Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua
 Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Curs CFA - Chartered Financial Analyst

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

Confuz

Confuz

Junior Member

• Grup: Banned
Ma bate gandul de ceva vreme sa ma inscriu la acest curs oferit de www.cfainstitute.org. Un director financiar de la Saint Gobain Isover mi-a spus ,cand eram angajat la ei, ca e mai presus decat orice master pe finante facut la noi in tara.
Am tot incercat sa iau legatura cu comunitatea cfa Romania, dar nu am primit nici un raspuns.
Ce intrebare am eu la voi cei care l-au facut, sunt inscrisi la el sau cunosc persoane care au urmat cursul: Se merita facut avand in vedere ca il termini intre 2-7 ani? Cat de greu este, comparativ cu un master la ASE, sa zicem DOFIN si eventual orice alte informatii puteti oferi?

Multumesc

bogdanpaul

bogdanpaul

Member

• Grup: Members
E mult mai greu decat orice master din ASE.
Ce se face in ASE e labareala, gandeste-te ca sunt undeva pe locul 900 din primele 1000 facultati din lume.
Stiu oameni care chiar au invatat cativa ani pt CFA.
Daca poti sa-l faci merita, gasesti job in afara de la 10000 euroi pe luna :)

dav|d

dav|d

Junior Member

• Grup: Members
cine da mai multe informatii despre asemenea curs.
in romania nu se face la nici o firma?
care sunt taxele?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate