Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Mega Auto Iasi - Service - Furt!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
duhnezeu

duhnezeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.06.2005
Va salut.

In urma accidentului(dauna totala), am lasat masina la Mega Auto Iasi.

Azi a venit unu din prahova sa-i dau masina.

Am deschis capota...

Scutul la motor era furat, baterie furata, releele furate, proiectoarele ceatza furate si alte kestii.

Covorasele mi le-au luat la cateva zile dupa ce am dus-o acolo, iar husa care am puso pe masina sa nu o ploua a fost si ea furata.

Deci sa nu faceti ca mine....ca e nasol. Daca o lasati acolo, semnati acte cu tot ce are masina!!!

Eu am fost prost...voi sa nu fiti!!!

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de ce nu faci plangere la politie?

#3
duhnezeu

duhnezeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.06.2005
Pentru ca nu am nici un act semnat cu ei. Masina am aduso acolo pentru a mi se face referat de dauna. Am aduso noaptea la ora 1 chiar dupa accident si nu era nimeni de la Toyota sa semnez ceva cu ei. Ei nu mi-au spus nimic cum ca ar trebui semnat ceva sau ca nu e bine sa las masina la ei ca poate umbla oricine.

#4
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Pai si nu te inteleg, deci tu duci masina in ograda la aia fara ca ei nici macar sa stie si tot tu ii acuzi de furt? De unde stii tu ca au furat ei si nu binevoitori din exterior. Adica tie cine ti-a spus sa o duci acolo? Si tie daca nu ti se spune ca nu e bine sa te arunci in fantana te arunci? Pentru ca nu ti-a spus nimeni? Uite de asta se duce Ro de rapa ca toti au pretentia sa le poate altii de grija.

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ai mei cand au facut accident au dus cu platforma masina pana in fata la reprezentanta Dacia si au stat acolo pana dimineata,tocmai ca sa fie cineva oficial de acolo care sa poata sa ia masina. Ai lasat-o in incinta lor? Ca daca da, portarul e responsabil..

#6
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Hai lasa-l draq de Logan ca nu-l fura nimeni,de ce sa-l ia pe al tau lovit cand lua unul ok de pe strada,exagerezi...

#7
the_winner

the_winner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 29.10.2007
Mie mi-a fost inlocuita turbina originala de pe masina cu una stricata cat timp masina a stat in service,aproximativ o saptamana,asteptand o piesa pe comanda.
E vorba de un Mercedes si am patit-o tot in Iasi ,dar la Casa Auto, reprezentanta Mercedes de la Valea Lupului.
Nesimtitii sustin ca nici nu s-au atins de ea.

M-am saturat de service-urile de kkt din tara asta.

#8
tested

tested

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.09.2006
La Mega Auto nici macar nu au parcare pazita, service-ul e pus aiurea intr-un colt oricum nu se lasa o masina aiurea.
Pt toti iesenii feriti-va ca de dracu de ORICE  tine de service-urile lui Pitigoi; Casa auto, Caremil etc, e hotie pe fata pot da zeci de cazuri de clienti escrocati. Personal prefer sa bat drumul pina la Brasov ca sa-mi fac reparatiile.

#9
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Confirm ....feritiva de service-ul Toyota Iasi megaauto....este o bataie de joc maxima acasa. Programarea la service se face cind au ei chef dupa vreo 2 saptamani iar cind te duci acolo nici nu te baga in seama si te tin aiurea cu orele pe acolo iar ca sa fie totul naspa mai si fac lucrari de mantuiala si fura piese. Eu personal nu mai calc niciodata pe acolo.
Cel mai frustrant pentru mine a fost cadesi mi-am facut programare si am stat cu orele pe acolo am plecat nervos ca nu ma bagau in seamana si ziceau ca nu au mecanici liberi. Nu mai ma duc niciodata la ei :(
De evitat service-ul toyota iasi.

Edited by juannn, 09 March 2017 - 18:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate