Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info certificate digitale COVID-19

COVID-19: Raportari · Stiri Oficiale

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Informatii utile stare de alerta
 Cu cat creste valoarea unei case ...

Legea nr 196 din 2021? stiati?

Codul de bare

Are dreptul firma sa ma dea afara...
 Xiaomi Redmi Smart Band Pro

Fum Golf 4

Lipsa panou

Nesincronizare sunet reclama TV
 Vopsire element caroserie pe RCA ...

Imprimanta HP 315, mesaj cand nu ...

Releu cu senzor de lumina

Soft AudioBook

Istanbul

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4184 replies to this topic

virgil67

virgil67

Member

• Grup: Members
Exact. FIecare persoana cu cardul sau. Din fericire, pentru copil nu a fost nevoie, ne-au spus ca intra impreuna cu un parinte. Deci 10 LT valoarea cardului, si inca 10 am alimentat. Pe seara am mai alimentat din nou. Prima calatorie a fost taxata cu 3,50 lire, a doua (am schimbat Metroul M1 cu tramvaiul T1 spre Sultanhamet) cu 2,50 lire. Te ajuta si agentii de paza mai ales prima data cand trebuie scrise datele de pe pasaport/HES ca sa valideze Istanbulcard

marianne

marianne

Junior Member

Buna, urmeaza sa calatoresc la Istanbul, voi pleca cu fetita nea care are 6 ani si jumatate. Am inteles ca acum e necesar ca fiecare persoana sa detina cardul Istanbulcard.  Nu m am lamurit insa daca pentru copil e necesar sa achizitionez card sau nu. De la ce varsta e necesar bilet pt transportul lor? Multumesc

zuv

zuv

Erectile member :)

• Grup: Senior Members

Vizualizare mesajmarianne, pe 27 octombrie 2021 - 17:21, a scris:

De la ce varsta e necesar bilet pt transportul lor? Multumesc
Incepand cu varsta de 6 ani.
Children under 6 years old don't need to buy Istanbulkart. All the children under 6 years old (6 included) are free to travel in all public transportation vehicles in Istanbul. Children above this age should get Istanbulkart for students for transportation.

oztan

oztan

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pentru 1/2 ani nu iintreaba nimeni  nimic de istanbul kart. Si special de la turist...

marianne

marianne

Junior Member

Multumesc pentru raspunsuri

Multumesc pentru raspunsuri

scoty

scoty

Active Member

La multi ani! Voi merge câteva zile la sfârșitul lui aprilie în Istanbul, dacă covid-ul ne va lăsa. Voi merge cu mașina personală, sunt pentru prima dată în Turcia și am cateva întrebări, poate îmi răspunde cineva pățit! După ce trec vama la Hamzabeli voi avea nevoie de o cartela de telefon, știe cineva de unde pot cumpăra? Cum se asociază Istanbul kard cu codul HES, este vreun site? Mulțumesc anticipat!

eumorocanosul

eumorocanosul

Active Member

scoty, on 10 ianuarie 2022 - 08:36, said:

La multi ani! Voi merge câteva zile la sfârșitul lui aprilie în Istanbul, dacă covid-ul ne va lăsa. Voi merge cu mașina personală, sunt pentru prima dată în Turcia și am cateva întrebări, poate îmi răspunde cineva pățit! După ce trec vama la Hamzabeli voi avea nevoie de o cartela de telefon, știe cineva de unde pot cumpăra? Cum se asociază Istanbul kard cu codul HES, este vreun site? Mulțumesc anticipat!

La vreo 25 de km după ieșirea din vama vei avea pe mâna dreaptă o benzinărie Turk petrol. De acolo poți lua sim. Sau de la Erasta AVM din Edirne.
Legat de Istanbul Kart. În momentul în care vei dori să îl cumperi de la automat vei fi nevoit sa introduci codul HES.

scoty

scoty

Active Member

Mulțumesc pentru răspuns, ce operator recomandați îmi trebuie pt. 5 zile internet și telefonie?

eumorocanosul

eumorocanosul

Active Member

scoty, on 10 ianuarie 2022 - 17:59, said:

Mulțumesc pentru răspuns, ce operator recomandați îmi trebuie pt. 5 zile internet și telefonie?

Toți sunt ok. Depinde ce oferte găsești.

Edited by eumorocanosul, 10 January 2022 - 21:28.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate