Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

radio cu 2 dj

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
k3nt

k3nt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 09.11.2007
mi`am facut un post radio pe internet pt prieteni cum as putea sa mai bag un dj ca sa se emita din 2 locatii diferite la acelasi radio acelasi link .etc? am instalat si la el dar nu reusim sa facem 1 singur emitem pe 2 ip diferite cum pot face?

#2
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
simultan din cate stiu eu, nu aveti cum. Separat, adica fiecare in intervalul lui orar, da merge.

#3
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 Silviudeep, on Mar 3 2008, 14:27, said:

simultan din cate stiu eu, nu aveti cum. Separat, adica fiecare in intervalul lui orar, da merge.
merge , retransmisie unu pe altu si au acelasi semnal 2 ip ! deja e veche asta ! oricum pierd semnal garla , metalizeaza groaznic !

eu foloseam , recunosc , acu ca am pe direct din procesor nu mai metalizeaza neam http://dxers.myftp.org:8000/listen.pls

Edited by Zvartoshu, 04 March 2008 - 00:51.


#4
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
veche ptr tine, pentru cineva mai in afara subiectului, nu este :) Oricum mersi de lamuriri.

#5
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 Silviudeep, on Mar 5 2008, 01:00, said:

veche ptr tine, pentru cineva mai in afara subiectului, nu este :) Oricum mersi de lamuriri.
nea , nu uita ca am in cruce in casa 3 pc pe un omnia 1100 , nu crede ca daca am facut piraterie nu am facut si scoala de transmisie cu cativa sunetisti si cativa oameni care creeaza link-uri audio, daca vrei sa faci dj-ering pe un ip si 2 sa se conecteze , faci asa coane , bagi radminu pe server , adica ip general , dupa care isi instaleaza radmine alalti2 , eu vreau sa fac emisiune acu in direct . iau si dau play la ip 2 in serveru cu ip general , vreau sa il bag pe gheorghe nea dj 2 in direct , iau si dau play la mine in IP 2 al meu care e conectat la winamp care scoate prin IP 1 , , si daca vreau sa vorbeasca in direct isi zice ce vrea prin ip lui , daca vreau si eu dau mai incet si deschid linele de mic .
acu daca vrei realtime pe amindoi
simplu , metoda bazica , il iei pe gheorghe cu skype pentru mic , si cu winamp penru muzica .
oricum multumeste ca te bagi in seama cu unu care a lucrat , lucreaza si va mai lucra cu asa ceva ! nu vorbesti cu un incepator pustiulica!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate