Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Constructie (proprietate) pe un teren proprietatea altcuiva

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AnDrEy3008

AnDrEy3008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2008
Am cumparat un grajdi de animale (bovine) in 2000 de la o asociatie agricola , mai putin terenul de sub grajdi . Puteti sa imi spuneti cum pot sa obtin terenul ? Exista vreo lege in aces sens ? Nu pot sa functionez cu el pentru ca nu posed si terenul . Sunt persoana fizica.

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Trebuie sa te interesezi exact cine este proprietarul terenului si sa inchei la notariat un act de vanzare-cumparare.
Ai vazut titlul de proprietate?
Terenul de sub constructie este bunul principal, grajdul fiind un bun accesoriu.
Succes!

#3
AnDrEy3008

AnDrEy3008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2008
terenul este al primariei si primarul ma duce cu vorba ca imi vinde terenul in sensul asta as vrea sa stiu daca exista vreo lege care sa il oblige sa imi dea terenul

#4
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Problema este daca grajdul a fost construit legal pe terenul primariei. In baza carui contract asociatia agricola a efectuat constructia? Exista un contract cu primaria si o autorizatie de constructie eliberata de catre primarie?

#5
AnDrEy3008

AnDrEy3008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.02.2008
banuiesc ca a fost construit legal deoarece a fost construit in 1963 care a apartinui C.A.P.  si a intrat in proprietatea societati agricole de la care am cumparat eu la licitatie prin protocol de la fosta comisie de lichidare a fostului C.A.P.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate