Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Monitor de 22'' wide bun

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
multumesc:) voi reveni cu pareri cand o sa intru in posesia lui.

#20
ghebos

ghebos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 14.10.2007
de asta ce ziceti?

L226WA-WN

eu il am si sint f multumit de el

eu am avut ocazia sa il compar cu 226BW si l-am ales p-asta

Edited by ghebos, 25 February 2008 - 12:27.


#21
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008
Am citit topicul si vad ca s-a pus problema de un dell 228228WFP22  ca si al meu L-am luat Ieri si inca am culorile pe "default" Stie cineva sa ma ajute in setarea culorilor pentru o rezolutie mai bun Am placa video nVidia geforge 7600 GS si monitorul e pus pe max. 1680X1050 Multam'... :rolleyes:

#22
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005

Quote

Stie cineva sa ma ajute in setarea culorilor pentru o rezolutie mai bun

Cum adica ? Rezolutia nu are nici o legatura cu culorile.

#23
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008

View PostCoBr4, on Feb 26 2008, 10:35, said:

Cum adica ? Rezolutia nu are nici o legatura cu culorile.
Dupa cum vezi,habar nu am ! Am inteles ca tu ai )ai avut) un dell ca si al meu Poti sama ajuti in ajustarea culorilor? Ceva recomandari?

#24
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
50 - luminozitate (pt. filme recomand 60)
75 - contrast (default)

Rosu - 90
Verde - 91
Albastru - 93

#25
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008
ms. dan
mai am o intrebare
pot sa conectez monitorul (dell flat panel) pe VGA in loc de DVI(HDTV)  cum este acum? sau nu??  :huh:

#26
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
de ce nu , daca are vga poti conecta si vga , logic , problema e ca imaginea va fi putin mai stearsa decat pe digital , eu recomand sa-l ti pe dvi

#27
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008

View Postdan81, on Feb 26 2008, 16:14, said:

de ce nu , daca are vga poti conecta si vga , logic , problema e ca imaginea va fi putin mai stearsa decat pe digital , eu recomand sa-l ti pe dvi
Ms. Mult Am citit undeva pe un forum , ca tipu' si-a comutat pe VGA si ca se vedea superb , d'asta te-am intrebat OK Raman pe DVI-ul asta ....desi nu prea sunt multumit de culori Sunt ca la inceput , desi am fac. setarile decare mi-ai zis... <_<

#28
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004
azi am ridicat si eu un lg 227WT-PF. deocamdata, verdictul este... impresionant  :)  asta cel putin avand in vedere trecerea de la crt-ul meu de 17... desi la munca folosesc tot un lcd wide de 22, se vede o diferenta la luminozitate/contrast/culori. deocamdata culorile sunt putin prea vii pentru mine si nici nu prea stiu sa le reglez, dar in timp ma prind eu.

#29
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008
vreau si eu culoriiii viiiiiiiiiiiii dar nu stiu cummmmmmmmm !!!!!!!! :huh:  :huh:  :huh:  :huh:

#30
sorinmc

sorinmc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.02.2008
Recomand http://www.marketonl...ron-l226wtq-sf/
si cel mai tare e asta http://www.marketonl...lcd-asus-pg221/

#31
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
baga-l si pe vga , poate iti place mai mult asa , sunt sanse sa se vada mai bine , eu le-am incercat pe amandoua si am ales dvi-ul, daca monitorul are dvi , e pacat totusi sa-l ti pe vga , apropo de culorile vii , culorile vii ti le mai da si placa video , din cate stiu Ati are o imagine mai "sharp" pe partea 2D, adica desktop , si mai joaca-te si cu driverele video , ai acolo setari de culoare , contrast  etc

#32
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View PostMad One, on Feb 23 2008, 12:23, said:

Decat 228WFP mai bine 2208WFP


Am cautat eu Dell 2208 si nu se gaseste la nici un magazin :(

#33
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
azi mi-a venit si mie LG-u..nu ma asteptam sa fie chiar atat de mare da' pana la urma am reusit sa-l asez bine pe birou:) Vine cat de cat ok reglat din fabrica, singura modificare facuta a fost sa-i pun brightness si contrast la jumate. Culori vii, imagine placuta, parerea mea e ca isi merita fiecare banut.

#34
sexy

sexy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 26.01.2008
Dan81 Eu mi-am luat acum o saptamana dell e228wfp si odata cu el si placa video nVidia Geforce 7600GS  cu 256 MB DDR2 si e bagat pe DVI cum ai zis si tu Am vazut ca tu ai deschis un topic cu dell-ul asta Tu de exemplu ce setari ai la culori?? Si faza cu privitul catre monitor cum e?? ....unghiurile ..?

Edited by sexy, 28 February 2008 - 17:32.


#35
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
dublu post sorry

Edited by achim_andrei, 28 February 2008 - 17:46.


#36
dan81

dan81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 09.06.2006
culorile le-am mai zis  R 90 G 91 B 93 . contrast 75 , brightnes 50-60 , color temperature 6500k (asta o faci din driverul placii video , eu am Ati nu stiu cum e la Nvidia dar trebuie sa ai ceva asemanator, de obicei vin setate la 6500K)

despre unghiuri ca sa-ti zic sincer nu mai incanta , e un TN de 22" pana la urma , cu cat e suprafata e mai mare cu atat se vad unghiurile mai prost , nu poti sa te uiti nici de sus nici de jos la el , de jos cel putin se vede ca un negativ foto , asta e marea diferenta dintre un crt si un lcd , poate pe viitor o sa iasa si lcd-uri care sa se vada din toate unghiurile dar mai avem de asteptat , momentan cele mai bune sunt cele cu panel PVA , MVA

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate