Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ghiocei - nu mai infloresc

Laowa 10mm F/2.8 pentru FF

Daca imi fac casa cu fosa, cat co...

Navigatie Octavia 3
 Cum obtin reducere la Bolt? Sau e...

Garantie reciclabile, monopolizata?

Suport auto biciclete

A murit Vasile Diba 1954-2024
 A postat pe tiktok o varianta cu ...

Sfat curațare TEI

Shell script pentru 3 update-uri ...

Pareri plita cu inductie cu hota ...
 "Incident" in mall

Credit si avans cu plata cash - l...

alternativa pentru artelac night ...

Alarma daca pulsul scade prea mult

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19110 replies to this topic

GreenArrow35

GreenArrow35

Junior Member

• Grup: Junior Members
Mai se da oferta de 2 euro când vrei sa portezi în alta rețea?

logatul

logatul

Senior Member

• Grup: Senior Members
esti doar la cateva click-uri distanta sa afli. as astepta pana luni totusi, desi in teorie e un sistem automat, poate nu merge asa bine in perioada asta cu libere.

loren2

loren2

Member

• Grup: Members
Ce teorie zice ca e sistem automat?
Portarile trebuie aprobate de un operator uman.
Pana nu da OK-ul un operator uman, nu sare sistemul la pasul de ofertare daca ai noroc sa pice septarii la pacanea.

Cateva pagini mai in spate spuneau unii ca mai nou ofertarea se face in ultima zi a datei de portare, pe vremuri se facea in maxim 48 de ore de la OK-ul primit la cererea de portare. Probabil au vrut sa mai limiteze treaba si acum ofera doar celor ce stau pana in ultima zi cu cererea de portare neanulata.

logatul

logatul

Senior Member

Dar cand faci cererea de portare din aplicatia yoxo, e un umanoid disponibil in fix aceeasi secunda ca sa dea accept la cerere? Ofertarea e una, portarea in sine e alta. Astia reduc costurile renuntand la callcenter cu oameni si tu crezi ca sunt disponibili pt portari? Au fost 1,3 milioane de portari in 2022, nu crezi ca e un sistem automat?

lucianteo6

lucianteo6

Senior Member

Sigur e automat ceva...dupa ce pui data portarii in maxim cateva minute iti activeaza oferta 2 automat...crezi ca sta un pitic cu degetu pe buton si zice hai ca lucian a pus data portarii sa dau drumu la oferta in 3 secunde sa nu se supere ???

loren2

loren2

Member

Nu cunosc pe nimeni care sa fi primit oferta dupa cateva minute de la alegerea datei portarii. Nu cunosc pe nimeni care sa fi primit mai devreme de 24 de ore oferta de portare.
La una stiu ca a durat 5 zile pana a primit oferta, din care 2 zile erau alea de weekend, semn clar ca un operator uman trebuie sa dea OK-uri in sistem.
Ori aveti voi noroc si picati pe schema, ori umblati cu povesti pescaresti.

Edited by loren2, 01 December 2023 - 22:42.

lucianteo6

lucianteo6

Senior Member

Deci crede-ma ca :
1.nu sunt pescar,nu vreau sa fiu si nici nu stiu povesti de genul
2.din zecile de portari spre yoxo doar 1 data nu am primit oferta la prepay, aveam o oferta speciala de portare in vdf si poate din acest motiv

la prepay dupa ce setezi data portarii primesti imediat oferta pe sim, dupa cateva ore daca nu anulezi cererea de portare te suna sa ti ofere abonament ultima oara parac la 2 euro ceva nu mai tin minte, am postat atunci.

am gasit postarea mea

Attached Files

Edited by lucianteo6, 01 December 2023 - 23:21.

GreenArrow35

GreenArrow35

Junior Member

loren2, on 01 decembrie 2023 - 22:41, said:

Nu cunosc pe nimeni care sa fi primit oferta dupa cateva minute de la alegerea datei portarii. Nu cunosc pe nimeni care sa fi primit mai devreme de 24 de ore oferta de portare.
La una stiu ca a durat 5 zile pana a primit oferta, din care 2 zile erau alea de weekend, semn clar ca un operator uman trebuie sa dea OK-uri in sistem.
Ori aveti voi noroc si picati pe schema, ori umblati cu povesti pescaresti.
Când am făcut o cerere de portare din vdf către digi am primit oferta  la 5 minute după ce am semnat portarea.

chinezzu2003

chinezzu2003

Junior Member

Eu am făcut săptămâna trecută miercuri cererea de portare in Yoxo și nu am primit oferta de 2.
Am ales data de portare pe 7 decembrie.
Dacă primesc oferta 2 bine dacă nu iarăși bine, oricum îi dau anulare dar rămân cu numărul de Yoxo și numărul de Vodafone îl trec pe Digi.
Peste tot pe unde am umblat Orange e peste Vodafone la semnal și net și zic că doar Vodafone am avut toată viața,am numărul ăsta de pe vremea Conex mai exact cartela Kamarad Go :)

chinezzu2003

chinezzu2003

Junior Member

Am primit azi dimineață oferta de 2.
Colegii au dreptate in legătură că nu lucrează în weekend.
Dacă o să mă sune o să îi întreb cum pot sa incarc cu 2 euro 😅

chinezzu2003

chinezzu2003

Junior Member

M-a sunat de la Vodafone pentru oferta de 2 euro abonament sau ceva in genul, oricum nu mă interesează dar faza funny a fost când i-am zic că dacă vreau să rămân la oferta de 2 euro de pe cartelă cum incarc eu cu doar 2 euro de la ei. Nu a știut să-mi spună că cică nu a făcut training pentru așa ceva. Până la urmă s-a lăsat păgubaș 😁

Edited by chinezzu2003, 04 December 2023 - 14:12.

yokolen

yokolen

Junior Member

Pri transfer credit de pe o alta cartela câte 1 euro..

chinezzu2003

chinezzu2003

Junior Member

Update: mi-a fost refuzată cererea de portare și nu știu motivul, e prima cerere de portare.
Au dreptul să facă asta?

lucianteo6

lucianteo6

Senior Member

Am explicat eu de mai multe ori cum incarci 1 euro sau cat ai nevoie...daca ai citi acest topic, ai sti.

sags

sags

Senior Member

Problema si mai mare este ca la reincarcare de 2EUR NU ai perioada activa suficienta, iar din ce au scris colegi pe aici de ceva vreme Vodafone NU mai prelungeste, la activarea de optiuni, perioada activa ca sa acopere durata optiunii.

chinezzu2003

chinezzu2003

Junior Member

Am citit și știu că urmăresc topicul de ceva vreme, eu doar l-am întrebat pe cel care m-a sunat cum incarc eu cu 2 euro și nu a știut să-mi zică.
L-am enervat așa tare încât bănuiesc că el mi-a anulat cererea de portare.
Mâine iau legătura cu ei să aflu motivul și după reclamație la Ancom direct.

Iaro

Iaro

Senior Member

trebuie sa reiei procesul de portare, discuti cu yoxo nu cu vodafone, sa vezi motivul.

probleme posibile de refuz ar fi cod client eronat, numar incorect sau gresit, date titular nu coincid cu datele numarului care se porteaza.

oferta 2 de la vodafone nu ti-a convenit?

departamentul de retentie nu poate sa anuleze cererea de portare, doar tu poti sa anulezi cererea de portare. de asemenea furnizorul donor (vodafone) poate sa refuze cererea de portare pentru un motiv intemeiat, dar tu nu mai ai treaba cu vodafone de vreme ce ai solicitat portarea la yoxo (furnizorul acceptor), cu ei (yoxo) discuti despre detaliile portarii de ce nu  a functionat si ce trebuie remediat pentru a reincerca sa reiei procesul de portare.

Edited by Iaro, 04 December 2023 - 22:38.

loren2

loren2

Member

View Postchinezzu2003, on 04 decembrie 2023 - 11:25, said:

Am primit azi dimineață oferta de 2.
Colegii au dreptate in legătură că nu lucrează în weekend.
Dacă o să mă sune o să îi întreb cum pot sa incarc cu 2 euro ��
Poti face asta in magazinele proprii Vodafone.
Teoretic pot face asta si cei din magazine partenere, dar vor refuza sa faca asta, ca sa te convinga sa cumperi mai mult de la ei.
Pe vremuri se putea face si la POS-urile alea de le gaseai prin magazinase mici de cartier, acum nu stiu daca mai merge facut sau daca nu cumva si acolo vei intampina aceeasi problema ca la magazinele partenere, aceea de a incerca sa iti vanda mai mult.
E foame de bani, dupa cum spuneau niste poeti.

View Postchinezzu2003, on 04 decembrie 2023 - 14:11, said:

M-a sunat de la Vodafone pentru oferta de 2 euro abonament sau ceva in genul, oricum nu mă interesează dar faza funny a fost când i-am zic că dacă vreau să rămân la oferta de 2 euro de pe cartelă cum incarc eu cu doar 2 euro de la ei. Nu a știut să-mi spună că cică nu a făcut training pentru așa ceva. Până la urmă s-a lăsat păgubaș ��
Cam trist ca un angajat Vodafone care mai e si la departament de retentie sa nu stie ce poti cumpara de la Vodafone.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate