Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

New PR update !

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Daca vrei sa aflii cate ceva despre ce stiu eu in legatura cu ultima schimbare a algo de calcul pentru PR, lasa un PM si vbim asa. Nu vreau sa las informatie de genul pe forum din mai multe motive, unul fiind si faptul ca nu imi place sa afirm ceva pana nu sunt sigur.

Oricum la PR e cert ca NU linkurile si NICI doar informatia nu fac sa se duca greenbar-ul in sus.

#56
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postdarkstar_tfd, on Feb 29 2008, 20:41, said:

Daca vrei sa aflii cate ceva despre ce stiu eu in legatura cu ultima schimbare a algo de calcul pentru PR, lasa un PM si vbim asa. Nu vreau sa las informatie de genul pe forum din mai multe motive, unul fiind si faptul ca nu imi place sa afirm ceva pana nu sunt sigur.

Oricum la PR e cert ca NU linkurile si NICI doar informatia nu fac sa se duca greenbar-ul in sus.

Link-urile clar nu din momet ce Tucows are de 10 ori mai putine ca noi Si nici informatia ca si aia e mult sub :) Studiul de caz se poate face usor avand cum sa comparam macar 2 site-uri si cunoscand cat de cat trafic, links, content.

Pai poti sa-ti dai cu parerea, ca pana la urma asta facem cu totii. Nu are nimeni un info de la SURSA ca sa zic asa :D

#57
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Link-urile clar nu din momet ce Tucows are de 10 ori mai putine ca noi Si nici informatia ca si aia e mult sub  Studiul de caz se poate face usor avand cum sa comparam macar 2 site-uri si cunoscand cat de cat trafic, links, content.

Pai poti sa-ti dai cu parerea, ca pana la urma asta facem cu totii. Nu are nimeni un info de la SURSA ca sa zic asa
Bine dar oricum nu vad decat o chestiune de orgoliu aici, ca voi aveti 6,7 sau 8 tot acolo e. Nu prea imi vine sa cred ca va preocupa atat pr-ul din moment ce nu e relevant oricum

#58
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
am si eu o intrebare oarecum legata de pr :)

lucrez la un design la un site pt adulti. siteul ala va avea un link jos pe pagina "designed by ....link catre pagina mea web", iar eu pe pagina mea voi pune un link catre acel site (deh.. porfoliu). imi vor afecta cu ceva acele linkuri rankingul sau pr-ul sitului meu sau chiar din contra?

site-ul ala pt adulti are pr 4 si este ~3.400 pe alexa.

#59
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Daca site-ul ala e 3400 in alexa, da-l naibii de Google si PR. Locul 3400 in alexa inseamna sute de mii de unici in fiecare zi.

#60
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostSE7EN, on Feb 29 2008, 21:12, said:

Bine dar oricum nu vad decat o chestiune de orgoliu aici, ca voi aveti 6,7 sau 8 tot acolo e. Nu prea imi vine sa cred ca va preocupa atat pr-ul din moment ce nu e relevant oricum

Doar incercam sa intelegem fenomenul. Na... ;)

#61
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View PostCourage, on Feb 29 2008, 15:48, said:

Da.. sunt fan al acestui indicator raportat de Google, mai ales daca ar functiona !!!
http://www.google.ro...amp;btnG=Search

raporteaza doar link-uri interne !!! E ca si cum nu da nimeni link catre Softpedia.com

Pe de alta parte e alta mancare de peste cu ceea ce raporteaza mult mai profi Yahoo Search
http://siteexplorer....e...mf=a&bwms=p

Inlinks (3,220,000)

Oricum, frustrant PR 6 oricum ai lua-o, mai ales ca facem eforturi sa avem content relevant si MULT, fara sa il generam artificial.
Sper ca va mai roade la rezultate pana vor fi finale, insa deja am trecut prin stadiul de NO PR si am ajuns de la PR7 la PR 6.

trebuie sa-ti pui domeniul in google webmaster tools, sa dovedesti ca el al tau ca sa vezi IBLurile corect B)


(la "public" cred ca sunt busite on purpose, ca sa foloseasca lumea webmaster tools poate :huh: )

#62
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
serios? ai incercat tu? mie gogu in webmaster tools imi arata link-uri doar la 3 pagini, si stiu sigur ca am link-uri la mai mult de 3 pagini, da-oncolo de treaba. si nu, alea 3 ce le arata nu se leaga cu ce apare in analytics.
apa de ploaie.

#63
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005

View Postmiromulus, on Feb 29 2008, 21:57, said:

Daca site-ul ala e 3400 in alexa, da-l naibii de Google si PR. Locul 3400 in alexa inseamna sute de mii de unici in fiecare zi.

da, dar nu e situl meu :)
eu am pr 5, dar sunt pe 350.000 in alexa...

eram doar curios daca ma afecteaza cu ceva daca am link catre un website pt adulti pe situl meu, sau invers, daca un website pt adulti are link catre situl meu..

#64
autosos

autosos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 10.03.2006
hmmm ..... chiar ca e o chestie interesanta ce se petrece cu IBL-urile si mai ales cu afisarea lor.
o simpla analiza :
inainte de acest update :
pe tool bar aveam cca 11.200 IBL , iar in google webmaster tools cca 16.000.
dupa acest update :
pe tool bar mai am 783 IBL , dar in google webmaster tools ..... surpriza : 80549 !!!.
PR tot 5 pe index, dar schimbare pe paginile de interior de nivel 3 ..... unele au ajuns la 0.
pe paginile de interior nivel 2, PR-ul e cam la fel ( la unele 4 , la unele 3 )

#65
unu_suparat

unu_suparat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 27.05.2007
la site up de o saptamana am PR 3 :huh: a luat-o razna google ? :lol:

#66
wallgames

wallgames

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 07.03.2006
S-a terminat update-ul?

#67
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
cred ca da

#68
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
eu cred ca nu

#69
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
cel mai simplu, va recomand sa verificati cu un tool pagerank-ul de pe dataservere asa va dati seama cel mai usor (mypagerank.net)

#70
cristi_xp

cristi_xp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 22.11.2003

View Posttete, on Mar 5 2008, 16:52, said:

eu cred ca nu
si eu sunt de parere ca nu s-a terminat.Updateuri la BLuri inca au loc.Exista fluctuatie a siteurilor in pozitiile ocupate in google,si-a revenit cateva zile,apoi a picat din nou.BLurile care apar la iwebtool multe din ele apar cu PR 0,asta in cazul fericit in care apar,sunt de parere ca e departe de a fi gata :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate