Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

COMPLEX REZIDENTIAL PRIMUL RAND LA MARE

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
imobiliarelitoral

imobiliarelitoral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2008
Apartamente de lux - Mamaia Nord - COMPLEX REZIDENTIAL PRIMUL RAND LA MARE  -

[ http://www.imobiliare-litoral.com/pics/940_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.imobiliare-litoral.com/pics/940_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Apartamente cu 2 si 3 camere situate in imobile P+3 etaje, pe primul rand la mare, finisaje deosebite, standarde europene, administratie si paza proprie. Suprafete cuprinse intre 100 si 285 mp, preturi de la 150000 euro + TVA,
Amenajari Interioare:
1. Pardoseala camera de zi si dormitoare: parchet triplu stratificat 14mm import USA (Tarkett)
2. Pardoseala bai si balcoane: gresie portelanata import Spania (Venus)
3. Finisaj pereti bai: faianta import Spania (Venus)
4. Usi interioare si exterioare: import Italia
5. Zugraveli lavabile si lazuri (Policolor)
6. Obiecte sanitare: cada, WC si chiuveta, import Grecia (Hatz); furniturile pentru apa calda si rece, import Germania (Grohe, Geberit)
7. Incalzirea: centrale termice 380V, import Italia; calorifere din otel vopsite electrostatic, import Italia (DeLonghi)
8. Climatizare: system de climatizare invertor, schimbator de caldura si cu aport de aer proaspat, import Japan (Daikin)
9. Ventilatii: ventilatie baie si camera de zi, import Italia (Vortice)
10. Tamplarie PVC, pentacameral (Salamander), feronerie import Germania (Mako), geamuri import (Saint-Gauben) 2x 6mm separate prin gaz rar (Argon), reflexive verde in exterior si "low E" la interior
11. Amenajari terase si balcoane: balustrade din otel inoxidabil
12. Corpuri de iluminat si terminale: import Franta (Schneider)
Amenajari Exterioare si Spatii Comune
1. Lift 6 persoane, import Germania (Schindler)
2. Fatada: termosistem Deko - 5cm. tencuiala decorativa R25 Deko
3. Parcari si alei pietonale din pavele autoblocante
4. Spatii verzi irigate, gazon, arbusti ornamentali si flori
5. Imprejmuire cu gard de plasa galvanizat, marcat cu gard viu pe ambele parti
6. Iluminat exterior
7. Accesul pe proprietate controlat prin bariera telecomandata
8. Boxa depozitare pubele
Preturi de la 150.000 euro + TVA  (Se accepta credite)

http://www.seabreze.ro
Agentia imobiliara care poate da detalii: Air Company - Navodari - www.imobiliare-litoral.com

#2
GubyIQ

GubyIQ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 05.02.2007
toate bune si frumoase, dar cand ajungem la preturi... :nonobad:

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Pozele sunt  de la complexul Sea Breeze
Din cate vad, preturile sunt cam 1500 Euro/mp.

Pretul este OK (NU este totusi mic), avand in vedere cum arata si faptul ca este direct pe malul marii.
In cativa ani o sa fie omor, mai ales ca se cumpara in draci.
Aceste apartanente sunt pentru cei care isi cumpara casa de vacanta si de obicei mai au cel putin un imobil destul de scump in care locuiesc.

Am fost ieri la targul imobiliar si erau doar 3 oferte, timide:
Unul in Costinesti(deja ridicat), unul in Mamaia (in oras, dar doar pe planseta) si unul in Nordul Statiunii Mamaia, insa mai departe de plaja.

#4
imobiliarelitoral

imobiliarelitoral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2008
Referitor la preturi ... lucrez in agentie imobliara, in orasul Navodari un apartament in blocuri"comuniste" ajunge si la 85.000 euro la un confort de 54mp, in Constanta nu mai zic ... preturile sunt destul de mari. Tinand cont de faptul ca aceste blocuri sunt construite in primul rand la mare, in complex rezidential, unde nu intra/locuieste "oricine" un apartament care are 294,4 mp + terasa 127mp, (vedere la mare) finizaje de exceptie, utilat complet, ajunge la 300.000 euro. calculam si ajungem la un pret  mai mic de 1000 euro/mp ; deasemeni un apartament de 166 mp - terasa de 16 mp, ajunge la un pret de 200.000 euro aici pretul chiar daca depaseste cu putin 1000 euro/mp, parerea mea este ca se merita  ;)
Acum ce sa zic.... raportul calitate/pret .... apartamentele au pret foarte bun, eu am fost sa le vad .. am vandut cateva dintre ele ...
Calitatea este de exceptie, pretul fiind mare pentru simplu motiv ca apartamentele au o suprafata mare.
Multumesc pentru raspunsuri !

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
In zona de nord a statiunii Mamaia (Navodari de fapt) se contruieste intr-o disperare, insa pare ca nu s-a gandit nimeni sa implementeze un stil.
E un haos de cuburi traditionale si cladiri moderne.

Am vazut si mi-a placut foarte mult Sea Breeze, pt ca e chiar pe malul marii. iti bei cefeaua si te uiti la valuri (daca nu te zboara vantul).

#6
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004
nu stiu daca e off topic sau ontopic dar daca vrei sa vedeti mai multe proiecte pe litoral vad ca au postat alti pe
forumul skyscrapercity

#7
imobiliarelitoral

imobiliarelitoral

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.02.2008
Reduceri de preturi, cel mai ieftin apartament costa acum 126.000 euro + TVA ( suparafata: 146 mp )
Lista de preturi si apartamentele disponibile: http://www.mamaia-no...a_nord_2009.pdf
Detalii suplimentare la tel: 0722192913, 0723335971.

Attached Files



#8
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postimobiliarelitoral, on Mar 9 2009, 10:06, said:

Reduceri de preturi, cel mai ieftin apartament costa acum 126.000 euro + TVA ( suparafata: 146 mp )
Lista de preturi si apartamentele disponibile: http://www.mamaia-no...a_nord_2009.pdf
Detalii suplimentare la tel: 0722192913, 0723335971.
Preturile sunt cam exagerate , dar mai e loc de scazut ! 146 mp sunt utili sau construiti ?

#9
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Uau, dar stiu ca e "superoferta".

Ma uit la apartamentul C9 si de la 250 000 euro + TVA a ajuns 168 000 EURO + TVA ?
http://www.seabreeze...ri_conditii.pdf  (preturi initiale)

Dap.. criza e MARE.
Imobiliarele se scufunda f. rapid, iar in Mamaia se construieste inca in draci.

Sa vedem preturile la toamna!
Pacat de zona, va ramane mizera multa vreme.
S-a construit exagerat, plaja e un gunoi, casele din jur inaltate fiecare cum a vrut si inghesuite etc.


P.S. @ buteliearagaz:
Sunt mp construiti, unde ai vazut tu oferte cu mp utili ?

Attached Files



#10
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostHorsie, on Mar 14 2009, 01:59, said:

Uau, dar stiu ca e "superoferta".

Ma uit la apartamentul C9 si de la 250 000 euro + TVA a ajuns 168 000 EURO + TVA ?
http://www.seabreeze...ri_conditii.pdf  (preturi initiale)

Dap.. criza e MARE.
Imobiliarele se scufunda f. rapid, iar in Mamaia se construieste inca in draci.

Sa vedem preturile la toamna!
Pacat de zona, va ramane mizera multa vreme.
S-a construit exagerat, plaja e un gunoi, casele din jur inaltate fiecare cum a vrut si inghesuite etc.


P.S. @ buteliearagaz:
Sunt mp construiti, unde ai vazut tu oferte cu mp utili ?
M-am uitat , dar am pus aceasta intrebare ca sa subliniez ca inca de la inceput aceasta oferta este facuta in stilul arhicunoscut al teparilor imobiliari !

O oferta corecta trebuia sa specifice ca suprafetele sunt suprafete construite si sa dea detalii si despre suprafetele utile si suprafetele locuibile .

Daca nu vrei sa prostesti clientul , atunci prezinti si aceste amanunte esentiale , ca sa vada clientul ca nu vrei sa-l pacalesti.

Am fost in februarie acolo si stilul arhitectonic din zona cam lasa de dorit .

Cand am dat click pe linkuri mi-a aparut PAGE NOT FOUND si ieri si azi , la toate trei linkurile !

#11
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
In capul tabelului scrie destul de clar Construit Desfasurat/mp.

E un mic haos in oferta...

#12
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCourage, on Mar 15 2009, 08:37, said:

In capul tabelului scrie destul de clar Construit Desfasurat/mp.

E un mic haos in oferta...
Nu vreau sa fiu carcotas , dar daca nici macar o oferta mai de doame ajuta nu au , atunci cat de profesionisti sunt si cum se desfasoara relatia cu clientul ?

#13
rickysor

rickysor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.02.2009
De ce ar arunca cineva 200k euro pentru un apartament la mamaia?
E lipsit de logica, la 5 mii de euro/ excursie de familie/  2 excursii pe an as putea sa merg timp de 20 de ani in cele mai frumoase locuri de pe planeta si as avea tot luxul la dispozitie (cazare, mancare,  masaj, piscine incalzite, saune,.... tot ce mi-as putea dori intr-o excursie de lux) .  Daca aia 200 de mii ii pun in banca pai pot merge in excursii numai din dobanda luata pe ei si sa fim seriosi nu se compara litoralul nostru cu zone din spania, italia, insule paradis din oceanul indian, pacific sau atlantic unde o excursie la 5 stele e in jur de 5-6-7mii de euro/ sejur. Si mai e ceva, dai 200 de mii pe el si trebuie sa platesti si intretinerea, impozit si alte hangarale care inmultite cu 12luni/ an = 1mie euro/ an.

#14
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
rickysor, nu offence, dar nu cred ca esti in target.
Cine isi cumpara un apartament pe malul marii?

1. Oameni ce au bani.
2. Oameni care deja au casa prin tara, iar asta e de vacanta.

Rationamentul tau este destul de gaunos.
Pe aceeasi idee putem merge si in cazul inchiriere vs proprietar.
Cu chirie te poti muta anual, dar sunt si destule inconveniente, nu ?

Plecand de la ideea ca te incadrezi in unul dintre cele 2 puncte de mai sus, devine rentabil daca ti permiti sa stai mai mult la mare.
Daca ai si copii/nepoti e chiar de dorit sa ii tii mai mult pe malul marii.

In ceea ce priveste amortizarea e cu dus si intors.
Pe mine orice iesire din tara ma costa min 5000 euro si nu pot zice ca ma scald in lux, dar nici nu merg cu rulota.
Dupa o saptamana mi se acreste de strainataturi...

Mi-ar place sa pot trage repede o fuga la mare in doar 2 ore si sa am acolo o a doua casa.
Din pacate litoralul romanesc este mare, dar totusi mic.
Putine proiecte ofera vedere neobstruata(bila) la mare...

Cine stie, poate ii iese lui Mazare Soseaua de Coasta, iar acest lucru va impulsiona turismul si noile constructii.

Personal, sunt adeptul muntelui, mai ales ca am mult mai multe oportunitati pentru casa de vacanta :D

#15
rickysor

rickysor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.02.2009
Desi ai scris jumatate de pagina ai aruncat vorbe aiurea

"rickysor, nu offence, dar nu cred ca esti in target.
Cine isi cumpara un apartament pe malul marii?

1. Oameni ce au bani."

daca pentru tine oamenii bogati sunt cei care arunca aiurea 200k euro pe un apartament la noi pe litoral, cu siguranta ca sunt un om sarac.



"Pe mine orice iesire din tara ma costa min 5000 euro si nu pot zice ca ma scald in lux, dar nici nu merg cu rulota.
Dupa o saptamana mi se acreste de strainataturi..."


daaaa, stiu cum e, am patit-o acum 2 ani dupa o saptamana in seychelles, dupa un concediu pe care am dat fix 5300euro, mi se facuse un dor incredibil de apa mizerabila din marea neagra, de calitatea serviciilor de la noi, de politetea ospatarilor din mamaia, de curatenia de pe plaja, de strigatele vanzatorilor : "3 banane 5 lei", de mitocania celor care merg cu "jeepul" pe plaja si alte minunatii romanesti.



"Plecand de la ideea ca te incadrezi in unul dintre cele 2 puncte de mai sus, devine rentabil daca ti permiti sa stai mai mult la mare."


ai perfecta dreptate, toti cunoscutii mei care si-au putut permite vacante macar la nivelul celor de la turci de la 5 stele ultra all inclusive la 2,5k euro/familie si-au dorit sa isi cumpere o casa la mamaia sa petreaca mult timp la noi pe litoral.



"Rationamentul tau este destul de gaunos. "

da, ai dreptate si aici :D

O zi minunata

#16
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Pana la urma ce s-a mai intamplat cu acest complex rezidential ?

Cred ca destul de curand Constanta o sa ajunga un fel de Floresti 2 !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate