Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Ce imi mai trebuie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Fivetd

Fivetd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 04.12.2006
Salutare
Acum sunt in Olanda dar in martie revin in Romania pentru cateva zile si apoi revin in Olanda. Vreau sa revin cu masina. Masina e pe numele meu RCA are, full casco, trusa medicala, triunghi, stingator, set becuri de rezerva. Stiu ca mai trebuie si o vesta reflectorizanta. I afara de aceste echipamente si acte ce mi-ar mai trebui? Din cate am inteles din ce am mai citit este ca odata cu RCA-ul se elibereaza si cartea verde. Imi mai trebuie anvelope de iarna, saculeti de nisip daca calatoresc in luna martie? Si o alta intrebare asigurarea casco e de la Omniasig si as vrea sa stiu daca e valabila si in Europa.
Stiu ca numa in Ungaria si Austria trebuie sa cumpar rovinete in rest Germania si Olanda autostrazile sunt free.
Revenirea in Olanda ar fi cam pe 10 martie.
Masina e un Ford  Focus si caucicurile cred ca sunt Micheline dar nu stiu daca sunt allseasons sau nu deci m-ar interesa si acest aspect daca trebui sa o incalt cu cauciucuri de iarna.
Traselul va fi dat de un nuvi 760 deci la acest aspect nu cred ca voi intampina probleme, adica sper :).
Va multumesc

#2
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
Cu asigurarea n-ai treaba, nu-ti mai trebuie nimic (la RCA si Casco).

Saculeti cu nisip n-ai nevoie  :huh:

Cauciucuri de iarna, din nou, spun ca nu, pt. ca Martie nu e luna de iarna.

#3
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
@Fivetd: lumea procedeaza de obicei invers  :o

#4
Fivetd

Fivetd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 04.12.2006

View Postsaxx, on Feb 20 2008, 19:13, said:

@Fivetd: lumea procedeaza de obicei invers  :o
Nu inteleg ce vrei tu sa spui cu procedatul invers. Oricum ca sa intelegi cand am venit prima data in Olanda am venit cu avionul, acum am posibilitatea sa revin cu masina si prefer pentru ca ai mai multa mobilitate cu o masina.

#5
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007

View PostFivetd, on Feb 19 2008, 11:03, said:

Salutare
Acum sunt in Olanda,
[...] saculeti de nisip daca calatoresc in luna martie?

pai daca vii cu balonu cu aer cald, si o sa fii high  :lol: , ia cu tine si saculeti cu nisip, sa ai unde stinge mucu "cand urci sus"  :lol: :lol:  

muzica de roadtrip, in cazul tau, iti recomand "Styles P - I GET HIGH (GOOD TIMES).mp3   :lol: :lol: :lol:  

sper sa va prindeti de gluma. :P

#6
Fivetd

Fivetd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 676
  • Înscris: 04.12.2006

View Postbaladi, on Feb 21 2008, 16:28, said:

pai daca vii cu balonu cu aer cald, si o sa fii high  :lol: , ia cu tine si saculeti cu nisip, sa ai unde stinge mucu "cand urci sus"  :lol: :lol:  

muzica de roadtrip, in cazul tau, iti recomand "Styles P - I GET HIGH (GOOD TIMES).mp3   :lol: :lol: :lol:  

sper sa va prindeti de gluma. :P
Pe tanti maria ioana nu am incercat-o inca si faza cu saculeti nu stii cat de tampiti pot fi politai fie ei si de frontiera ca tot politai sunt si mai bine sa stiu ca sunt cu toate in regula decat sa am probleme, iar la cum e vremea asta cand in ani trecuti si in aprilie era zapada ce sa mai zic.

Edited by Fivetd, 21 February 2008 - 15:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate