Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#11467
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
La ofertele promo 5/6 cit net se poate folosi in roaming pina la urma ? Se consuma din cei 2g/4g sau cum ?

#11468
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

 ludiconiric, on 23 iunie 2017 - 09:25, said:




Cel mai interesant e ca poti asocia, pe rand, mai multe cartele din alte retele, cumuland de pe fiecare 30 000 MB. Practic, asociezi una, dai stop. Asociezi alta. Dai stop. Samd. Vei cumula 30 000 x nr de cartele asociate.

Nu mai functioneaza , mincinosule :P

#11469
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Anyone?

#11470
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 machitza, on 16 iunie 2017 - 07:33, said:

Tocmai ce am primit mesajul Optiunea cu Nelimitat min/SMS in orice retea nationala + 200 min internationale fix UE si mobil (SUA, Canada,SP,IT,FR,UK,PT,HU,DE) + 1.5GB Internet a fost dezactivata. Alege alta optiune la *100#.

A mai patit cineva recent?

Nu, eu o am inca activa Extraoptiunea Nelimitat 12 pe doua numere de telefon, iar un numar va fi plecat in Roaming in Iulie in concediu pt o scurta perioada.

@Helper
Apropo, minutele si sms-urile din extraoptiunea Nelimitat 12 sunt valabile in Roaming? (si in special in Austria)
Aceeasi intrebare si pt traficul internet 1,5GB din aceeasi extraoptiune Nelimitat 12 este valabil in Roaming(si in special in Austra)?

Edited by costinuti, 24 June 2017 - 04:07.


#11471
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 costinuti, on 24 iunie 2017 - 04:06, said:

Nu, eu o am inca activa Extraoptiunea Nelimitat 12 pe doua numere de telefon, iar un numar va fi plecat in Roaming in Iulie in concediu pt o scurta perioada.

@Helper
Apropo, minutele si sms-urile din extraoptiunea Nelimitat 12 sunt valabile in Roaming? (si in special in Austria)
Aceeasi intrebare si pt traficul internet 1,5GB din aceeasi extraoptiune Nelimitat 12 este valabil in Roaming(si in special in Austra)?

Buna!

Pentru a verifica, te rog sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon si link-ul postarii tale. Iti vom raspunde in cel mai scurt timp.

Multumesc.

#11472
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,332
  • Înscris: 05.09.2006
De curand, raspunsul primit la orice interogare trimisa la *124# se termina invariabil cu textul: "Poti folosi bonusurile de pe cont doar cu o oferta de minim 5 euro".
Este un mesaj generic, sau acopera efectiv toate bonusurile( de ex.: bonusul 100 CVT valabil 7 zile oferit la reincarcarea de pe site)?
Sunt tentat sa folosesc bonusul respectiv inainte de activarea unei optiuni...:)

#11473
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
E generica... sunt si exceptii.
Testezi si tu, deschizi google.ro sau efectuezi in apel si reverifici creditul. Daca a scazut e clara treaba

Edited by samebo, 24 June 2017 - 14:44.


#11474
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,713
  • Înscris: 11.01.2005

 l_dan, on 24 iunie 2017 - 13:36, said:

"Poti folosi bonusurile de pe cont doar cu o oferta de minim 5 euro". Este un mesaj generic, sau acopera efectiv toate bonusurile?
Uite si AICI, un studiu de caz proaspat referitor la intrebarea ta.

#11475
xxxxxxxxx

xxxxxxxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 01.03.2010
Dar Ofera 5 si 6 de ce nu beneficiaza de Roaming? Nu sunt obligati sa ofere in Roaming indiferent de ce optiune ai pe cont?

#11476
costinuti

costinuti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 19.09.2007

 Vodafone, on 24 iunie 2017 - 11:48, said:



Buna!

Pentru a verifica, te rog sa ne scrii un mesaj privat cu numarul de telefon si link-ul postarii tale. Iti vom raspunde in cel mai scurt timp.

Multumesc.

Pai e simplu, cartela vadafone cu extraoptiunea Nelimitat 12 activata de peste un an si ceva in urma. Sunt valabile sau nu in Roaming minutele/sms-urile/MB din extraoptiune? minute/sms nationale nelimitate si 1,5GB in RO. Mentionez ca acestea nu sunt bonusuri ci extraoptiunea propriu zisa. Nu ar ajuta cu nimic sa va trimit nr de telefon pe privat.
Deci?

Edited by costinuti, 24 June 2017 - 17:41.


#11477
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 09.02.2007
Cine are o opțiune activă, se află în zona graniței României cu una din țările UE și are de efectuat convorbiri într-o altă țară din Spațiul Economic European (SEE) decât România, avem rugămintea să facă următoarele teste:
- să sune în acea țară din Vodafone România și să observe din care minute a consumat (teoretic ar trebui să consume din minutele internaționale incluse în opțiune, dacă nu cumva e una din rețelele exceptate și se va consuma din credit)
- să selecteze manual o rețea a țării vecine cu România membră UE și după ce telefonul s-a înregistrat în rețeaua țării vecine, să sune în acea țară din SEE și să observe apoi din care minute a consumat (teoretic ar trebui să consume din minutele naționale disponibile și în roaming SEE).
Dacă e așa, asta e încă o chestie gravă care „le-a scăpat”. Știm că beneficiile naționale (SMS-uri/minute) și MB se pot consuma în Roaming, în Spațiul Economic European (SEE): Uniunea Europeană + Islanda, Norvegia și Liechtenstein. Nu știm însă dacă minutele se consumă doar către apeluri spre România sau către orice țară SEE. Atunci când sun din România într-o altă țară SEE consum din minutele internaționale; asta se întâmplă cu siguranță. Dacă atunci când sun din altă țară SEE decât România către o altă țară SEE decât România consum din minutele naționale, e o anomalie. Cei mai norocoși în acest caz sunt cei care locuiesc aproape de granițele cu Bulgaria și Ungaria, însă pentru Vodafone asta e o gravă scăpare. Ce rost mai au minutele internaționale din opțiuni, minute care se consumă prin apeluri către țări SEE? Cu alte cuvinte, dacă sun din țara mea într-o țară UE e mai scump decât dacă sun din altă țară din SEE. Nu mai știu cum să ne mai jumulească de bani și să ne umple opțiunile cu servicii care nu-s de mare folos! Ooo, sau poate s-au gândit să ne acopere o parte din cheltuielile efectuate dacă plecăm într-o țară din SEE, iar cei ce stau acasă și nu cheltuie să plătească dacă vor să vorbească mai mult în rețele mobile din țările UE!

Edited by sarighiol, 24 June 2017 - 17:39.


#11478
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Sunt in Ungaria : apelurile catre Voda RO nu se deduc din nationale, probabil din nelimitatul in Vodafone. Apelurile catre alte retele RO, catre UK, HU, DE s-au dedus din nationale.

Am oferta 3 pe prepay.

#11479
cris_balan

cris_balan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 22.06.2006
Eu sunt in Grecia acum. Merge internetul in roaming fara probleme si de pe 6 si de pe 7.

#11480
machitza

machitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.03.2003
Eu am avut nevoie exact inainte de 15 de roaming cam 10 zile si am activat EO12 fara sa imi dau seama ca se dezactiveaza N12 :( Am crezut ca e cumva o extraoptiune.

Salut! Ai activat Oferta promotionala de 12 euro credit. Ai 2000 Ce Vrei Tu (MB/SMS/minute disponibile national si in roaming UE)+700 minute intl mobil +Nelimitat Vodafone, valabila 28 zile. Afla destinatiile catre care poti folosi minutele internationale pe www.vodafone.ro/int sau cu SMS la 2770.Poti reinnoi oferta pana pe 15.06.2017.

Cei de la vodafone zic ca nu au acces la optiunea asta, parca e de la NSA :) cica au facut o cerere sa vada daca se poate face ceva. Desi acum parca fata de oferta5 nu e mare brinza n12 asta in ziua de azi

#11481
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010
Vedeti ca bonusul din Folosesti Net Primesti se consuma tot inainte de alt trafic din optiuni chiar daca e valabil 120 de zile , am bonusul de 31000MB valabil pana pe 29 iunie si dupa ce mi-a mancat tot traficul din Folosesti , Net Primesti de 30000MB a inceput sa se consume din acel bonus de 31000MB.

#11482
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Am iesit din promotia net primesti si am intrat inapoi dar nu am mai primit bonusul de 30.000 de mb...nu mai merge treaba asta sau am avut eu ghinion?

#11483
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
poate au blocat scaparea asta, eu am primit acum 2 zile, nu ca mi-ar fi trebuit ca nu folosesc atata net, doar am testat si a mers :D

#11484
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

 lucianteo6, on 25 iunie 2017 - 05:55, said:

Am iesit din promotia net primesti si am intrat inapoi dar nu am mai primit bonusul de 30.000 de mb...nu mai merge treaba asta sau am avut eu ghinion?

Da-mi numarul prin mesaj privat sa-ti trimit 30000MB dar o sa se consume inaintea altor bonusuri de internet.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate