Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#13861
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003
Am fost azi la sediul Vodafone din Arad (Revolutiei) sa portez o cartela din alta retea in Vodafone sa vad daca mai este activa oferta cu 100GB la portare.
Reprezentantul Vodafone de aici mi-a ascultat of-ul si nonsalant imi spune ca nu ma pot porta fara sa accept o "optiune" pe numele meu, timp de 12 luni care se reactiveaza la 14 zile.
Am spus ca nu doresc asa ceva, doresc o optiune normala care dureaza 28 zile/ 35 zile etc dar el se face ca ploua. Bineinteles ca am refuzat singura oferta primita si am plecat suparat.
Pacat ca nimeni nu ia masuri fata de acesti "reprezentanti" Vodafone care iti baga pe gat cu sila tot felul de chestii ca sa isi faca "target-ul lunar.

Edited by sorinu, 13 April 2018 - 17:06.


#13862
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
cu alte cuvinte nu a vrut sa te porteze la cartela
stii care este numele lui?

#13863
VeyRonX

VeyRonX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.06.2007
Nu reusesc sa activez bonusul de 1500MB din aplicatie. Apas activeaza, imi zice ca este cu success, dar nu primesc nimic. Ramane listat in bonusuri. Ati intampinat si voi aceasta problema? Am Promo5

Edited by VeyRonX, 13 April 2018 - 19:05.


#13864
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Incearca de pe calculator in browser sau chiar de pe telefon in Chrome sau ce folosesti.
La adauga extraoptiune undeva la final este ceva bonusuri plus.
Acolo gasesti bonusul de 50GB si cel de 1.5GB.

Edited by razvan_u, 13 April 2018 - 19:17.


#13865
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 01.02.2003

View PostCatalinr, on 13 aprilie 2018 - 18:03, said:

cu alte cuvinte nu a vrut sa te porteze la cartela
stii care este numele lui?

Am luat legatura si cu Vodafone pe Facebook. Acolo primesc raspuns imediat la orice sesizare. Va tin la curent.

#13866
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Scrie clar că bonusul Net Primești se consuma impreuns cu extraoptiune.Bonusul tau de 12121 MB din promotia Net Primesti va fi primit in cursul acestei zile. Bonusul este valabil 14 zile si il poti folosi cat timp ai activa o oferta nationala de minimum 5 euro credit.

#13867
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postioonell, on 13 aprilie 2018 - 20:33, said:

Scrie clar că bonusul Net Primești se consuma impreuns cu extraoptiune.Bonusul tau de 12121 MB din promotia Net Primesti va fi primit in cursul acestei zile. Bonusul este valabil 14 zile si il poti folosi cat timp ai activa o oferta nationala de minimum 5 euro credit.

Da.. m-am mai informat intre timp, se pare ca asa e.  

Golanie curata!  Castigi un bonus, dar nu-l poti folosi decat daca ai optiune activa... tizyganye pura !  E si vina mea ca am lasat credit pe cartela desi stiam cu cine am de-a face.

S-au lins pe bot de reincarcare in urmatoarele 3 luni.. Trec pe Digi.

Edited by rosix, 13 April 2018 - 21:05.


#13868
sen951

sen951

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 18.06.2008

View Postrazvan_u, on 13 aprilie 2018 - 19:06, said:

Incearca de pe calculator in browser sau chiar de pe telefon in Chrome sau ce folosesti.
La adauga extraoptiune undeva la final este ceva bonusuri plus.
Acolo gasesti bonusul de 50GB si cel de 1.5GB.

Thanks man. Mi-am activat din browser 50GB si cel de 1.5GB, ca din aplicatie nu mai apare.

Edited by sen951, 13 April 2018 - 21:21.


#13869
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008

View Postrosix, on 13 aprilie 2018 - 21:03, said:

Da.. m-am mai informat intre timp, se pare ca asa e.  

Golanie curata!  Castigi un bonus, dar nu-l poti folosi decat daca ai optiune activa... tizyganye pura !  E si vina mea ca am lasat credit pe cartela desi stiam cu cine am de-a face.

S-au lins pe bot de reincarcare in urmatoarele 3 luni.. Trec pe Digi.

Este o golanie cu anumite reguli. Pana la urma foarte simple.
Iti dam de nu poti sa consumi dar trebuie sa ai o optiune activa. Pretul lor pentru gramada de giga este 5 euro.
Simplu.

Din experienta iti zic ca dupa doua luni te obisnuiesti. :)

#13870
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
tot golanie e, pt ca nu e moka

#13871
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Golania este ca pana anul trecut bonusul Net Primesti se consuma fara optiune inca de la creatia acestuia...
Anul trecut a venit managementul si a hotarat ca trebuie crescut ARPU, asa ca s-a instituit ca bonusul sa fie conditionat de optiune de 5 euro, astfel incat sa fii fortat sa incarci de 5 euro/luna si sa activezi optiune daca vrei bonus.

#13872
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Nici vorba ! Poti avea si optiune de 3 euro Posted Image

#13873
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 04.05.2004
e strategie de marketing. iti da gratis ca sa te obisnuiesti, apoi te pune sa platesti.

#13874
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Evident ca e strategie de marketing... invatata de la traficantii de droguri... the first one is free Posted Image

#13875
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postlexis1, on 13 aprilie 2018 - 23:50, said:

Golania este ca pana anul trecut bonusul Net Primesti se consuma fara optiune inca de la creatia acestuia...

Sunt niste nenorociti pentru ca trebuiau sa avertizeze clientul, printr-o pagina de web pe mobil, ca, in lipsa optiunii active, traficul de internet ii consuma din creditul curent. Nu reincarca toata lumea in secunda doi, dupa ce optiunea expira sau poate e creditul insuficient (cazul meu).

Niste golani, niste cacanari!  Bonusul castigat ca urmare a traficului precedent nu-l poti consuma pana nu reincarci adica, depinde practic de reincarcare.
De acum reincarc cu fix cat e optiunea... cand a expirat, aia e...  

Urmatoarele 2-3 luni nu mai reincarc nimic - stau calare pe optiunile nelimitate castigate in concurs si fac trafic de date pe Digi.

Exista o vorba - ca o singura data in viata vede nashul sulla finului...

Edited by rosix, 14 April 2018 - 05:09.


#13876
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 29.03.2011
Castigate, dar ai citit termenii si conditiile? :) Attached File  IMG_20180414_090444.jpg   96.04K   67 downloads

#13877
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Niciun bonus de net nu s-a putut activa ulterior castigarii lui. Ori atunci, ori deloc.

Edited by danutz1, 14 April 2018 - 08:19.


#13878
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Cat de ieftini sunt unii la injuraturi. Cred ca si pentru un cent pierdut, chiar daca nu s-a informat din timp ca il poate pierde in anumite conditii, omul pregateste arsenalul de injurii, amenintari si batjocura.
Eu zic sa intervina guvernul sa-i certe putin. Ce atata multinationale calice care profita de saracii clienti care nu citesc termenii si conditiile, chiar cand primesc informatiile relevante in scris prin sms. Probabil a contat doar numarul de dinaintea GB, restul sms-ului e maculatura.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate