Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Video-uri Făcute Cu Telefoanele Mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Sorry de dublu post dar in edit nu a vrut sa imi ia si al doilea filmulet!
Atentie, caci mie imi descarca fisierele in format .nope !!! Ca sa vedeti arhiva inlocuiti prin rename pur si simplu extensia .nope cu .rar si apoi dezarhivati...

Attached Files


Edited by Lyvyoo, 19 May 2006 - 15:34.


#74
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Pe noi ne interesează calitatea originală a filmuleţelor. Nimeni n-a (re)codat/comprimat/schimbat rezoluţia.

Codează cu ăsta şi nu vei mai avea probleme de genul celor descrise de tine. Poţi face orice format vrei, le poţi converti cum îţi place.

Edited by ursamajor, 19 May 2006 - 15:36.


#75
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Merci il descarc acum... Cred ca te referi la "Super" ... Practic la ce il voi folosi? Sa introduc in el fisierul .avi inregistrat cu telefonul si apoi sa-l transform in alt fisier avi care se va vedea fara acel efect de derulare?
Am vazut ca ai tras un edit... Aceasta este calitatea originala a filmuletelor! Nu am umblat cu nimic la ele! De asta ma miram de ce programul Eticamcoder cu care am filmat, face prostia asta de a inregistra mai bine dar cu efectul acesta de derulare...

Edited by Lyvyoo, 19 May 2006 - 15:55.


#76
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mă gândeam să faci filmele așa cum le face telefonul, fără nici o aplicație și apoi să le prelucrezi cu SUPER. Nu vei mai avea acel efect de derulare. Și eu, când prelucrez 3gp-uri cu IMToo, am uneori surprize ca tine.

#77
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postursamajor, on May 19 2006, 19:29, said:

Mă gândeam să faci filmele așa cum le face telefonul, fără nici o aplicație și apoi să le prelucrezi cu SUPER. Nu vei mai avea acel efect de derulare. Și eu, când prelucrez 3gp-uri cu IMToo, am uneori surprize ca tine.
pai nu sunt prelucrate, sunt facute direct cu telefonul cu o aplicatie symbian diferita decat cea implicita a telefonului.

pacat de rezolutia asta, la 1280 mi se vede foarte mic.

#78
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Zuppy, pe el îl deranjează faptul că apare efectul ăla de accelerare a imaginii și sunetului. Am înțeles problema. Îi sugeram amicului Liviu să tragă 3gp și apoi să recodeze cu SUPER.

#79
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Asta face ETI
ETI Camcorder II for Nokia 6600/6620/3230/6670/7610
Author's Description
Let's face it, the built-in camcorder of your phone sucks. It turns your "precious moment" into a blurry mess, and it records into 3GP files that are only loved by blood-sucking telcos. If you want to shoot videos with enough quality that are worth keeping, you need Camcorder2, the worthy successor of the original, legendary ETI Camcorder.

I'm not going to tell you Camcorder2 is the ONLY intelligent choice for the replacement of your built-in camcorder software ;-) Let me show you the features:

* Highest-quality -- crystal clear pictures with no visible compression artifacts.

* Smoothest motion -- Camcorder2's ultra efficient encoding algorithm allows it to achieve the highest frame rate which result in smooth videos without the jerkiness exhibited by all other camcorder programs.

* AVI output -- The ONLY camcorder that outputs to compressed AVI file. 3GP files created by the others cannot be played back easily on PCs. Worse, they are very difficult to edit. AVI file, on the other hand, plays on every PC. Editing is also piece of cake thanks to a large number of free/commercial video editing tools with AVI support.

* Visual movie album -- Unlike the built-in camcorder which shows you a list of cryptic file names, Camcorder2 presents your videos as thumbnail images. Folders can also be created to help you better manage your videos because with Camcorder2, you will for sure record LOTS OF videos!

* Skinnable UI -- Camcorder2 is now the only camcorder program with support for customizable skins. Have fun!

* Plug-ins -- The movie album of Camcorder2 supports a powerful plugin architecture which extends the functionalities of the album in unlimited ways. For example, you can pick a video then apply a more aggressive compression scheme, convert to another file format, upload to our video sharing forum, or even "blog" it to your video blogger. Many plugins will be made freely downloadable through our dedicated Camcorder2 web site.

* Fan club -- A web site and forum dedicated to Camcorder2 users. Get free upgrades, technical supports, and download many plugins and skins. Better yet, share your videos with other users all over the world!

* LOWEST PRICE -- Need I say more?

In all, Camcorder2 continues the legend of the original ETI Camcorder -- the most user friendly, well-designed camcorder program. It also goes beyond the original program in every aspects -- speed, quality, ease of use, and more importantly, FUN!

Do not wait to get your copy. This is one of the must-have software to equip your shinny new mobile phone.
Compatiable Devices
Nokia 3230, Nokia 6260, Nokia 6600, Nokia 6620, Nokia 6670, Nokia 7610

#80
traian4u2005

traian4u2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 13.02.2006
Nu mai pune nimeni nimic????

#81
ynt

ynt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.04.2006
K750 <_<

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate