Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

seobugz..

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007
cautam pe net diferite .. :) si am gasit www.seobugz.com . ce parere aveeti? :D

#2
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Creat de "respectabilul" Razvan Girmacea, care intre timp incearca sa iti curete numele de spamer. Nu o spun eu, ci altii.

Smecheria cu site-ul asta e cam asa: te duci, iti verifici sit-eul cu un tool fantastic, iar  el pastreaza datele si le aduna..publicandu-le. Link-urile catre site-uri sint cu nofollow, de asta el iese la cautari inaintea proprietarilor de site-uri sau pe prima pagina pe google.com la unele cautari.

Exista un TOS pe care evident multi nu il stiu:

Quote

By using this site you agree to store the SEO report and show it to the public. If you want your report removed mail me at: mail [at] razvangirmacea.com

El nu stie ca nu are voie sa stocheze si sa publice astfel de date, dar atata timp cat nimeni nu il intreaba...el isi vede de ale lui.

Dar intr-o zi o sa se sature lumea de astfel de afaceristi...
Romanul, tot roman.

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Chiar doream sa-mi scot si eu un site de acolo, a ajuns mai mult din intamplare in acea lista, fara acordul meu, nici macar nu am folosit "serviciile" acelui site.

#4
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Krumel - si el nu este singurul. Ca el sunt multi. ;)
De el stiam de mult insa .... de 2 lei, asta inseamna ptr el SEO

#5
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
tete, stiu asta.
Ei nu sint de vina ca incearca, noi sintem de vina ca ii lasam.

Frica/indiferenta/lenea la noi e precum, legea la avocati: noi sintem nemultumiti de ce fac sau cum fac altii, dar ne e frica...sau lene...sau indiferent ; la unii avocati legea se aplica doar cand e vorba de bani sau firme care ofera bani.

Dar, este timp..

#6
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

View PostKrumel, on Feb 20 2008, 19:10, said:

Dar, este timp..
Sa-si bage banii in buzunar, nu?, pe spinarea ta, pe spinarea mea, pe spinarea celor care cred in ceea ce are el acolo (este bun, dar e de kkt totusi).
Mie unu mi-e scarba.

#7
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Scarba nu ajuta. Daca din ce in ce mai multi dintre noi am vb despre astfel de oameni sau tooluri, lucrurile s-ar schimba.

Dar stand palmati si lasand pe altii sa vorbeasca, noi ca si comunitate/webmasteri..nu o sa facem nimic.

Stai ca or sa posteze acusi mesterii aia arhicunoscuti cu filozofiile despre ce si cum e bine.

Dar ca practica = 0.

Am clienti care folosisera toolul ala si i-au trimis mail sa scoata link-urile si continutul.

Sa vedem.

#8
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Insa si eu l-am folosit si.... nu mai are rost.
Eu unu ma opresc aici la cat de multe (la cate ar trebui sa stiu nu stiu nimic) despre web bla bla bla.
Las pe altii sa-si spuna parerea sau poate chiar pe respectivul....sa comenteze.
Insa nu va lasati furati.

#9
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Krumel, nu cred ca o sa se schimbe ceva din cauza faptului ca ai trimis un email... Sa fim seriosi, omu isi va vedea de ale lui.

Stiu, traim in Romania si asta este, asta e netul romanesc

#10
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Putem sa-i facem "reclama"

#11
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
I se face deja reclama, si lui si altora....

#12
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
darkstar_tfd, pe principiul "nu cred ca o sa se schimbe ceva din cauza faptului ca ai trimis un email" sau ca nu are rost sa facem ceva pentru ca ei oricum or sa isi faca treaba, eu propun harakiri in masa.

Putem face, putem sa ne exprimam parerile, putem sa cerem socoteala pentru un serviciu oferit..putem mult.
Trebuie doar sa vrem.

#13
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
odata ce iti intregistrezi site-ul acolo , o faci din propria initiativa
esti constient ca tipul din spatele site-ului poate face ce vrea cu acele informatii

oricum eu nu vad ce informatii sunt asa confidentiale sau de ce strica sa folosesti acel tool

#14
darkstar_tfd

darkstar_tfd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 18.08.2005
Eu pot sa scriu despre el. Aici, pe blog sau pe alte forumuri.

De apelat la serviciile lui nu a fost nevoie. Mai mult nu am idei.

#15
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004

View Postagain, on Feb 20 2008, 21:23, said:

odata ce iti intregistrezi site-ul acolo , o faci din propria initiativa
esti constient ca tipul din spatele site-ului poate face ce vrea cu acele informatii

oricum eu nu vad ce informatii sunt asa confidentiale sau de ce strica sa folosesti acel tool


O faci din propia initiativa, insa nu o faci ca sa fii furat. Asta e problema. Nu asa cum o face el!!!
Daca tu ai un site si iti "suge" din power cu programelelel lui, ti s-ar mai parea ok sau ai mai intra pe site?


Oricum, am sa fac si lista aia cu dir-uri in care nu se merita sa te inscrii, in care te inscrii cu varza.ro si te gasesti la componente pc pe google.
Merita facuta. Doar asa ptr cei ce nu stiu si ptr cei ce muncesc.


O seara buna baieti.
PC

#16
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004

View PostKrumel, on Feb 19 2008, 15:43, said:

Smecheria cu site-ul asta e cam asa: te duci, iti verifici sit-eul cu un tool fantastic, iar  el pastreaza datele si le aduna..publicandu-le. Link-urile catre site-uri sint cu nofollow, de asta el iese la cautari inaintea proprietarilor de site-uri sau pe prima pagina pe google.com la unele cautari.


View Postagain, on Feb 20 2008, 21:23, said:

odata ce iti intregistrezi site-ul acolo , o faci din propria initiativa
esti constient ca tipul din spatele site-ului poate face ce vrea cu acele informatii

oricum eu nu vad ce informatii sunt asa confidentiale sau de ce strica sa folosesti acel tool

Poate ar trebui sa recitesti cele scrise aici.

Ai vazut tooluri profesionale care sa iti puna nofollow pe linkback ca sa iasa ei la cautari?
Mai ales ca toolul e directionat catre romani, care evident fara a sti ce si cum, cad in plase intinse de ilustrii webmasteri de pe .ro.

#17
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
Dar na....unii platesc pentru seo sute - mii de euro, numai ca unii ii obtin pe spinarea noastra alti....muncind.....

#18
sulphureous

sulphureous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 05.01.2008

View Posttete, on Feb 22 2008, 10:42, said:

Dar na....unii platesc pentru seo sute - mii de euro, numai ca unii ii obtin pe spinarea noastra alti....muncind.....



Ce ziceti daca cei care au dat in bara cu seobugz,  noaptea sau cand situl lor nu-i foarte vizitat si-ar muta situl intr-un alt director, si ar face iarasi analiza, adica update pe seobugz pentru domeniul respectiv, raportul nou, analiza ar trebui sa fie cam goala, nu? Daca dispare un fisier, o pagina html, google cat il mai tine in cache? Dupa cum stiu eu tine cam mult. Alte sugestii daca aveti?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate