Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#15049
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
Faptul ca ai castigat la pacanele 2000 min nu inseamna ca exista oferta roaming 4 cu 1800 min.

#15050
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
optiunea 4e are 100min nationale, daca va incadrati, perfect.

#15051
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Are 400 nationale plus 100 in roaming.

#15052
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
bine. succesuri

#15053
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007

View PostTaTa_RzV, on 17 decembrie 2018 - 22:46, said:

Are 400 nationale plus 100 in roaming.
Bai fratilor, ce fumati? ca vreau si eu!

Tu iti dai seama ca, sustinand aberatii de-astea, restul postarilor tale (unde te plangi ca vdf face si drege) isi pierd din credibilitate?

https://www.vodafone...#/?info=cartela

Edited by mstanciu, 17 December 2018 - 23:53.


#15054
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
In momentul cand activezi iti da si minute in functie de ce "rang" ai. Platinum, silver, prostii din astea. Ce am scris ca face voda ramane valabil. Inca nu au rezolvat problema, si a trecut deja 1 luna.

#15055
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdanutz34, on 17 decembrie 2018 - 20:26, said:

Nu cred ca intereseaza pe cineva sa treaca de la o optiune de 3 euro la una de 5.
Este mai mult raspunsul la intrebarea: "ce se intampla daca am avut optiunea redusa si am lasat-o sa se reactiveze ca sa n-o pierd?"

View PostTaTa_RzV, on 17 decembrie 2018 - 23:54, said:

In momentul cand activezi iti da si minute in functie de ce "rang" ai. Platinum, silver, prostii din astea. Ce am scris ca face voda ramane valabil. Inca nu au rezolvat problema, si a trecut deja 1 luna.
Poate pui si un link cu asta. S-ar putea ca luna viitoare beneficiile alea suplimentare (daca exista) sa se schimbe. Oricum, daca Gicu Random cumpara maine o cartela si activeaza Optiunea Roaming 4 nu primeste ce zici tu, asta e clar. Ca in anumite conditii mai primeste ceva... asta e deja altceva. Stii aia cu "E adevarat ca Ivan Ivanovici a castigat o Volga la loto?"

Asa si cu ce zici tu, daca nu faci toate precizarile.. eu unul nu te mai cred.... nu stiu unde erai si ce roaming aveai in momentul pe care il reclami tu!?
Am mai auzit eu pe unii care s-au dus pe clisura dunarii si apoi urlau ca aveau de platit sume mari la vdf, ca "roaming"..si ei statusera pe sosea, nici macar in barca.. Dar asta spuneau mult mai tarziu, ei incepeau prin a injura.

#15056
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Iti da minute destule stai linistit. Bonus pt reincarcare, bonus fidelizare si toate minunile. Ia si incearca, promit ca iti dau eu 4 euro inapoi daca nu e asa. Dar pe mine nu ma incanta nici un fel de oferta de-a lor, intru-cat cartela a devenit inutilizabila. Trebuie sa sun la ei sa activez ceva, ca la inceputurile telefoniei.

#15057
RADU-HD

RADU-HD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.11.2014
conform unui studiu a celor de la BestJobs in topul celor mai buni angajatori in 2018 Vodafone Ro a urcat 9 pozitii, situandu-se pe primul loc.
Este urmat de OMVPetrom si Banca Tr.
Studiul se bazeaza pe evaluarile a 10000 de angajati.
Sursa: adevarul.ro

Oare din cauza asta merge asa "bine" sistemul vdf ?

#15058
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
nu cred. e vrajeala acest studiu.

#15059
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Ce legătură are cu cu extraoptiunile cartelei vodafone?

#15060
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 08.09.2010
oferta 4 roaming am eu. are 100 min. nationale, restul e din bonusuri. mie imi convine.
bafta

Attached Files



#15061
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
E o conjunctura favorabila. Dar dupa ce expira bonusurile de acum, daca nu ai nici din reincarcare - ramai doar cu acele 100 min/sms nationale.

In fond, acum nu ai nevoie de nimic. Daca gasesti de undeva Oferta 3 gratuita, ai 100Gb de net, pui si niste minute, totul e ok, party on! Dar nu e ceva pe termen mediu! Peste o luna jumate sa vedem..

#15062
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011
Va mai da 100 nationale. Mereu am primit.
Daca sunteti client prepaid silver.

Attached Files


Edited by corcodel10, 18 December 2018 - 22:46.


#15063
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Cele 2x50 le-ai primit pentru ca ai reincarcat, nu din extraoptiune. Daca ai credit si nu reincarci ... ce faci?

Inca o dilema: in ce ordine se consuma minutele nationale? Extraoptiune si apoi bonusuri ?! In cazul asta ramai foarte descoperit pe ultimele 7 zile (29-35)

#15064
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 12.12.2011

View Postmstanciu, on 18 decembrie 2018 - 23:20, said:

Cele 2x50 le-ai primit pentru ca ai reincarcat, nu din extraoptiune. Daca ai credit si nu reincarci ... ce faci?

De ce ai avea credit si nu ai avea o oferta activa? Doar ca sa dai beep-uri ca pe vremuri? Incarci cu un scop, acela de a avea o oferta activa (2 euro, 3 euro etc). Nu e nimeni atat de bogat incat sa sune de pe o cartela pe care are doar credit si nu o optiune activa.

Esti client vechi (cartela pe care o am acum e de ~ 2 ani), primesti diverse bonusuri.

Edited by corcodel10, 19 December 2018 - 22:39.


#15065
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,088
  • Înscris: 29.01.2016

View Postcorcodel10, on 19 decembrie 2018 - 22:38, said:

De ce ai avea credit si nu ai avea o oferta activa? Doar ca sa dai beep-uri ca pe vremuri? Incarci cu un scop, acela de a avea o oferta activa (2 euro, 3 euro etc). Nu e nimeni atat de bogat incat sa sune de pe o cartela pe care are doar credit si nu o optiune activa.

Esti client vechi (cartela pe care o am acum e de ~ 2 ani), primesti diverse bonusuri.
Asta pentru ca "se dau bonusuri" ca sa ajunga la toata lumea ! Cand or schimba placa, nu te mai poti baza pe asta. Dar, avand in vedere ca in ultimii multi ani au tot existat si ponderea de prepaid este de 60% vs abonamente 40%, nu cred ca bonusurile se vor scoate prea curand.

#15066
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcorcodel10, on 19 decembrie 2018 - 22:38, said:

De ce ai avea credit si nu ai avea o oferta activa? Doar ca sa dai beep-uri ca pe vremuri? Incarci cu un scop, acela de a avea o oferta activa (2 euro, 3 euro etc). Nu e nimeni atat de bogat incat sa sune de pe o cartela pe care are doar credit si nu o optiune activa.

Esti client vechi (cartela pe care o am acum e de ~ 2 ani), primesti diverse bonusuri.
Poti sa ajungi sa ai un credit mai mare (la 2 luni incarcai 7E si consumai cate 3 pe luna => se acumula; sau incarcai mai mult pentru ca erau diverse promotii - vezi cea recenta de la emag) astfel incat sa fii in situatia de a nu mai fi nevoit sa incarci.

Nu toata lumea sta pe zero si incarca in fiecare luna doar minimul necesar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate