Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Viitorul DigiTV

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#19
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Digi (RCS&RDS) va functiona mult si bine ! ! ! , in cel mai rau caz va fuziona sau va fi preluat.  Afacerea ramane sigur pe picioare.
O firma de Comunicatie nu va da faliment niciodata !

#20
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 mvh, on Feb 25 2008, 09:31, said:

Digi (RCS&RDS) va functiona mult si bine ! ! ! , in cel mai rau caz va fuziona sau va fi preluat.  Afacerea ramane sigur pe picioare.
O firma de Comunicatie nu va da faliment niciodata !


Asta nu intelege initiatoarea acestui topic ca si 100.000 de abonati daca raman la Digi el tot va functiona. Si sa nu uitam ca numarul de abonati va creste in continuare chiar daca ei nu vor fi romani:)..Decat sa stea dupa un rau platnic care nu se sinchiseste sa isi plateasca nici macar aia 12 lei pe luna mai bine se reorienteaza spre alte piete si castiga..Faceti o comparatie cu abonamentele Digi din celelalte tari si o sa intelegeti..(Slovacia..Abonament baza APROX. 9 euro, extra 12 euro, Maxpack 10 euro)

#21
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

 NeaBachus, on Feb 25 2008, 09:50, said:

Asta nu intelege initiatoarea acestui topic ca si 100.000 de abonati daca raman la Digi el tot va functiona. Si sa nu uitam ca numarul de abonati va creste in continuare chiar daca ei nu vor fi romani:)..Decat sa stea dupa un rau platnic care nu se sinchiseste sa isi plateasca nici macar aia 12 lei pe luna mai bine se reorienteaza spre alte piete si castiga..Faceti o comparatie cu abonamentele Digi din celelalte tari si o sa intelegeti..(Slovacia..Abonament baza APROX. 9 euro, extra 12 euro, Maxpack 10 euro)

Uita-te ce-a mai scris pe forumuri "initiatoarea acestui topic" si-o sa intelegi tot. Probabil castiga si ea/el un ban pt. ceea ce face. :signher:

#22
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 04:44, said:

-internet posibil sa fie inca RCS, nu am numarul la zi de abonati internet RCS dar Romtelecom este foarte aproape de ei si este o chestiune de saptamani pana sa ajunga lideri, asta daca nu au ajuns deja

Cu siguranta, globul tau ar mai trebui dus la depanat, da rateuri!
Te invit aici.... la Hunedoara si Deva si iti propun sa mai aduci cu tine inca 10 persoane pentru ca cred ca e suficient.... Cate degete la maini si picioare avem atatea abonamente la internet RTL o sa intalnim. Infim pe langa marea de abonamente RDS.
Scuzata sa-mie fie exprimarea dar pupincuristii tot pupincuristi raman, cu alte cuvinte nu e de-ajunsa aria de telefonie, trebuie facuta propaganda RTL si pe aria TV Radio si Satelit. O stim pe Alexandra si nu are rost sa o mai bagam prea mult in seama.
Maine poimaine ma astept de la ea la un thread in care sa fiu anuntat ca desi eu am abonamente RDS RCS, defapt sunt abonatul Romtelecomului... :P
:lol:

#23
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005

 alexandranyd, on Feb 24 2008, 20:43, said:

Ce viitor are DigiTv in conditiile actuale ? Toata lumea spune ca au in jur de 500.000 de abonati iar 200.000 deja nu platesc , receptoarele urmeaza sa le recupereze. Deci Digi are acest moment mai putin de 300.000 de abonati. In vara aveau 700.000...dupa mai multe surse.

Dolce a crescut foarte mult dar nici Boom sau Focus nu au ramas in urma.

Gata am inteles, tu erai ghicitoarea cu fularele pe cap la OTV  :lol:
Stai linistita si in judetul in care stau eu, aproape numai antene DigiTV vezi, deci nu stiu pe ce te bazezi cand faci afirmatiile astea  :rolleyes:

#24
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 cyberDJ, on Feb 25 2008, 10:41, said:

Stai linistita si in judetul in care stau eu, aproape numai antene DigiTV vezi, deci nu stiu pe ce te bazezi cand faci afirmatiile astea  :rolleyes:
Pe nimic, dezinformarea e in floare mai ceva ca ghiocei de primavara  :D . Ma intreb oare cand se va plictisi ...

#25
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Danutz1

Daca la tine la tara sunt multe Digi nu inseamna ca asa este peste tot. Cat despre acel site strain ...si ei primesc informatiile tot de zvonacii din Romania.

ce spun eu sa zicem ca nu este bun dar asta se aplica si la RZ?

a21alex

Sunt din Deva de fel :) Stiu bine cum sta treaba pe acolo chiar daca nu am trecut de 2 saptamani pe acasa. Oricum nu este cum spui tu. In scara mea(unde majoritatea au pozitii sociale bune, daca e nevoie sa-ti spun si adresa) majoritatea au ADSL. Deci lasa povestile astea de adormit copii de 15 ani.

Tin sa te anunt ca numarul abonatilor RTL din Deva este compus din 4 cifre, la fel si cel din Hunedoara. Daca vrei sa a primesti pe PM si o dovada.


Digi are in acest moment maxim 300.000 de abonati platitori in Romania !

Edited by alexandranyd, 25 February 2008 - 16:30.


#26
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 16:29, said:

Danutz1

Daca la tine la tara sunt multe Digi nu inseamna ca asa este peste tot. Cat despre acel site strain ...si ei primesc informatiile tot de zvonacii din Romania.

ce spun eu sa zicem ca nu este bun dar asta se aplica si la RZ?

a21alex

Sunt din Deva de fel :) Stiu bine cum sta treaba pe acolo chiar daca nu am trecut de 2 saptamani pe acasa. Oricum nu este cum spui tu. In scara mea(unde majoritatea au pozitii sociale bune, daca e nevoie sa-ti spun si adresa) majoritatea au ADSL. Deci lasa povestile astea de adormit copii de 15 ani.

Tin sa te anunt ca numarul abonatilor RTL din Deva este compus din 4 cifre, la fel si cel din Hunedoara. Daca vrei sa a primesti pe PM si o dovada.


Digi are in acest moment maxim 300.000 de abonati platitori in Romania !


Mai opreste-te fata odata cu replicile astea tembele...esti dezastruoasa...ai deschis topic despre viitorul la Digi TV...si vorbesti mereu de cat de tare e Romtelecomul....Daca ai ceva de zis referitor la Digi spune ..Daca nu vezi ca poate ai ceva de facut prin casa mai urgent..

#27
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Flavia, daca la mine la tara sunt multe digi, evident ca nu inseamna ca este peste tot.
Acelasi lucru se aplica si la tine cand zici de conexiunile ADSL din Deva.

Eu vreau totusi sa ne confirmi in vreun fel informatia care ai spus-o pe forum, tot zici de surse, dar cata incredere sa avem noi in sursele tale?

#28
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Nu doar eu am spus ca DigiTv are 500.000 de clienti, sunt oameni vechi aici care spun asta. Deci 200.000 nu platesc nimic , atunci raman doar 300.000 platitori. Unde am gresi eu ? Chiar pe site la ei scrie mare....900.000 de abonati in toate tarile. Si acolo mint ? Mint chiar ei ?

Am vorbit de Deva pentru ca domnul a mentionat ca in acel oras nu sunt mai mult de 100 abonati ADSL....deh ghinionul lui ca nu stia de unde sunt de fel....

NeaBachus

daca sotia/prietena ta sta acasa sa-ti pregateasca masa nu asa fac toate fetele/femeile din tara asta. Hello ....mai sunt si fete care au mers pe la scoala. Poate e nevoie sa-ti trimit o copie de pe legitimatia mea sa vezi unde lucrez si ca nu stau acasa....

Edited by alexandranyd, 25 February 2008 - 16:48.


#29
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 16:46, said:

Nu doar eu am spus ca DigiTv are 500.000 de clienti, sunt oameni vechi aici care spun asta. Deci 200.000 nu platesc nimic , atunci raman doar 300.000 platitori. Unde am gresi eu ? Chiar pe site la ei scrie mare....900.000 de abonati in toate tarile. Si acolo mint ? Mint chiar ei ?

Am vorbit de Deva pentru ca domnul a mentionat ca in acel oras nu sunt mai mult de 100 abonati ADSL....deh ghinionul lui ca nu stia de unde sunt de fel....

NeaBachus

daca sotia/prietena ta sta acasa sa-ti pregateasca masa nu asa fac toate fetele/femeile din tara asta. Hello ....mai sunt si fete care au mers pe la scoala. Poate e nevoie sa-ti trimit o copie de pe legitimatia mea sa vezi unde lucrez si ca nu stau acasa....


Probabil nu faci parte din aia 2500 de angajati ai Romtelecom care isi fac bagajele...

#30
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 17:46, said:

Poate e nevoie sa-ti trimit o copie de pe legitimatia mea sa vezi unde lucrez si ca nu stau acasa....

alcatel tm ?

#31
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
NeaBachus

Chiar daca eram printre ei nu era o problema sa-mi gasesc un nou loc de munca.


amadeus79

dupa ce ne spui si tu public unde lucrezi ...spun si eu, fara suparare.

#32
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 16:58, said:

NeaBachus

Chiar daca eram printre ei nu era o problema sa-mi gasesc un nou loc de munca.


amadeus79

dupa ce ne spui si tu public unde lucrezi ...spun si eu, fara suparare.

De la digi ai ajuns la dolce si la romtelecom acum te lauzi unde lucrezi tu si ce faci tu, esti penibila fata draga  :death: . Dar cred ca de atatea ori ti sa spus ca ai inceput sa te obisnuiesti.

Deschizi topicuri cu un subiect si incepi sa te aberezi despre cu totul altceva  :ciocan:

#33
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 16:29, said:

Danutz1

Daca la tine la tara sunt multe Digi nu inseamna ca asa este peste tot. Cat despre acel site strain ...si ei primesc informatiile tot de zvonacii din Romania.

ce spun eu sa zicem ca nu este bun dar asta se aplica si la RZ?

a21alex

Sunt din Deva de fel :) Stiu bine cum sta treaba pe acolo chiar daca nu am trecut de 2 saptamani pe acasa. Oricum nu este cum spui tu. In scara mea(unde majoritatea au pozitii sociale bune, daca e nevoie sa-ti spun si adresa) majoritatea au ADSL. Deci lasa povestile astea de adormit copii de 15 ani.

Tin sa te anunt ca numarul abonatilor RTL din Deva este compus din 4 cifre, la fel si cel din Hunedoara. Daca vrei sa a primesti pe PM si o dovada.


Digi are in acest moment maxim 300.000 de abonati platitori in Romania !


Bla,bla bla povesti pentru oligofreni...
Vorba aia: nu-i prost cine manca 7 pite... Eu chiar nu va inteleg. Sunt aici useri cu o vechime si o prestatie considerabila. De ce palaria mea dati curs la provocari de doi lei.
@rz si @onyx pe cat v-am admirat (sincer) la inceput pentru sfaturile tehnice, vad ca dati in gigi si in mintea copiilor. Si eu am fost scos de multe ori din sarite de conservele si de incompetenta lor, dar pana la urma problemele s-au rezolvat. Vad ca tot dati in [email protected]  (pe alocuri pe buna dreptate) ca de cel putin un an prevestesc sfarsitul lui boom, dar nu va suparati nici voi nu sunteti mai buni ca ei. Nu mai vedem padurea de copaci, cum nu vedem din 5! dth-ri o farama de calitate. Eu unul asta cer, fara sa doresc falimentul altora.

Apropo de partea boldata: cei cu pozitii sociale "bune" nu stau la scara :D

#34
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
vibeo

Da mah....nu stau...hai sa zicem ca astia nu mor de foame ca majoritatea abonatilor Digi. E bine acum?

Daca eu am un venit foarte mare(nu din salariu) sa ma duc sa-mi fac vila doar ca sa te multumesc pe tine? Poate as face asa dar sunt doar 1 persoana....ma simt chiar prost.

#35
NeaBachus

NeaBachus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 14.03.2005

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 18:00, said:

vibeo

Da mah....nu stau...hai sa zicem ca astia nu mor de foame ca majoritatea abonatilor Digi. E bine acum?

Daca eu am un venit foarte mare(nu din salariu) sa ma duc sa-mi fac vila doar ca sa te multumesc pe tine? Poate as face asa dar sunt doar 1 persoana....ma simt chiar prost.


Please Marry me:)

#36
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 17.08.2007

 alexandranyd, on Feb 25 2008, 18:00, said:

vibeo

Da mah....nu stau...hai sa zicem ca astia nu mor de foame ca majoritatea abonatilor Digi. E bine acum?

Daca eu am un venit foarte mare(nu din salariu) sa ma duc sa-mi fac vila doar ca sa te multumesc pe tine? Poate as face asa dar sunt doar 1 persoana....ma simt chiar prost.

Da mah.... =  arta conversatiei!  Hai desteapto la Cluj sa vezi cum ne ies ochii din cap de foame :bigeyed:  :D Pe mine nu trebuie sa ma multumesti, iar daca ai avea un venit extrasalarial foarte mare nu ai debita porcarii pe aici. Du-te la rtckkt-ul tau si lasa-ne, lasa-ne..!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate