Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
somihai

somihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.03.2008
Buna ziua.M-am casatorit de 5 ani si vecin imi este fratele soacrei mele in tot acest timp mi-a creat si imi creaza probleme  care nu au un motiv intemeiat.Am sesizat organele de politie in nenumarate rindurii.Dar domnul respectiv avind o oarecare functie in oras iese tot timpul nevinovat.Ce sa fac? Va rog sa ma autati. Multumesc.

#2
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsomihai, on Mar 3 2008, 10:32, said:

Buna ziua.M-am casatorit de 5 ani si vecin imi este fratele soacrei mele in tot acest timp mi-a creat si imi creaza probleme  care nu au un motiv intemeiat.Am sesizat organele de politie in nenumarate rindurii.Dar domnul respectiv avind o oarecare functie in oras iese tot timpul nevinovat.Ce sa fac? Va rog sa ma autati. Multumesc.

Pai, da niste exemple, sa stim cu ce ai de a face

#3
somihai

somihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.03.2008
Depune plingeri la politie ca iam agresat verbal sotia.Arunca mizeri in curtea casei mele si le depoziteaza pe gardul despartitor facut de mine,ma ameninta cu un ciine rasa Rottwailer ca il lasa in drumul public sa ma atace.Pur si simplu ma terorizeaza pe mine si familia mea. Toate acestea si alte lucruri se intimpla din cauza ca dupa parerea dinsului eu nu trebuia sa fiu acolo.Mentionez faptul ca politia locala la cite sesizari am facut nu sa prea implicat pentru ca persoana respectiva are multe cunostinte in politie.

#4
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007
Poti sa-l actionezi in instanta numai pt ce a facut, dar trebuie sa probezi. Gaseste si niste martori. Rau e ca trebnuie sa astepti rezultatul anchetei, dar daca are cunostinte, stii si tu cum e. Tine-ne la curent cu lucrurile pe care le face, spre exemplu aia cu gunoiul, nu ce zice ca face.

#5
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Subliniez si eu ca, fara martori, nu ai ce sa faci.

#6
somihai

somihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.03.2008
Sunt vecini care stiu si au vazut multe dar nu se baga pentru ca si ei au avut probleme cu el.Toate problemele le face in asa fel incit sa nu fie martori de fata. Intr-o alta situatie a adus un martor mincinos care nu era de fata in situatia care a sustinut-o si care a marturisit niste aberati si am fost nevoit sa platesc ceia ce nu am facut.

#7
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsomihai, on Mar 5 2008, 20:58, said:

Sunt vecini care stiu si au vazut multe dar nu se baga pentru ca si ei au avut probleme cu el.Toate problemele le face in asa fel incit sa nu fie martori de fata. Intr-o alta situatie a adus un martor mincinos care nu era de fata in situatia care a sustinut-o si care a marturisit niste aberati si am fost nevoit sa platesc ceia ce nu am facut.

De smecherasi din astia dai peste tot, dar iti spun eu, nu-i totuna cand te trezesti cu o citatie penala. Schimba placa un pic, vorbeste si cu vecinii si prindeti-l la inghesuiala. El profita de faptul ca sunteti slabi. Cat despre pilele lor, poate faci o plangere si impotriva reprezentantilor autoritatilor care il proejeaza. Retine, totul cu probe!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate