Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Modificare termeni si conditii de utilizare Google Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007
Sal , Apropo de noua politica eu deja am bagat in site'urile mele aceasta "noua politica"  

Doar ca este in limba spaniola deoarece toate site'urile pe care le am sunt in spaniola.

Aici aveti prima politica adaptata noilor conditii ale google'ului in limba spaniola.

Sper ca va poate fi de folos macar sa va faceti o idee.

P.S. Daca era putin mai mica as fi tradus-o in limba romana dar la cat e de mare imi este lene :P

A, si va mai dau o posibilitate care ar fi sa va faceti un cretificat LSSI care este gratuit si il puteti face de aici
apoi iti genereaza un cod pe care il pui in site iar cand se face clik pe iconul ce il genereaza codul respectiv se va deschide o fereastra cu o politica adaptata de ei si care ar fi in conformitate cu toate legile ..

eu am pus si porcaria asta , nu de alta dar azi maine trebuie sa imi factureze adsens'ul vre'o doua site'uri si poate verifica careva de pe la departamentul de plati .. :P

Edited by NokiaN70, 02 March 2008 - 08:23.


#20
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007
am uitat ceva :P

LSSI inseamna Ley de Servicios de la Sociedad de la Información y de Comercio Electrónico (LSSI) si s-ar traduce in limba romana cam asa:
"Legea Serviciilor Informatice si de Comert Electronic"

Legea internet-ului ar fi asta , cel putin in Spania.  (dar banuiesc ca este aceasi lege pt toate tarile, cu alte cuvinte daca iti faci politica in asa fel incat sa nu incalci aceasta lege totul e ok!)

#21
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Poate cineva da un exemplu de un astfel de Privacy Policy in RO?

Multumesc!

#22
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Chiar nimeni nu are un exemplu de privacy policy in Romana?

#23
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
mai asteapta...nu e graba. pana pe 25 mai trebuie sa faci schimbarea ;)

#24
rad-misu

rad-misu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
:wacko:

Nu stiam, merci de informatie.  :kisstogether:

#25
AfterNight

AfterNight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.03.2008
Mda ... ma dezgusta Google Adsense deja ! Adika daca nu o sa fac aceasta pagina ce ? O sa-mi sterga contul ca eu refuz sa fac o astfel de pagina Privacy Policy si o sa le dea cibneva o bomboana ?

Daca tot isi desfasoara activitatea pe teritoriul Romaniei macar sa posteze un model sa-i dam si noi copy paste ca decat sa ma apuc sa traduc renutn la serviciile lor ... maine ce o sa-mi ceara ? Sa port vara asta tricouri si sepcute Google ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate