Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fire lipite cu banda sub scaunul ...

Configurare PC AMD Ryzen 9 7950x3d

Sony Oled

[python] dependențe clase
 Curatare piese de calcar

Mediabox Vodafone TV fara cablu c...

Intrebari laptop Panasonic (Secon...

Tractor Case 4210 fum in radiator
 Recomandare ciclocomputer cu GPS

Pensiune linistita "all inclu...

recomandare acumulator auto >...

RCCB +RCBO
 Importanta numarului de RPM la ma...

Baterii auto recuperare bani

Vopsele de interior respirabile

Deconectare controller consola PS4

Mincarimi in urechi

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

alionte

alionte

Member

• Grup: Members
Sotia a fost la medicul orl-ist si a zis ca nu sint cauze interne ale mincarimii ci ar fi de natura nervoasa.Totusi,au trecut cam 2 ani si nu am gasit ceva efectiv pentru a stopa mincarimile.Cunoasteti vreun remediu pentru aceste mincarimi ,indiferent de natura lor?

Edited by alionte, 21 February 2008 - 23:55.

Berti

Berti

233SP09

• Grup: Senior Members
Si eu am avut niste mancarimi acute, medicul mi-a dat alcool boricat 5%, sa-mi picur de 2 ori pe zi si mi-a recomandat sa nu foloesc o vreme betisoare pentru urechi, cica pot provoca micoze.
Asta chiar n-am inteles-o, atunci de ce dracu se mai fabrica... in fine, acum parca mi-a trecut. Intr-adevar, cand ma enervam parca incepeau si mancarimile, dar n-am observat o corelare directa...

days

days

Junior Member

alionte, on Feb 21 2008, 23:54, said:

Sotia a fost la medicul orl-ist si a zis ca nu sint cauze interne ale mincarimii ci ar fi de natura nervoasa.Totusi,au trecut cam 2 ani si nu am gasit ceva efectiv pentru a stopa mincarimile.Cunoasteti vreun remediu pentru aceste mincarimi ,indiferent de natura lor?

In general, pentru 'mancarimi' se folosesc creme antipruriginoase pe baza de camfor sau mentol. Nu cred ca vor avea efect daca intr-adevar cauza e de natura nervoasa si cu siguranta nu vor elimina cauza aparitiei mancarimilor, ci, in cel mai bun caz, amelioreaza simptomul, asa ca:

1. Vorbiti cu un alt ORL-ist sa insiste in cautarea cauzei.
2. Vorbiti cu un ORL-ist inainte de a aplica orice crema antipruriginoasa.

Bafta!

eoz

eoz

Junior Member

Si eu am avut, de fapt cred ca si acum mai am dar f. rar
O fi o ciuperca

anknic

anknic

Guru Member

si eu am avut mancarimi in ureche...dar s-a descoperit ca aveam o infectie. recomand sa se faca analiza secretiei otice, se va vedea daca e infectie cu vre-un microb sau cu vreo ciuperca sau nimic.

Dragon Warrior

Dragon Warrior

Senior Member

Eu folosesc betisoare de urechi imbibate in spirt medicinal ca sa imi curat urechile. Fac asta de cand aveam vreo 16-17 ani (inainte fara spirt). Nici o problema cu urechile niciodata. Ok, afara de niste otite care sunt boli infectioase.

Edited by Dragon Warrior, 08 March 2008 - 11:47.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate