Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Program devize

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
mdb

mdb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.03.2008

View Postdaniela58, on 25th November 2009, 16:47, said:

(... )cand am probleme de lucru in crearea unui deviz pot sa iti mai cer parerea, sau ai putea sa imi dai o adresa unde mai pot scrie si cere lamuriri de lucru in devize(mentionez ca nu am mai avut ocazia sa creez un deviz pana acum) . Multumesc mult si numai bine iti doresc.

Da, nici o problema, scrie-mi si am sa-ti raspund de fiecare data cand intru pe aici.
Un alt loc unde poti gasi ajutor este si forumul X-DEV + documentatia de la www.x-dev.ro
Numai bine si tie.

Edited by mdb, 25 November 2009 - 20:53.


#20
bogeco

bogeco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.06.2005

View Postmdb, on 25th November 2009, 21:48, said:

Da, nici o problema, scrie-mi si am sa-ti raspund de fiecare data cand intru pe aici.
Un alt loc unde poti gasi ajutor este si forumul X-DEV + documentatia de la www.x-dev.ro
Numai bine si tie.


Nu va grabiti cu aprecierile pana nu ati vazut noul program pentru devize de la IntelSOFT.

www.intelsoftdeviz.ro

sau uitati-va pe fileme de pe net in care se vede ce si cum face.

10 filme despre deviz profesional video pe youtube.com

Edited by bogeco, 03 December 2009 - 18:45.


#21
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Am o problema cu doclib. Cand intru (incerc ) sa intru, inainte sa-mi apara caseta cu introduce baza...., imi apare intr-un Command Promt: Eroare deschidere fisier obi.dat

Stie cineva... cum pot remedia?

#22
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Am x-dev o versiune mai veche "q 47" si nu imi scoate c11,cum pot face asta?Introduc un deviz cu cantitatile respective si cand dau sa scot c11 spune" raportul nu contine nici o linie"
Programul e de softech parca.E ceva facut in pascal sau foxpro.
Asta e radacina programului "C:\SOFTEH\newofr\O47.EXE" (in caz de ajuta mai mult decat explicatia mea)

#23
mdb

mdb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.03.2008

View PostNexus11, on 1st February 2010, 12:36, said:

Asta e radacina programului "C:\SOFTEH\newofr\O47.EXE" (in caz de ajuta mai mult decat explicatia mea)

Pai, dupa radacina, e clar ca ai softeh si nu x-dev. Vezi dupa ajutor la www.softeh.ro

#24
Darkmaster

Darkmaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2004
Salut, m-a gandesc sa imi schimb programul de devize de la firma si m-ar interesa niste sfaturi. Mentionez ca momentan am programul DocTec realizat de o firma din Timisoara, il stiu folosi destul de bine deci ma descurc cu el dar sunt cateva lucruri care nu imi plac si as vrea sa il schimb/sa iau si un program nou si mai usor de utilizat.
Am sa insir o lista de asteptari pe care le am de la un program de devize:
- Sa realizeze deviz oferta, devize analitice, toate extrasele (C6-C9), Antemasuratoare, Analiza de preturi, Extrase generale, nu sunt foarte interesat de partea desenata, grafice etc. (am enumerat toate acestea deoarece am vazut ca sunt firme care vand programe de antemasuratoare si alte chestii separat)
- Sa aiba o baza de articole de deviz la zi (programul actual nu prea are si sunt nevoit sa asimilez/creez articolele neexistente), dar in cazul in care totusi trebuie sa se poata crea/asimila usor un articol sau material.
- Sa se poata realiza usor baza de preturi, si situatiile de lucrari;
- Sa pot contopi mai multe devize pentru a crea unul mai mare, mentinandu-se preturile :)))
- Sa pot salva undeva devizele/situatiile de lucrari etc ceva de genul memory card sau pe alt calculator pentru a le putea deschide ulterior in programul de devize sau daca e nevoie sa fie deschise la alt calculator si sa se poata opera modificari etc pe ele (nu stiu daca aceasta posibilitate exista in vreun program, dar cand ti se arde harddisk-ul si pierzi toate investitiii si articolele create etc chiar iti doresti sa existe o posibilitate de salvare a informatiei pentru utilizare ulterioara nu numai pt printare).
- Sa fie usor de utilizat
- Daca se poate sa aiba si pe cineva cu care poti intra in contact usor pentru suport tehnic ar fi frumos.
Cred ca mai erau cateva cerinte dar momentan nu mi le amintesc :).
M-am uitat pe interenet la mai multe site-uri de prezentare la diferite programe, evident toti isi lauda produsul, experienta de elaborare in devize etc.
Am vazut cateva programe interesante despre care am si auzit lucruri bune gen Windoc, DevA si altele.
Era sa uit daca stie cineva despre un program Consulting sau ceva de genul nu stiu exact cum se numeste astept pareri.
Daca stiti vreun program care sa indepllineasca in mare parte cerintele mele va rog sa imi spuneti :))
Multumesc.

#25
mdb

mdb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.03.2008

View PostDarkmaster, on 22nd February 2010, 11:11, said:

....
Era sa uit daca stie cineva despre un program Consulting sau ceva de genul nu stiu exact cum se numeste ....

Salut 'Darkmaster'
Cred ca programul la care te referi este INVEST MANAGER PLUS  de la http://www.qsconsult.ro/

#26
miculgigant

miculgigant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.05.2010
sal de INTELSOFT NU A AUZIT NIMENI cum e merita cumparat ? multumesc

Edited by Ravy, 03 June 2010 - 16:22.


#27
marianpreda61

marianpreda61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.06.2010

View Postmiculgigant, on 3rd June 2010, 11:28, said:

sal de INTELSOFT NU A AUZIT NIMENI cum e merita cumparat ? multumesc


Vezi ca intelSOFT e o firma mare din Galati care a scos al doilea program de devize  . tu la care te referi ?

windoc e softul lor vechi am lucrat cu el si e bun dar are o hiba la devize mai mare incepe sa se cam blocheze sau daca vrei sa il pui in retea nu merge

Programul nou Profesional 2009 e prea tare si foarte complex eu l-am luat de la ei in iarna cu o reduceremare  ca aveam softul vechi si ca era versiune beta.

Este foare flexibil, vezi ce ai nevoie ca nu trebuie sa cumperi toate componentele si te ajunge mai ieftin. Un mare plus il au in serviciul de suport eu am stat pe capul lor vreo 2 saptamani in fiecare zi , raspund la tel si duminica si e bine ca ai pe cine sa te bazezi sunt foarte seriosi. Cand am luat eu puteam sa folosesc programul doar pe un singur PC dar luna trecuta am primit de la ei un stic USB si pot sa il folosesc pe orice calculator

eu zic dupa parera mea ca e cel mai bun din tara nu se compara cu altele si la pret nu e foarte scump mai ales ca poti sa il iei pe bucati.




apropos am vorbit cu un prieten la care am recomandat softul, e arhitect si face devize mai rar cand are lucrari cu statu, am inteles ca i l-au dat gratis sa il foloseasca 2 saptamani . Din cate am inteles asta e politica lor acum sa dea gratis programul versiunea full cui vrea sa testeze. asa ca daca ai de facut 2-3 devize pe an poti sa il folosesti moca  :naughty:

#28
msInvest

msInvest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2011
Nu am stiut unde sa scriu dar vin si fac asta aici caci vad ca se scrie de windoc. am cumparat programul asta de citiva ani si nu prea l-am folosit din lipsa de lucrari, timp. Acum de cateva luni il folosesc sau mai bine zis ma fac ca il folosesc caci am revenit la excel. programul e plin de erori, de la primul deviz am vazut greseli de calcul. am incercat sa iau legatura cu ei si mi-a raspuns o domnisorica care nu stia pe ce planeta se afla si care mia promis ca va reveni dupa ce se intoarce seful ei de nustiu unde. pana azi nu am porimit nici un telefon.   saptamana trecuta  pe forum, ca au forum pe sit (www.deviz.ro) la ei am vazut mesaje similare cu ale mele... greseli de calcul si altele ...  dar fara raspuns .,.. cand am cautat ieri sa citesc raspunsurile  surpriza ... mesajele critice erau sterse.   am pus un mesaj in care cer exlicatiii ... chici ce .. azi era sters :))

mare grija la aceasta firma domnilor colegi cand e sa va vanda softul sunt lapte si miere apoi ... ti se trinteste usa in nas ....


daca si voi ati patit lafel va rog sa scrieti daca e asa poate sunt eu in eroare ....

Edited by msInvest, 29 March 2011 - 20:22.


#29
bogeco

bogeco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.06.2005

View PostmsInvest, on 29th March 2011, 21:19, said:

mare grija la aceasta firma domnilor colegi cand e sa va vanda softul sunt lapte si miere apoi ... ti se trinteste usa in nas ....


daca si voi ati patit lafel va rog sa scrieti daca e asa poate sunt eu in eroare ....


Te rog să specifici clar despre ce firmă este vorba și/sau persoanele care ți-au trântit ușa în nas și eventual când. Windoc  este programul făcut de IntelSOFT dar de 2 ani nu mai aparține acesteia ci firmei Softmagazin.

#30
ionutzdoclib

ionutzdoclib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.04.2012
Salutare, sunt la inceput de drum cu programul doclib, dak poate cineva sa ma ajute cu cateva sfaturi sau cu un suport de curs, tutorial ceva as fi foarte recunoscator. multumesc

#31
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Tutorialul pentru Doclib 38 (daca nu este deja instalat) se gaseste aici.
Se poate accesa din Doclib38->Devize/Articole->Articolele devizului->Help
Attached File  Tutorial_01.gif   88.4K   57 downloads
O alta prezentare se poate accesa din Doclib38->Intrati si aici
Attached File  Tutorial_02.gif   163.22K   54 downloads

#32
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008
Resuscitez acest topic cu o mica problema. Vreau sa contactez un credit pentru construire iar la banca imi solicita un deviz al imobilului construit.
Nu am asa ceva de la proiectele tehnice de proiectare.
Cum pot gasi o firma sau persoana fizica autorizata care sa faca asa ceva, am cautat pe net dar din pacate nu am gasit, multumesc.

#33
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Iti da constructorul.

#34
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
@Mirel_85
Aici este arie de Software. Aria unde trebuia sa postezi este mai in josul listei.
Urmatorul post off-topic va fi sters.

#35
Mirel_85

Mirel_85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 07.09.2008

View Post_-_, on 24 aprilie 2017 - 09:11, said:

@Mirel_85
Aici este arie de Software. Aria unde trebuia sa postezi este mai in josul listei.
Urmatorul post off-topic va fi sters.

Ok scuze, intaleg ca este offtopic dar daca tot se vorbeste de programe devize ma gandeam ca un coleg care stie si foloseste asa ceva ma poate ajuta, in fine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate