Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior
 Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...
 Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?
 Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Matematica - despre -

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

ReVaNgEr

ReVaNgEr

si...... tot eu....

• Grup: Senior Members
Nu am vazut pe acest forum , o arie pentru pregatiri , o arie unde sa postezi problema si ceilalti , daca stiu desigur , sa-ti explice .. ..
Sau , cel putin , ceva asemanator , un indrumator , subiecte care sa le pui la dispozitie .. .. etc etc
Bineinteles , poti cauta pe net , dar .. .. cateodata altul are material mai bun

Problema mea consta in faptul ca .. ..
Am epuizat aproape toate subiectele de olimpiada de pe net .. ..
Mi-ar trebui material sa continui pregatirea .. .. pentru a-mi perfectiona skilu' sa nu ma fac de cacao .. ..

Etapa judeteana .. .. clasa a8a daca are cineva materiale .. .. pe capitole sau exercitii .. .. in functie de cerinte

m3th0dman

m3th0dman

Senior Member

Sunt culegeri foarte multe. Și nu au un preț exorbitant (de obicei sub 20 de lei).
Dacă te pregătești pentru OJM cere-i profesorului culegeri, sigur are el să-ți dea.

ReVaNgEr

ReVaNgEr

si...... tot eu....

View Postm3th0dman, on Feb 13 2008, 18:38, said:

Sunt culegeri foarte multe. Și nu au un preț exorbitant (de obicei sub 20 de lei).
Dacă te pregătești pentru OJM cere-i profesorului culegeri, sigur are el să-ți dea.
Dar ma cam pregatesc singur  :deadtongue: :deadtongue:  
Si zici ca .. .. gasesc pe la librari ?? ( am de a7a dar banuiesc ca nu sunt bune  :thumbdown: :thumbdown:   )

4nDr3i

4nDr3i

Senior Member

Dacă nu cauți nu ai de unde să știi.
Doar am aruncat o privire și am găsit câte ceva... poți să începi cu librăriile online ;)

Exemplu1
Exemplu2

Baftă

Ivanna

Ivanna

Active Member

• Grup: Members

View PostReVaNgEr, on Feb 13 2008, 16:46, said:

Am epuizat aproape toate subiectele de olimpiada de pe net .. ..
Mi-ar trebui material sa continui pregatirea .. .. pentru a-mi perfectiona skilu' sa nu ma fac de cacao .. ..

Etapa judeteana .. .. clasa a8a daca are cineva materiale .. .. pe capitole sau exercitii .. .. in functie de cerinte

Din experienta mea cu olimpiadele la matematica cred ca cea mai eficienta pregatire pt olimpiada judeteana/interjudeteana o constituie rezolvarea problemelor din gazeta matematica. Ia gazetele incepand cu anul 2000 si rezolva problemele de acolo, uita-te mai ales peste problemele rezolvate sunt foarte utile. mai este o care foarte buna, cu probleme foarte frumoase, "ciudate" la prima vedere, dar care iti dezvolta imaginatia/orizontul. Carte se numeste "Cele mai frumoase probleme de matematica", nu mai stiu autorul, Ed Teora parca, e verde si e de prin 97. Pe vremea mea ('99-'04) erau carti cu problemele date la judetaeana in toate judetele tarii, sigur sunt si acum; daca nu, fa rost de alea vechi.

Succes la olimpiada!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate