Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

click-uri mari

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
geme

geme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.06.2007

Quote

la ad link unit trebuie sa dai un click pe link, apoi iti apare o pagina cu vreo 10 link-uri si apoi dai click dreapta pe unul din acele link-uri, da la ad links unit parca apare direct si adresa site-ului dupa ce dai primul click

la ad link unit sta altfel treaba primul click nu este contorizat pt ca nu intrii pe niciu site din reclame intri pe o alta pagina cu reclame google
asta vroiam sa aflu:) multumesc!;)

#20
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007

View Postradetzy, on Feb 17 2008, 21:08, said:

Nu poti sa vezi acel lucru (pe ce reclama s-a facut click-ul).

Da, asa este, normal nu ai cum sa vezi pe ce reclama sa dat un click

DAR poti sa vezi pe care  din blocurile de reclame sa facut clik'ul si daca ai un block de reclame care afiseaza doar cate o singura reclama facut cu canal pe el ai sanse mari sa depistezi cati bani fac reclamele ce se afiseaza in acel block.

Bine, asta in caz ca esti inarmat cu multa cafea, tigari si ceva rabdare .. ca sa poti face refreshu'ri continue, notat toate reclamele ce le afiseaza acel block de un singur anunt undeva, si cum apare un click in panoul adsense pe block'ul respectiv incercat de "dedus" care din reclame afisate in acel block ar fi fost :P

Banuiesc ca ai avea sanse mult mai mari sa afli cat ti'a platit google'ul pe un click al unui anunt anume daca ai pune acest block de un singur anunt cu canal pe el intr'o pagina cu foarte putin continut si de o raritate extrema incat google'ul sa fie nevoit sa iti bage in el cam aceleasi reclame. ( si bineanteles aici intervine  iar faptul ca trebuie sa te rogi ca cineva sa faca un click pe acel block atata timp cat te tine rabdarea sa faci refresh'uri in panoul de adsense :P)

Asta ar fi o metoda dupa mine destul de buna si perfect legala doar ca putin cam anormala :P

Rezultatul poate fi totusi cu o marja de eroare destul de scazuta , dar nu este exclus sa te inseli prin aceasta metoda.

De asemeni banuiesc ca exista metode mult mai precise si prin care se poate determina relativ cu o usurinta uluitoare si cu o exactitate milimetrica cat a platit google pe orice anunt anume te intereseaza DOAR ca aceste metode sunt ILEGALE si NU recomand nimanui sa foloseasca metode neortodoxe pt ca nu este frumos si nici corect fata de ceilalti :P (probabil in mare masura totul depinde de cat de departe ii poate merge imaginatia fiecaruia :P)

Singurul lucru ce pot sa il recomand este sa faceti site'uri originale cu un continut unic si de calitate iar apoi click-urile de 10 centi vor ramane o amintire veche si urata.

P.S. eu am 10 site'uri dintre care doar pe unul din ele primesc clik'uri mari. ( bineanteles ca este singurul dintre cele 10 in care am un continut de calitate si pe care cel mai mic click primit este de minim 40 de centi.)

pe celelalte 9 site'uri cel mai MARE click este de 3 centi. ( foarte rar cate unu de 9 centi)

Deci si cum ziceam "Graba strica treba" asa ca rabdare si multa munca pt cei care vor sa aibe parte de click'uri babane.  B)

Edited by NokiaN70, 02 March 2008 - 10:04.


#21
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
Salut.
Poti vedea pe ce reclame s-a dat click, si de la ce ip, precum si multe alte informatii"FOARTE UTILE" despre adurile de pe site-urile tale. Tot ce trebuie sa faci este sa instalezi un script php pe nume Adsense Tracker, pe care il puteti gasi la adresa: http://www.adsensegold.com.
Softul costa 67$.

Aici o descriere de la ei:

Site Super Tracker tells you exactly where your visitors and advertising revenue are coming from. It really brings web site traffic analysis to a whole new level. Isn't it worth such a small investment and a few minutes of your time to install and use it to better understand and profit from your site's traffic?

Sper ca va este de folos.

#22
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

View Postredfaithless, on Mar 18 2008, 19:42, said:

Salut.
Poti vedea pe ce reclame s-a dat click, si de la ce ip, precum si multe alte informatii"FOARTE UTILE" despre adurile de pe site-urile tale. Tot ce trebuie sa faci este sa instalezi un script php pe nume Adsense Tracker, pe care il puteti gasi la adresa: http://www.adsensegold.com.
Softul costa 67$.

Aici o descriere de la ei:

Site Super Tracker tells you exactly where your visitors and advertising revenue are coming from. It really brings web site traffic analysis to a whole new level. Isn't it worth such a small investment and a few minutes of your time to install and use it to better understand and profit from your site's traffic?

Sper ca va este de folos.

Si domnu Google nu zice nimic ?

#23
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Cat de legal este ?

#24
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
Softul nu incalca regulile google adsense. Eu il folosesc de 2 ani si nu am avut nicio problema, si in urma folosirii lui am avut imbunatatiri considerabile la CTR si la Costul per click.
A nu se interpreta ca fac reclama la acest produs pentru ca as avea vreun beneficiu de pe urma lui. Eu vreau doar sa ofer aceasta informatie celor interesati.

PS. Daca stiti sa cautati bine cu Google (advanced mode), sau cu reverse www, o sa gasiti acest soft gratuit . :). Doar atat pot sa va spun, asa ca BAFTA>

#25
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007

View Postredfaithless, on Mar 19 2008, 23:21, said:

Softul nu incalca regulile google adsense. Eu il folosesc de 2 ani si nu am avut nicio problema, si in urma folosirii lui am avut imbunatatiri considerabile la CTR si la Costul per click.
A nu se interpreta ca fac reclama la acest produs pentru ca as avea vreun beneficiu de pe urma lui. Eu vreau doar sa ofer aceasta informatie celor interesati.

PS. Daca stiti sa cautati bine cu Google (advanced mode), sau cu reverse www, o sa gasiti acest soft gratuit . :). Doar atat pot sa va spun, asa ca BAFTA>
interesant, chiar m'ai facut curios si o sa ma uit dupa acest soft. thanx!

#26
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
E riscant, pentru ca foloseste js(nu?) si pot exista probleme pe paginile care deja au mai multe functii js, probleme in sensul ca nu va va mai contoriza nenea Google clickurile, dar nu e sigura treaba, am citit si eu pe undeva niste pareri, mi mi-a fost frica sa-l pun :) Daca incercati, dati si voi pareri pls!

Edited by lord_ice, 17 April 2008 - 10:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate