Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre Circumcizie.

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#217
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Văd ca nu a mai comentat nimeni de ceva vreme...
Pentru ca in urma operatiei la care am fost supus acum aproape 15 ani, in erecție, aparatul este stramb... in următoarele zile ma voi supune unei operații de re-circumcizie, daca pot inventa un astfel de termen...
Dupa atata timp pot spune cu mana pe inima ca cea mai buna intervenție, este cea in care intervine un dispozitiv. ( din plastic)
Nu da rateuri iar cicatricea este paralela cu capul si cu corpul si nu necesita operații ulterioare...


Operația mea nu este NECESARĂ !
Din punct de vedere      funcțional!!
Doar...estetic ...��

Edited by copjob2000, 23 February 2018 - 00:54.


#218
Mce21

Mce21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2018
Salutare tuturor, azi am făcut o intervenție chirurgicala mai exact circumcizie..... Cum au fost primele zile după intervenție ceva sfaturi pt igiena etc

#219
geamandura

geamandura

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2019
Am suferit o operatie de circumcizie acum 6 saptamani. Am fost obligat sa fac asta din cauza unui inel fibros pe preput care facea ca decalotarea in stare de erectie sa fie dureroasa, aproape imposibila. In urma experientei mele pot spune  ca daca nu e din motive medicale trebuie sa fii masochist sati faci asa ceva!!!
Postez experienta mea pentru a folosi altora si a crea asteptari realiste despre interventie, cu siguranta nu e ceva de bagatelizat.

Am fost operat in spitalul de stat cu anestezie locala-alegerea doctorului. Anestezia locala a constat in cateva injectii la baza in penis la baza si undeva in zona frenului. Anestezia locala nu a durut doar ce am simtit niste intepaturi usoare.  Desi ma asteptam sa nu am dureri, am avut dureri tot timpul operatiei , pe o scara de la 1 la 10 durerile au fost undeva pe a 5-6. A fost cu atat mai rau cu cat ma steptam ca anestezia sa fie eficienta si sa nu ma doara. Operatia a durat cam 40 de minute, pe la jumatate doctorul a mai facut cateva injectii pentru anesteziere si spre sfarsit deja durerile incepusera sa fie din nou foarte puternice.

Intrucat inelul fibros era un portiunea superioara a preputului la sfatul medicului am optat pentru o circumcizie partiala, adica a fost taiat doar patial preputul si cusut  la aprox 1 cm sub coroana glandului. Astfel in stare flasca glanul este pe jumatate acoperit. Procedura a implicat totusi eliminarea unei parti importante a pielii interioare a preputului si acum senzatia este diferita.
Dupa opertaie a fost bandajat "obiectul" cu un pansament circular in jurul ranii, pansament care a cazut destul de rapid si am revenit in salon pe picioarele mele. Durerile au fost reduse, mai mult o usturime sacaitoare, dar nu a fost nevoie sa iau absolut nici un analgezic. de fact nu am luat nici o pastila , nici macar antibiotic-doctorul nu a considerat necesar.  Am urinat dupa aproximativ 3 ore , mi-au shimbat pansamentul si seara mi-au dat drumul acasa. Am cerut concediu medical si mi-au dat doar pentru ziua procedurii argumetand ca ma pot intoarce la lucru a doua zi. Asta chiar m-a enervat rau pentru ca au tratat totul ca lipsit de importanta, ori eu nu m-am putut intoarce la lucru decat dupa o saptamana, si atunci cu mare dificultate.
Ce-a mai mare problema postoperatorie a fost hipersensibilitatea glandului. Nu puteam sa ating nimic fiind foarte dureroasa orice atingere. In prima saptamana am stat dezbracat in casa. Extrem, extrem de neplacut. Am fost nevoit sa ies intr-o zi si am bandajat glandul cu un pansament steril in 3-4 traturi si astfel a fost suportabila iesirea, extrem de neplacuta dar suportabila. De fapt am folosit strategia asta si pentru servici in primele 3 saptamani.
O alta problema la fel de mare au fost erectiile nocturne, care sunt dureroase, si nu ma asteptam sa fie atat de frecvente. Ma trezeam de 4,5 ori pe noapte si eram extrem de horny. In primele 3 saptamani nu am dormit decat cateva ore pe noapte. Dupa a 3-a saptamana am reusit masturbare si lucrurile s-au calmat.
Medicul a folosit fire resorbabile si copcile au inceput sa cada dupa  3 saptamani, iar ultimele copci au cazut dupa 5 saptamani. Chiar si acum am o senzatie neplacuta cand merg si glandul se freaca de lenjeria intima, mai ales daca port blugi. Nu ma simt inca pregatit pentru sex intrucat locul inciziei e inca foarte sensibil si uneori dureros la atingere, oi mai astepta una sau doua saptamani. Despre masturbare pot spune ca senzatia este diferita parca nu mai are aceeasi intensitate orgasmul.

Cam asta a fost in mare experienta mea. Toata aprecierea pentru medic si pentru personalul medical. Pentru mione experienta a fst una foarte dificila, parca mult mai grea decat operatia de apendicita.
Ca si sfat: daca aveti o conditie medicala care sa necesite circumcizia atunci nu ezitati, e foarte neplacut, iti intinde nervii la maxim dar daca e musai, atunci cu placere. Altfel NU O FACETI.

#220
karmanDu

karmanDu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.03.2017
Acum 5 zile m-am operat de fimoza, circumcizie.
Cred ca imi pare rau.
Daca ar fi dau timpul inapoi, nu as mai face.

#221
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Fa-ti linistit! Eu, de cand mi-am facut circumcizie, am parte de muuuult mai mult oral decat inainte si am triplat timpul de rezistenta la frecare a Gicului.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate