Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Istanbul

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4486 replies to this topic

#3853
andipanda

andipanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 01.11.2010

View Postavenirv, on 13 aprilie 2019 - 10:51, said:

https://www.bloomberght.com/tv

cursurile oficiale live. la casele de schimb e differit.
kur.doviz, rubrica Alis, si iei un pic mai putin, obligatoriu zona Grand Bazar.

#3854
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

View Posteumorocanosul, on 13 aprilie 2019 - 08:16, said:

Vezi că cei de la Turkcell au un pachet special pentru turiști.

https://m.turkcell.c...r-your-vacation
Eu nu inteleg cat costa acel Local Sim Card si cum  trebuie procedat.

#3855
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
info Autostrada Posted Image

http://www.kgm.gov.t...ar/istanbul.jpg

Attached Files


Edited by oztan, 14 April 2019 - 22:27.


#3856
Tomass

Tomass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.04.2007
Buna ziua,

Plec in Turcia vineri pentru o saptamana, Istanbul si alte cateva locatii.

Ma intereseaza foarte mult o informatie legata de pariurile sportive. Stiu ca Turcia interzice pariurile online, mai exact toate site-urile sunt blocate pe teritoriul Turciei.

Eu joc la Betfair, licentiata pe domeniul Betfair.RO, ma astept sa existe posibilitatea ca turcii sa fi blocat domeniile .COM ale site-urilor de jocuri de noroc, nu cred ca s-au ocupat de fiecare extensie (.RO, .CY, .FR etc).

Este cineva in Turcia zilele astea? Se poate sa incercati sa accesati https://www.betfair.ro/exchange/plus/ de pe mobil?

Ma intereseaza varianta Vodafone romanesc in roaming, dar si varianta cu cartela locala.

Multumesc

#3857
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostTomass, on 15 aprilie 2019 - 11:40, said:

Buna ziua,

Plec in Turcia vineri pentru o saptamana, Istanbul si alte cateva locatii.

Ma intereseaza foarte mult o informatie legata de pariurile sportive. Stiu ca Turcia interzice pariurile online, mai exact toate site-urile sunt blocate pe teritoriul Turciei.

Eu joc la Betfair, licentiata pe domeniul Betfair.RO, ma astept sa existe posibilitatea ca turcii sa fi blocat domeniile .COM ale site-urilor de jocuri de noroc, nu cred ca s-au ocupat de fiecare extensie (.RO, .CY, .FR etc).

Este cineva in Turcia zilele astea? Se poate sa incercati sa accesati https://www.betfair.ro/exchange/plus/ de pe mobil?

Ma intereseaza varianta Vodafone romanesc in roaming, dar si varianta cu cartela locala.

Multumesc
Salut,  nu am  jucat  nicodata jocuri online ,  dar o varianta  poti sa  faci  VPN

#3858
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006
Dupa 25 ani sa schimbat partidul care dea  capitalul  la Istanbul , Nu mai  este  din parte  lui  ERDOGAN

#3859
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Dintre cele două acvarii, Sealife și Akvaryium, care merită văzut mai mult?

Edited by garett, 21 April 2019 - 02:08.


#3860
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008
Ambele merita vazute. "Istanbul Akvaryum" este mai mare, implicit biletul ceva mai scump decat la "Istanbul Sea Life Aquarium" care are un tunel subacvatic si o mare colectie de rechini.

Edited by w140, 21 April 2019 - 13:05.


#3861
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008

View Postgarett, on 21 aprilie 2019 - 02:07, said:

Dintre cele două acvarii, Sealife și Akvaryium, care merită văzut mai mult?
Istanbul Akvarium merita(am pus cateva poze la pag 140).Despre celalalt nu stiu ce sa spun.

#3862
moreli

moreli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.03.2011
Bună seara.
A fost cineva cu Bigbus-ul pe cele două trasee, Red şi Blue route?
Am intrat pe site-ul oficial, am văzut staţiile, frecvenţele cu care vin, preţuri, etc. Ce nu ştiu este durata turului cu vaporaşul pe Bosfor (am văzut că este inclus acest tur).
A fost cineva cu aceste Bigbus-uri? Aş vrea să iau Premium ticket pentru 2 zile la 55 euro de persoană. Merită oare?
Mulţumesc!

#3863
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postmoreli, on 22 aprilie 2019 - 21:31, said:

Bună seara.
A fost cineva cu Bigbus-ul pe cele două trasee, Red şi Blue route?
Am intrat pe site-ul oficial, am văzut staţiile, frecvenţele cu care vin, preţuri, etc. Ce nu ştiu este durata turului cu vaporaşul pe Bosfor (am văzut că este inclus acest tur).
A fost cineva cu aceste Bigbus-uri? Aş vrea să iau Premium ticket pentru 2 zile la 55 euro de persoană. Merită oare?
Mulţumesc!
https://www.tripadvi...l-Istanbul.html
poate gasesti respunsul ....

RE: Merită oare?

Depinde , daca ai timp de  pierdut jumatate zi la autobus, da merita, cate zile stai in istanbul ?

Succes

Edited by oztan, 22 April 2019 - 21:36.


#3864
moreli

moreli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.03.2011
Mulţumesc!
Avem 3 zile pline, dar ţinând cont că am mai fost în Istanbul şi am văzut obiectivele turistice principale (Moscheea Albastră, Bazilica cisternă, Palatele Topkapi şi Dolmabahce, Hagia Sophia, Piaţa Taksim cu faimoasa stradă Istiklal, Turnul Galata, Moscheea Suleymaniye, acvariul din Forum Mall, croazieră la Insula prinţului, Marele bazar), acum aş fi vrut să trec şi în  partea asiatică (dealul Camlica, palatul Beylerbeyi, Kiz Kulesi), dar şi Moscheea Eyup, urcarea cu telecabina la Pierre Loti, Turnul Safir, croazieră pe Bosfor, faleza şi ce se mai poate).

#3865
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postmoreli, on 23 aprilie 2019 - 19:53, said:

Mulțumesc!
Avem 3 zile pline, dar ținĂąnd cont că am mai fost Ăźn Istanbul și am văzut obiectivele turistice principale (Moscheea Albastră, Bazilica cisternă, Palatele Topkapi și Dolmabahce, Hagia Sophia, Piața Taksim cu faimoasa stradă Istiklal, Turnul Galata, Moscheea Suleymaniye, acvariul din Forum Mall, croazieră la Insula prințului, Marele bazar), acum aș fi vrut să trec și Ăźn  partea asiatică (dealul Camlica, palatul Beylerbeyi, Kiz Kulesi), dar și Moscheea Eyup, urcarea cu telecabina la Pierre Loti, Turnul Safir, croazieră pe Bosfor, faleza și ce se mai poate).
Atunci este ok. Have a fun !

#3866
moreli

moreli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.03.2011
Mulţumesc!

#3867
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postoztan, on 18 aprilie 2019 - 00:03, said:

Dupa 25 ani sa schimbat partidul care dea  capitalul  la Istanbul , Nu mai  este  din parte  lui  ERDOGAN

Oops buroul electral central din Turcia  ( YSK )  a anulat alegeri pentru ISTANBUL ,  23 Iunie  din voi la votare !  

Ceva de asteptat dupa atata de timp ( 25 ani )  nu a acceptat ERDOGAN situatie si a gasit motiv pentru anulare  ....

https://www.hotnews....j2-4cnHk2F8wV1Q

Edited by oztan, 06 May 2019 - 19:22.


#3868
moreli

moreli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.03.2011
Bună seara.
Am primit in IstanbulKart de la un prieten care deabia ce a venit din Istanbul şi mi-a spus că ar mai avea ceva bani pe el. Are cineva idee cum pot verifica acest lucru.
Merge să verific cardul la automatele de unde se cumpără aceste carduri? Sau să încerc să mai pun bani pe el şi atunci văd soldul?
Mulţumesc.

#3869
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postmoreli, on 06 mai 2019 - 19:56, said:

Bună seara.
Am primit in IstanbulKart de la un prieten care deabia ce a venit din Istanbul şi mi-a spus că ar mai avea ceva bani pe el. Are cineva idee cum pot verifica acest lucru.
Merge să verific cardul la automatele de unde se cumpără aceste carduri? Sau să încerc să mai pun bani pe el şi atunci văd soldul?
Mulţumesc.
poti sa verifici inainte de incarci ,  vezi soldu  dupa cea incarci bani

#3870
moreli

moreli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 09.03.2011
Ok. Mă gândeam eu la asta, dar nu eram sigur.
Mulţumesc!
Mâine plec, ce mă sfătuieşti, să schimb în România lei-lire sau este mai avantajos acolo euro-lire?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate