Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

LDV MAXUS - o noua marca pe piata autoutilitarelor

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
A aparut o noua marca, LDV MAXUS pe piata romana de auto-utilitare mici. Mandra Politie si-a luat 25 de bucati, se zice ca sunt bune, din punct de vedere al dotarilor si evident, al pretului.





Attached File  dropside3.jpg   19.37K   91 downloads       Attached File  Picture_001.jpg   436.19K   90 downloads  
Attached File  Picture_003.jpg   655.26K   54 downloads    Attached File  Picture_006.jpg   1.05MB   36 downloads  
Attached File  Picture_007.jpg   888.35K   25 downloads   Attached File  Picture_008.jpg   712.54K   21 downloads  
Attached File  combi.JPG   453.66K   43 downloads          Attached File  minibus.JPG   406.29K   53 downloads        
Attached File  Silvervan.JPG   255.01K   40 downloads      Attached File  SVO.JPG   332.28K   38 downloads

Specificatiile, teoretic, arata asa: Attached File  tabel_LVD.pdf   18.11K   66 downloads

Consumul, declarat de producator  e de extraurban: 8 l / urban: 10.5 l / mediu: 9 l

---------------------------------------------------------------

Le-a mai vazut / folosit cineva?

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Numai mie imi par copiate dupa Merc/Vw?

#3
mocanu_bogdan

mocanu_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.03.2007

 Marius3k, on Feb 25 2008, 16:39, said:

Numai mie imi par copiate dupa Merc/Vw?

Mai repede dupa Ford

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
chiar sunt clone de Ford transit. LDV e "Leyland DAF Vans" si a fost cumparat de rusnacii de la GAZ, care produceau cealalta clona de Transit, GAZelle. Produce de mult timp dube pe baza lui Transit din diverse generatii, inclusiv ciudateniile alea cu bot "carn" si usi frontale care culisau, nu se deschideau pe balamale, la fel ca la orice alta duba de pe piata. Parca trebuiau sa fie produse impreuna cu daewoo, dar cand koreenii s-au dus de rapa, le-au produs singuri.

#5
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Motorizarea se zice ca ar fi de la Mercedes. Pe maine intreb de detalii, poate aflu si ceva preturi. Cand am fost in UK am vazut destule, dar nu le-am dat mare atentie. Sa vedem cum se comporta pe la noi :) De aratat, arata bine.

Edited by ecotech, 25 February 2008 - 21:19.


#6
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
25 numai? la 4x judete? :D putin, f putin, la cate accidente au loc in tara zilnic

#7
calin_85

calin_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.09.2007
nu cred ca-i mare lucru de ele.Mai bine un sh de la o marca cu traditie. Politia le-a luat , probabil din alte motive....:)

#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
of doamne iarasi recomandarea cu sh-ul. Eu is curios ce firme sau structuri de stat au cumparat vreodata flotile de masini sh..

#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 romaximusro, on Mar 19 2008, 20:36, said:

of doamne iarasi recomandarea cu sh-ul. Eu is curios ce firme sau structuri de stat au cumparat vreodata flotile de masini sh..

rds/rcs au cumparat dube sh si cred ca primele astra erau tot sh...

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
au luat dube sh. lol. prima data cand aud de o flota mai mare luata la sh

#11
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

 romaximusro, on Mar 20 2008, 09:59, said:

au luat dube sh. lol. prima data cand aud de o flota mai mare luata la sh
A fost acu' vreo doi sau trei ani o "avalansa" de Astre albe 1.6 si 1.7dti care au apartinut T-online/Telekom, se pare ca si RDS-ul a luat de la ei.

#12
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Am vazut de cateva ori un astfel de LDV de Politie in Suceava. Un fel de Transit made in China UK :D

#13
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
In ce tara din lume , in afara continentului AFRICA , se mai gandeste cineva sa ia flote SH pentru diferite activitati ?

Lume zapacita rau - auzi - mai bine sa ia ceva SH ...

#14
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006

 calin_85, on Mar 19 2008, 16:07, said:

nu cred ca-i mare lucru de ele.Mai bine un sh de la o marca cu traditie. Politia le-a luat , probabil din alte motive....:)


Calin, LDV chiar are traditie, prin Leyland, de ceva zeci de ani. In UK e plin de ele. Dar vezi tu, la noi de alte utilitare decat Iveco/Fiat si Citroen/Peugeot nu a prea auzit lumea.

#15
ecotech

ecotech

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 05.03.2006
Attached File  LDV_002.jpg   1.96MB   108 downloads

Edited by ecotech, 02 April 2008 - 08:50.


#16
lasere2006

lasere2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2010

 danX, on 25th February 2008, 16:54, said:

chiar sunt clone de Ford transit. LDV e "Leyland DAF Vans" si a fost cumparat de rusnacii de la GAZ, care produceau cealalta clona de Transit, GAZelle. Produce de mult timp dube pe baza lui Transit din diverse generatii, inclusiv ciudateniile alea cu bot "carn" si usi frontale care culisau, nu se deschideau pe balamale, la fel ca la orice alta duba de pe piata. Parca trebuiau sa fie produse impreuna cu daewoo, dar cand koreenii s-au dus de rapa, le-au produs singuri.
ai putea sa-mi dai si mie mai multe detalii despre aceasta masina sau unde as putea sa gasesc??

#17
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,228
  • Înscris: 01.12.2007
Are cineva vreo parere de LDV? In special autobasculante din 2000?

#18
Mirelhaos

Mirelhaos

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.09.2017
Eu am achizitionat de curand un ldv maxus sa stiti ca tehnic e o masina minunata doar ca am o problema nu o pot inscrie ma rupe cu farurile. Nu gasesc faruri pentru europa. Ma respinge la RAR  in schimb as recomandao

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate