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#37
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

Quote

Cartela SIM
Un SIM Orange costa 6$ cu un credit initial de 5$, iar la Connex SIM-ul e 5$ cu un credit de 5$. Valabilitatea initiala a creditului la Orange e de 2+12 luni (activ/gratie), la Connex e de 4+10 luni.
Concluzie : avantaj CONNEX

La vremea cand ai scris acel post, informatia era corecta, dar acum nu mai e. La Orange un SIM costa 6 $ si are credit tot 6$ si valabilitate 60 de zile, sau  11 $ si ai credit tot 11 $. La ambele perioada de gratie este de 12 luni.

Quote

La Connex valoarea cea mai mica de reîncarcare e 4$, valabilitate 1+10 luni. La Orange minimul e de 5$, valabilitate 1+0 luni... Asa ca pâna la 24$, ai valabilitate mai avantajoasa la Connex decât la Orange.
Concluzie : avantaj CONNEX

La Orange acum primesti si bonus 0,5 $ la 5 $ incarcati. In plus mai este si servicul de incarcare de pe contul de abonat la care valoarea minima de reincarcare este de 1 $ (cu valabilitate 60 de zile). Tot la Orange mai este si serviciul ,,transfer credit" prin care poti impartii o cartela cu prietenii.

Quote

Roaming
17 tari la Orange, 18 la Connex. Sa iau acum exemplul Frantei : la Orange ai aces doar la Orange F, la Connex ai aces la cele 3 retele franceze. Un apel catre România la PrePay costa 1$45, la Connex 1$20. Apelurile primite costa 0$80 la amândoi. Un SMS costa 40/50 centi la Orange, 35 la Connex.
Concluzie : avantaj CONNEX, mai ales si dupa ce probleme am avut cu roaming-ul la Orange.

La Orange mai este si serviciul de ,,SMS Roaming" cu care poti primii sms-uri si trimite sms-uri din mai multe tari, si cum sms-urile sunt cele mai importante ...

#38
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

djadi21, on May 1 2005, 16:14, said:

La vremea cand ai scris acel post, informatia era corecta, dar acum nu mai e. La Orange un SIM costa 6 $ si are credit tot 6$ si valabilitate 60 de zile, sau  11 $ si ai credit tot 11 $. La ambele perioada de gratie este de 12 luni.

<{POST_SNAPBACK}>

La 11$ SIM-ul ai 12$ credit. Dar tot 2 (+10) luni perioada activa, contra 4 (+10) la Connex. E mai bine sa ai o perioada activa mai mare, decât o perioada de gratie mai mare. ;)

djadi21, on May 1 2005, 16:14, said:

La Orange mai este si serviciul de ,,SMS Roaming" cu care poti primii sms-uri si trimite sms-uri din mai multe tari, si cum sms-urile sunt cele mai importante...

<{POST_SNAPBACK}>

Da, asa este, uitasem complet de SMS roaming.

#39
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
O chestie desteapta... Nu am vazut sa rasufle pe undeva dar stiu sigur ca la cartela Cnx se va putea apela orice numar din orice retea la orice ora IN CADRUL JUDETULUI la tariful unui apel catre reteaua Cnx. Daca informatia a mai aparut sau e mai veche imi cer scuze dar stiu sigur ca de luni va exista aceasta posibilitate. Asta chiar imi pare un lucru bun.

#40
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

raducristin, on May 13 2005, 20:05, said:

O chestie desteapta... Nu am vazut sa rasufle pe undeva dar stiu sigur ca la cartela Cnx se va putea apela orice numar din orice retea la orice ora IN CADRUL JUDETULUI la tariful unui apel catre reteaua Cnx. Daca informatia a mai aparut sau e mai veche imi cer scuze dar stiu sigur ca de luni va exista aceasta posibilitate. Asta chiar imi pare un lucru bun.

<{POST_SNAPBACK}>

De luni ? :coolspeak: Optiune interesanta. Cred ca se confirma diferenta între cartela CNX si Orange PrePay : Cartela CNX pentru apeluri voce, Orange PrePay pentru servicii asociate (GPRS, MMS).

#41
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Si ce te faci daca se intampla daca esti intr-un sat :)) la limita dintre judete ? :P

#42
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

FireEyes, on May 13 2005, 21:10, said:

Si ce te faci daca se intampla daca esti intr-un sat :)) la limita dintre judete ? :P

<{POST_SNAPBACK}>

BTS Test ! :coolspeak:  Te "legi" de BTS-ul din judetul în care vrei sa vorbesti. :P

#43
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Oferta promotionala la Cartela Connex este valabila pâna pe 15 mai (duminica). De luni ar putea sa fie noutati (sper ca nu o sa mai prelungeasca oferta promotionala actuala, cu 25 SMS moka la activare...).

Edited by Cosconor, 13 May 2005 - 21:56.


#44
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Adevarat, o sa fie alta oferta super zic eu, dar ptr judetele:ALBA,SUCEAVA,IASI,si mai sunt cateva dar imi scapa acum,ideea este ca totate apelurile efectuate in interiorul razei de acoperire al acelui judet or sa fie tarifate la pret de connex-connex indiferent de ora sau de zi daca ai iesit din judet ora sa fie tarifat la pretul de lista existent in celelalte judete adica normal.Placut surprinzator este ca atunci cand vei initia un apel din centrala promoterul de retea iti va spune ca apelezi din interiorul judetului respectiv si beneficiezi de tarife preferentiale,iar cand vei fi in afara judetului respectiv iti ca spune ca esi in afara si se vor practica tarifele de lista normale. :coolspeak:

#45
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

chriss, on May 13 2005, 22:33, said:

Adevarat, o sa fie alta oferta super zic eu, dar ptr judetele:ALBA,SUCEAVA,IASI,si mai sunt cateva dar imi scapa acum

<{POST_SNAPBACK}>

Deci nu este valabil la toate judetele ?! :o

#46
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Nu,se pune accent pe judetele in care Orange este majoritar asta era si ideea.

#47
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

chriss, on May 13 2005, 22:37, said:

Nu,se pune accent pe judetele in care Orange este majoritar asta era si ideea.

<{POST_SNAPBACK}>

Deci nu prin sudul tarii... :crybaby:

#48
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Nu sudul nu,asta ptr ca oricum Connex-ul este majoritar in sud,strategia este ptr Moldova Si Ardeal unde imparateste Orange-ul. :nonobad:

#49
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Presupun ca va fi si o oferta promotionala globala. Dar oferta asta regionala era super interesanta. :coolspeak:

#50
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Oricum ca sa va mai dau o veste de top care sunt convins ca nu o stiu prea multi abia la anul se va produce rebrandarea connex-ului respectiv el va deveni Vodafone atunci sa vezi oferte.

#51
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

chriss, on May 13 2005, 22:46, said:

Oricum ca sa va mai dau o veste de top care sunt convins ca nu o stiu prea multi abia la anul se va produce rebrandarea connex-ului respectiv el va deveni Vodafone

<{POST_SNAPBACK}>

Se cam stia ca va fi la anul, sau cel mai devreme la sfârsitului lui 2005. Dar pâna atunci ar trebui sa mai scoata si ei oferte noi, ca Orange manânca, manânca... si mai sunt înca 6 luni, poate chiar mai mult... :confuzzled:

#52
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Mananca dar si Connex-ul le va da in cap la momentul potrivit si atunci sa vedem ce or sa mai faca orange are avantajul brand-ului international pe care il poarta asta ca si infuzie de bani marketing etc,dar vine si randul coonex-ului stai linistit. B)

#53
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
De gprs se mai aude ceva?

#54
chriss

chriss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 668
  • Înscris: 14.08.2004
Deocamdata prioritatile lor sunt altele dar atat va pot spune cartela connex va ajunge f competitiva la tarife si servicii dar rabdare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate