Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#15337
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View Postmstanciu, on 22 aprilie 2019 - 08:02, said:

In noua campanie par mult mai "zgarciti" in a da optiuni gratuite (1, 2 sau 3), eu pana acum (1-22 apr) nu am primit nici una.
Eu le-am zis dinainte ca se diminueaza treaba cu optiunile alea bune... nu m-a crezut nimeni, pana si acum o ard multi ca "e prea devreme sa tragem o concluzie" desi se observa in mod clar ca informatia primita era buna.
Asta e, prea se laudau multi cu "nelimitat" gratis, si s-au luat masuri de redresare.

View Postdanb1961, on 22 aprilie 2019 - 07:31, said:

Optiunea 3 euro sau cea 2 in 1 de 5 euro/2 luni mai pot fi activate ?;daca da, rog detalii/rezumat da' pana in Paste..(am 2 prieteni pe abonament ofticati de cresterea de 1 euro de la Voda..)
Nu mai merg, s-au dus vremurile bune si la prepay, nu doar la abonamente, se oftica degeaba cei 2 prieteni cu abonament, nu doar la abonamente a crescut pretul ci si la prepay. Doar nu erau prosti operatorii sa nu profite de zvonul asta de pe piata sa nu mareasca preturile si sa arunce vina in curtea celui mai urat guvern, sa nu fie operatorii injurati ca au marit preturile :D

Edited by projectfp, 22 April 2019 - 11:49.


#15338
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
" Hasta la vista, baby".. o sa le aduc aminte cand faceau misto de cartelari

#15339
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Si eu am primit azi optiunea 3 gratuita pe un numar neincarcat de mai bine de un an...

Edited by scorpyo, 22 April 2019 - 19:37.


#15340
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Intrebare intrebatoare... ca am de gand sa las abonamentul de net (prin modem) si sa trec pe cartela tot cu net.
Mama mea are deja o cartela si acolo sunt putin peste 100GB de net dar mama mea nu foloseste ca nu are smartphone ci telefon obisnuit... intrebarea este daca pot sa transfer acei 100GB pe o alta cartela Vodafone ?

#15341
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Nu se pot transfera GB de pe un prepay pe altul, sau orice combinatie abonament - prepay.

#15342
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Am inteles, multumesc... naspa
Asa, trebuie sa scot cartela seara (cand nu foloseste telefonul cu taste) si sa o pun intr-un modem, pana termin acei GB

Edited by rz, 26 April 2019 - 19:01.


#15343
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
daca sunt in aplicatia myvodafone/cartonase si bonusul nu a fost activat se poate transfera catre alt jucator.

#15344
danutz3

danutz3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 24.04.2019
Doar cele din noua oferta.

#15345
sarryrondo

sarryrondo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2015
Salut,

De azi nu-mi mai funcționează extraopțiunile de 1, 2, 3 euro gratuite (care au echivalent în bani în MyVodafone).

Call center-ul Vodafone spune că a fost un "bug" care a făcut asta să meargă până acum.
Soluția este să reîncarc 5 euro și să activez extraopțiunea de 5 euro pentru a beneficia de o extraopțiune de 1, 2 sau 3 euro. (care ar funcționa doar în cele 28 zile valabile pentru 5 euro).

Mai nou, extraopțiunile câștigate la Mistery Box au nevoie de o ofertă activă de minim 5 euro pentru a funcționa (înainte doar pentru premiile constând în internet era valabil).


A mai întâlnit cineva asta?

Mie mi-au funcționat extraopțiunile 1, 2 și 3 euro (nu și premiile în net) fără a avea extraopțiune de minim 5 euro activă de când tot există jocuri Vodafone cu premii de genul ăsta.

Dacă ar fi fost ceva fără echivalent în bani în MyVodafone îi credeam, dar cred că au fost prea mulți care au avut de toate fără bani în ultimii câțiva ani.






#15346
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Era clar ca incep sa faca modificari... incepusera si sa dezactiveze cartelele inscrise in MyVodafone Mystery...

#15347
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
din punctul meu de vedere e foarte bine ca vodafone face asta!
asa cum spuneam si saptamana trecuta e cazul ca pomenile sa se termine

acum sa ii mai vad pe aia care spun ca vodafone e cea mai buna retea (fiindca de cateva luni nu platesc nici un leu pentru utilizarea retelei)
e bine ca inginerii si programatorii de la vodafone rezolva bugurile din sistem (probabil ca au luat act si de sesizarile celor care platesc BANI SERIOSI la abonamente)!
pomanile se termina
BRAVO VODAFONE!

Edited by maiorukaki, 09 May 2019 - 14:19.


#15348
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
No offence maiorule.
Ai abonament?

Nu sunt pro mocaciuni dar nici pro abonamente scumpe.

#15349
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Capra vecinului, ce mai face capra vecinului, mai traieste ??????????????

#15350
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Vezi sa nu. Merge in continuare. Danutz93 ai onoarea sa continui, ok?

Edited by LunaCrystal, 09 May 2019 - 14:31.


#15351
sarryrondo

sarryrondo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2015
Și soției încă îi funcționează fără ofertă activă de 5 euro. La ea persistă "bug-ul"... :))

#15352
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Extraopțiunea-i personalizată, ce să mai discutăm!

#15353
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005

View Postsarryrondo, on 09 mai 2019 - 13:43, said:

Salut,

De azi nu-mi mai funcționează extraopțiunile de 1, 2, 3 euro gratuite (care au echivalent Ăźn bani Ăźn MyVodafone).

Call center-ul Vodafone spune că a fost un "bug" care a făcut asta să meargă pĂąnă acum.
Soluția este să reĂźncarc 5 euro și să activez extraopțiunea de 5 euro pentru a beneficia de o extraopțiune de 1, 2 sau 3 euro. (care ar funcționa doar Ăźn cele 28 zile valabile pentru 5 euro).

Mai nou, extraopțiunile cĂąștigate la Mistery Box au nevoie de o ofertă activă de minim 5 euro pentru a funcționa (Ăźnainte doar pentru premiile constĂąnd Ăźn internet era valabil).


A mai ĂźntĂąlnit cineva asta?

Mie mi-au funcționat extraopțiunile 1, 2 și 3 euro (nu și premiile Ăźn net) fără a avea extraopțiune de minim 5 euro activă de cĂąnd tot există jocuri Vodafone cu premii de genul ăsta.

Dacă ar fi fost ceva fără echivalent Ăźn bani Ăźn MyVodafone Ăźi credeam, dar cred că au fost prea mulți care au avut de toate fără bani Ăźn ultimii cĂąțiva ani.

Încearcă să activezi o optiune cadou sa vezi daca totusi nu merge...

Edited by lucianteo6, 09 May 2019 - 14:40.


#15354
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
nu am abonament, am o flota de abonamente (multe, foarte multe), plus alte servicii de la alti provideri.
capra vecinului e bine sanatoasa, multumesc de intrebare, a dumneavoastra tot asa?

View Postsarryrondo, on 09 mai 2019 - 14:35, said:

Și soției încă îi funcționează fără ofertă activă de 5 euro. La ea persistă "bug-ul"... Posted Image)
mai astepta putin; revenim imediat

View Postlucianteo6, on 09 mai 2019 - 14:40, said:

Încearcă să activezi o optiune cadou sa vezi daca totusi nu merge...
nu mai merge; daca va functiona, va fi pentru o scurta perioada de timp); trebuie ca utilizatorii sa se obisnuiasca cu ideea ca de acum ininte pentru a folosi beneficiile alea trebuie sa plateasca
mokangeala s-a terminat, bravo vodafone, inca o data, FELICITARI!

Edited by maiorukaki, 09 May 2019 - 14:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate