Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bishon și motan

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Măi fraților, am una bucată motan și una bucată câine bușon. Motanul, are vreo 2 ani iar bușonul vreo 10-11 luni. Problema este că tembelul ăla de motan, mi-l căsăpește pe bietu' cățelus. Am încercat eu să țip la el când îl înhață, să-i dau cu ziarul... mă rog, s-a cam prins motanu' că atunci când este cineva prin preajmă nu trebuie să facă pe viteazu'. Dar dacă nu este nimeni... vai de blana cățelului.

Dați-mi și mie niște idei bune cam ce să mai fac să-i aduc în armonie. :D

#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 22.06.2004
tai ghearele cotoiului. 100% garantat

#3
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Nu prea ai ce sa le faci, doar sa astepti sa mai creasca bisonul si sa nu se mai lase smotocit. Pisicile sunt teritoriale si ranchiunoase : motanul tau e gelos ca a venit "intrusul" acasa la el si ii dati mai multa atentie, fiind pui. Ocupa-te mai mult de motan, sa nu se simta neglijat.
Cu timpul, se obisnuiesc unul cu altul si nu se mai incaiera decat "de fun". Eu am avut o caraghioasa de boxerita care voia sa se joace cu pisica si aia se infoia toata si o zgaria, incepeau sa se fugareasca si iesea un spectacol de zile mari cu maraituri si muscaturi si zgarieturi - dar daca le separam, plangeau la usa una dupa alta. Cu timpul s-au linistit si se incaierau doar in joaca.

#4
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 conu71, on Feb 15 2008, 07:12, said:

tai ghearele cotoiului. 100% garantat

Le are. Dar asta nu-l oprește să aibă din când în când câte un smoc de păr de cățel între gheruțe :P

 Moaca, on Feb 15 2008, 14:07, said:

Nu prea ai ce sa le faci, doar sa astepti sa mai creasca bisonul si sa nu se mai lase smotocit. Pisicile sunt teritoriale si ranchiunoase : motanul tau e gelos ca a venit "intrusul" acasa la el si ii dati mai multa atentie, fiind pui. Ocupa-te mai mult de motan, sa nu se simta neglijat.
Cu timpul, se obisnuiesc unul cu altul si nu se mai incaiera decat "de fun". Eu am avut o caraghioasa de boxerita care voia sa se joace cu pisica si aia se infoia toata si o zgaria, incepeau sa se fugareasca si iesea un spectacol de zile mari cu maraituri si muscaturi si zgarieturi - dar daca le separam, plangeau la usa una dupa alta. Cu timpul s-au linistit si se incaierau doar in joaca.

Stai că a început și cățelul să se "dea" la el. :D Tovarășul motan, are momente în care-l lasă să se apropie de el, chiar să-l "smotocească" un pic de coadă dar apoi se întoarce și mi ți-l ia trântă.
Culmea că noaptea dorm amândoi în același pat, cu mine și cu nevastă-mea :)

#5
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Cred ca motanul vrea doar sa stabileasca ierarhia si sa-i arate lui cutzu cine e "jupanul" la voi in gasca.Daca noaptea dorm in acelasi pat,inseamna ca deja l-a acceptat pe intrus.In curand, o sa postezi poze cu motan incolacit pe bichon. :D

#6
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 tanu, on Feb 23 2008, 15:34, said:

Cred ca motanul vrea doar sa stabileasca ierarhia si sa-i arate lui cutzu cine e "jupanul" la voi in gasca.Daca noaptea dorm in acelasi pat,inseamna ca deja l-a acceptat pe intrus.In curand, o sa postezi poze cu motan incolacit pe bichon. :D


Ei nu chiar.... dar, în premieră mondială, acum cca 15 minute, de bunăvoie și nesiliți de nimeni:

Attached File  100_0497_resize.jpg   241.95K   94 downloads

:D

#7
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
E demential catelul, sa va traiasca amandoi. Or sa fie nedespartiti, iti spun din experienta.

Mai vrem poze :)

#8
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 anna, on Mar 3 2008, 20:02, said:

E demential catelul, sa va traiasca amandoi. Or sa fie nedespartiti, iti spun din experienta.

Mai vrem poze :)


Săru' mâna. Cam greu îmi vine să cred asta sincer :)

La cât de fricos este cățelul... :(

#9
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

 Zamolxel, on Mar 2 2008, 15:52, said:

Ei nu chiar.... dar, în premieră mondială, acum cca 15 minute, de bunăvoie și nesiliți de nimeni:
:D

Gata, a venit si momentul mult dorit  :inlove: Felicitari!
Daca ai sta in Cluj, as inchiria eu motanu cate 1 zi 2 sa se bucure si catelu de liniste :P
Apropo,  stie cineva unde gasesc mîțe de inchiriat in Cluj ? Un bordel de mîțe, ceva, nimic?  :lol:

Si catelul meu e fricos, da' cred ca daca ar pune gura pe o mîță, spalator ar face-o  :lol:

Edited by Ivanna, 04 March 2008 - 20:57.


#10
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Ăștia doi au înebunit !! Se aleargă unul pe altu' (în joacă) de zboară tot în urma lor.  :cursing:

Mai nasol este când motanul e la cârmă și stai liniștit pe canapea, te uiți la meci și te trezești cu potaia că trece peste tine urmat de motan.

#11
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Told you !  :lol:

#12
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 Moaca, on Mar 6 2008, 11:11, said:

Told you !  :lol:

Dar unde este boxerița ta??  :huh:

#13
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Mai fratilor, va rog eu, care le aveti dresajul sau mai stiu eu de ce dreq o tine... invatati-ma si pe mine cum fac sa nu-i mai fie frica bietului buson de motan !! Zau, nu iese dintr-o camera (decat insotit) de frica motanului !!! Sta si scanceste in usa pana merge cineva si-l ia :(

#14
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

 Zamolxel, on Mar 6 2008, 22:04, said:

Dar unde este boxerița ta??  :huh:
Boxerita mea a fost expediata la un prieten la curte, pentru ca era muult prea agitata pentru a locui intr-un apartament, si e foarte fericita ca are loc sa zburde :)
Bisonelul ce varsta are ? In mod normal ar trebui sa prinda curaj cand mai creste si vede ca poate sa-l smotoceasca pe domnul motan.

#15
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 Moaca, on Mar 19 2008, 09:14, said:

Boxerita mea a fost expediata la un prieten la curte, pentru ca era muult prea agitata pentru a locui intr-un apartament, si e foarte fericita ca are loc sa zburde :)
Bisonelul ce varsta are ? In mod normal ar trebui sa prinda curaj cand mai creste si vede ca poate sa-l smotoceasca pe domnul motan.

1 an. Mai, el se dal la motan in joaca dar cum am spus mai sus... :( Sta la usa :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate