Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19180 replies to this topic

#13591
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View PostMembruAnonim, on 21 februarie 2018 - 22:23, said:

Pai nu ai prea citit ce a postat danutz1. Nu e vorba de oferte. Iar reteaua nu promoveaza asa ceva.  Sunt doua lucruri diferite. Esti nou. Sau contul ti-e nou. Ori nu-i cunosti reputatia lui danutz1. Posted Image
Nu sunt chiar gainirii, ca nu sunt ilegalitati. Pur si simplu e vb de exploatarea unui sistem cu defectele lui. Faptul ca gasesti metode legale (chiar daca imorale pentru unii) sa beneficiezi de cat mai multe la cat mai putini bani, denota totusi inteligenta. Si nu e rau sa fii inteligent ca sa beneficiezi de cat mai mult la un pret cat mai mic. Eu asa vad lucrurile. Plus ca, trebuie sa recunoastem, @Danutz1 a venit cu cateva ponturi foarte bune pe aceasta arie si pe care foarte multi nu le-ar fi cunoscut sau descoperit. Faptul ca le-a si impartasit, din pc meu de vedre, jos palaria.

#13592
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Unii sunt invidiosi ca altii platesc 10-20 lei si au mai mult decat au ei la abonamente de 100-200 lei.

#13593
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgump4, on 22 februarie 2018 - 10:19, said:

Cartela castigata cu tel. in campania Lays de anul trecut, creditul 0 a fost prelungit cu inca un an.Sigur bug.....Multumim Vodafone, dar nu era necesar...Posted Image
Ca sa ai constiinta impacata, ai putea sa faci o reincarcare ca sa-si primeasca si Vodafone partea lor pentru marinimia de care au dat dovada.

#13594
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016
Mai este un aspect pe care il scapa multi din vedere. Si anume, banul. Daca am fi cu totii bogatani, nu ar mai veni nici VDF cu astfel de oferte, de 3 eur, la propriu. In alte tari din Europa, cu nivel de trai mult mai ridicat ca al nostru, nu exista astfel de oferte la cartela la cativa euro ca la noi si e clar de ce.
Si atunci, daca eu, ca roman, nu castig 2000 de eur / luna ci poate 2000 de lei / luna, de unde trebuie sa platesc multe chestii lunar - facturi, mancare, imbracaminte, sa cumperi la copii ce au nevoie ca sa le oferi o viata cat de cat ok, sa platesc impozite si cate si mai cate, de ce sa nu profit ca la telefonia mobila sa platesc 15 lei / luna (pentru ca exista varianta asta, nu am inventat-o niciunul dintre noi, ci chiar operatorul de telefonie mobila) si sa am o gramada de beneficii, in loc de 100-150 de lei ? De ce sa nu o fac ? Sa ma mustre constiinta ca o firma de telefonie mobila nu mai are un profit net anual de 500 milioane de eur si are 450 de milioane doar ? Adica ca actionarii firmei nu isi mai permit un iaht de 60 m ci doar unul de 50 m ?
In cazul asta, pe acelasi principiu, sa nu mai existe nici oferte de retentie la 5 eur la abonamente, sa existe doar de la 15 eur in sus, la operatorii de cablu sa platim pretul intreg la servicii si beneficii, adica in loc de vreo 70-80 de lei, sa platim 120-150 de lei ?
Atat timp cat inca exista astfel de "oferte", e clar ca operatorul (indiferent de nume si culoare) stie de ele si este de acord cu ele si chiar cu astfel de practici. Cand nu o sa mai vrea sa existe, nu vor mai exista, e evident, nu ?

Edited by Magicwisewolf, 22 February 2018 - 16:10.


#13595
romangx

romangx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 962
  • Înscris: 14.02.2018
Ce uiti tu aici e ca tocmai din cauza "saraciei" din Romania Vodafone are costuri de cel putin 5 ori mai mici in Romania fata de UK.

#13596
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,047
  • Înscris: 29.01.2016

View Postromangx, on 22 februarie 2018 - 16:17, said:

Ce uiti tu aici e ca tocmai din cauza "saraciei" din Romania Vodafone are costuri de cel putin 5 ori mai mici in Romania fata de UK.
De fapt da, ai dreptate. Am uitat sa iau in calcul tocmai cheltuielile lor, care sunt mult mai mici cu angajatii, retelele, infrastructura, mentenanta, etc, decat in alte tari. Corect, bine punctat !
Daca e sa raportam strict local, venituri vs cheltuieli, ar iesi un procent extraordinar, care, sub nicio forma nu ar putea sa existe in tarile din Vest. Cu alte cuvinte, profitul e mai gros pe aici si acopera si firma la nivel global.
Este exact ca in cazul bancilor care aveau dobanzi f mici la credite in tarile din Vest, si, aceeasi banca, dobanzi de cateva ori mai mari la noi si in tarile din Est.
Din Romania scoteau profit cu sacii, in timp ce din Vest scoteau cu sacosa. Dar, la nivel global, cu ce castigau din Est cresteau profitul global.

Edited by Magicwisewolf, 22 February 2018 - 16:31.


#13597
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Pe o cartela cu credit expirat am primit urmatoarea optiune:
Attached File  Screenshot_20180222-160739.png   110.26K   124 downloads
Mai expirase o data creditul dar a fost resuscitat de ei. De data asta au venit direct cu bonus Posted Image

Anterior activasem bonusul de 50.000 MB si cel de 1500 MB dar nici macar nu aveam conexiune de date.
Am inceput sa consum din bonusul de 500 MB, sunt curios sa vad daca se va consuma si din celelalte dupa epuizarea acestuia.
Cool nu Posted Image

Nope, dupa ce s-au consumat cei 500 MB restul au ramas intacti.
Attached File  Screenshot_2018-02-22-16-34-20.png   208.05K   83 downloads
Am trecut pe slotul 1 unde mai am nelimitat pana azi la ora 0:00 pe o alta cartela.
Oricum, nice try Vodafone Posted Image
Dar, din pacate pentru voi, cartele astea tot la gunoi isi vor gasi sfarsitul...

Edited by danutz1, 22 February 2018 - 16:50.


#13598
flo27

flo27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.09.2009

View Postdanutz1, on 22 februarie 2018 - 16:24, said:

Pe o cartela cu credit expirat am primit urmatoarea optiune:
Attachment Screenshot_20180222-160739.png
Mai expirase o data creditul dar a fost resuscitat de ei. De data asta au venit direct cu bonus Posted Image

Anterior activasem bonusul de 50.000 MB si cel de 1500 MB dar nici macar nu aveam conexiune de date.
Am inceput sa consum din bonusul de 500 MB, sunt curios sa vad daca se va consuma si din celelalte dupa epuizarea acestuia.
Cool nu Posted Image

Nope, dupa ce s-au consumat cei 500 MB restul au ramas intacti.
Attachment Screenshot_2018-02-22-16-34-20.png
Am trecut pe slotul 1 unde mai am nelimitat pana azi la ora 0:00 pe o alta cartela.
Oricum, nice try Vodafone Posted Image
Dar, din pacate pentru voi, cartele astea tot la gunoi isi vor gasi sfarsitul...

Am primit si eu o azi Bonus de 100 minute nationale si 500MB, pentru 30 zile, pe o cartela aflata in perioada de gratie. Pe aceeasi cartela, tot in perioada de gratie, pe 23 decembrie 2017, am primit Oferta Nationala 3, valabila 28 de zile.

#13599
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Astazi a fost ziua resuscitarii cartelelor Posted Image
Deci e bine sa le pastram chiar daca au ajuns in perioada de gratie.
Din cand in cand ne mai face Vodafone cate o surpriza.

Stau cel mai bine la acest capitol.
Am avut si cartela Telekom dar ei le taie din scurt si fara "implorari".
Nu stiu Orange cum procedeaza.

Edited by danutz1, 22 February 2018 - 18:28.


#13600
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdanutz1, on 22 februarie 2018 - 18:23, said:

Am avut si cartela Telekom dar ei le taie din scurt si fara "implorari".
La ce cota de piata au, e pur si simplu inconstienta. Cristale, nu asa.

#13601
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Au facut curatenie in baza de date si uite ce a iesit:

Quote

Baza totala de clienti Telekom Romania Mobile a fost de 4,7 milioane, in scadere cu 11,1% fata de aceeasi perioada a anului trecut, in principal din cauza eliminarii SIM-urilor prepaid inactive. Segmentul postpaid a reprezentat 34,5% din baza totala de clienti.
https://economie.hot...xa-internet.htm

Sau mai clar aici:

Quote

Pe segmentul de cartele însă declinul a continuat cu o scădere de 16%, la 3,1 milioane de clienţi.
http://www.zf.ro/bus...astrat-17026704

Pe cand Vodafone prefera sa activeze cartele aflate in perioada de gratie si uite ce bine o duce:

Quote

Trimestru de trimestru Vodafone s-a apropiat cu câte aproximativ 200.000 de clienţi de Orange, diferenţa dintre cele două companii reducându-se până la finele anului la aproximativ 500.000.
Creşterea Vodafone a fost generată în principal de segmentul de utilizatori de cartele, care a urcat cu aproximativ 400.000, conform datelor publicate de grupul britanic. Vodafone avea în decembrie circa 3,7 milioane de clienţi cu abonamente şi 5,6 milioane de clienţi cu cartele preplătite.
http://www.zf.ro/bus...n-fata-17028281

Edited by danutz1, 22 February 2018 - 20:43.


#13602
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

View Postdanutz1, on 22 februarie 2018 - 18:23, said:

Astazi a fost ziua resuscitarii cartelelor Posted Image
Deci e bine sa le pastram chiar daca au ajuns in perioada de gratie.
Din cand in cand ne mai face Vodafone cate o surpriza.

Eu fac parte din aia mai ghinionisti, mie mi-au dezactivat o cartela cu vechime de ~3 ani, cei drept nereincarcata de ~2 ani. Nu ma asteptam la asta, chiar primeam apeluri pe acea cartela.

#13603
razvan_u

razvan_u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 12.04.2008
Nu tin cu ei dar pe bune “nu ma asteptam”?
Totusi sunt ~2 ani!




#13604
Stegal

Stegal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,285
  • Înscris: 13.05.2004

View Postrazvan_u, on 21 februarie 2018 - 21:33, said:

Dpmdv ce face el nu sunt gainarii.
Gainarie este cand vdf iti fura numarul de cartela! Si recunoaste tacit prin bonusul oferit. Aia este gainarie.

Cum ti-au furat numarul de cartela?

#13605
RADU-HD

RADU-HD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 20.11.2014
Salut populatie! Ce mai e pe aici?
N-am mai intrat din 2015

S-au apucat astia de facut curatenie la cartele!
Avea maica-mea o optiune veche cu 5€ la 2 luni si au bagat-o la Oferta 5 asta de acuma.
Si eu am o extraoptiune regionala mai veche si maine se reanoieste...acu om vedea ce-o fi
In aplicatia my vodafone nu am mai putut sa intru desi stiam user name si parola. A trebuit sa bag alta parola care sa contina LITERE MARI SI LITERE MICI SI CIFRE...si a mers
De ce nu anunta si ei lumea?

Edited by RADU-HD, 24 February 2018 - 11:25.


#13606
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Ia uitati

Poti tine un secret? Ai primit o super oferta: 3 luni NELIMITAT minute si SMS-uri in retea! Cadou de la Vodafone!
Ai activat gratuit optiunea cu Nelimitat min/SMS in VDF, valabil pana la 24/05/2018. Beneficiezi de oferta atat timp cat ai Cartela activa.

Dar nu apare la extraoptiunile active vad :)

#13607
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Care era situatia contului inainte de a primi oferta?

#13608
RADU-HD

RADU-HD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 20.11.2014
Pai la orice extraoptiune e nelimitat vdf

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate