Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Defectiune masina de spalat vase ...

Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD

Fractura humerus+radius(cubitus)&...
 Propuneti sigla PSDNL pentru euro...

Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...

Izolatie tavan?
 Telefoane low end - generalitati

setare permanenta 16:10 in VLC?

Schimbare nume strada se schimba ...

¨Pentru ca ti-a placut Einstein &...
 Produsele marca proprie ar putea ...

Slabire burta

Extender mikrotik

Puț apa in comuna Berceni Il...

help plsss :)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

p6348701308

p6348701308

New Member

• Grup: Members
salut! am 21 de ani, 1,80 si 75kg si as vrea sa ma apuc mai serios de sala. Merg la sala de 2 ori p saptamana, de vreo juma' de an, dar rezultate mici... tre sa recunosc ca nici nu trag asa mult  :rolleyes:

as vrea sa ma apuc mai serios... am in cap sa cresc vreo 4 kg pe luna. Credeti ca as putea?
ce suplimente imi recomandati pentru un mers la sala de 3 ori pe saptamana, plus exercitii acasa seara (flotari, abdomene, genoflexiuni,.. pt biceps, etc..)
as vrea o crestere cat mai rapida...

stiu ca vi s'a luat sa vedeti inceputu asta "am N ani, N kg si vreau sa..." DAR peste tot p unde am gasit discutia asta, era vorba de un buget redus.. eu as vrea ceva foarte bun, chiar daca, costa mult... ce imi recomandati pentru o crestere cat mai rapida?

din cate am mai citit pe ici pe colo, GFX-8 de la Pronutrition ar fi cel mai bun. Adevarat?
si am inteles ca pentru rezultate f bune, merge combinat cu inca ceva (despre care n'am idee ce ar putea fi  :huh: )

multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre (la obiect :P )

tre sa recunosc ca ma batea un gand sa iau chiar si niste anabolizante, dar m-am gandit ca e mai importanta sanatatea. Asa ca discutia, morala si criticile pe tema asta nu-si mai au rostu' aici

Edited by p6348701308, 12 February 2008 - 17:58.

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members
De ce sa te mai antrenezi acasa daca mergi la sala ? :huh:
Da, ai auzit ca daca folosesti GFX cresti... Stii macar ce ii trebuie celulei umane ca sa creasca ?
Daca banii nu sunt o problema, atunci ia-ti proteine, vitamine, eventual creatina cat te tine buzunarul.

p6348701308

p6348701308

New Member

View Postciutacu, on Feb 13 2008, 16:13, said:

De ce sa te mai antrenezi acasa daca mergi la sala ? :huh:
Da, ai auzit ca daca folosesti GFX cresti... Stii macar ce ii trebuie celulei umane ca sa creasca ?
Daca banii nu sunt o problema, atunci ia-ti proteine, vitamine, eventual creatina cat te tine buzunarul.

buzunaru m'ar tine.. da problema e ca nu stiu ce sa cumpar. n-am mai folosit niciodata suplimente si nu prea ma pricep.. doar ce am mai citit pe forum-uri

daca t pricepi, zi-mi asa cam tot ce mi-ar trebui sa iau, gen:

vitamine: (nume)
creatina: (nume)
......

oricum trebuie sa iau ceva ca am alimentatie de student :) o sa incerc sa bag 4 mese/zi mai consistente..

am gasit p undeva ca laptele praf ar fi bun pt sportu asta.. adevarat?

pai ma gandesc ca de 2 ori la sala pe saptamana e cam putin... si o a 3-a zi sa incerc sa o fac acasa, daca ar fi ok? ce zici?

ms pt raspuns :)

Edited by p6348701308, 14 February 2008 - 02:26.

p6348701308

p6348701308

New Member

am mai gasit prin forum-uri urmatoarea varianta:

Prolab Amino Gelcaps
TwinLab Amino Fuel

Ce ziceti de combinatia asta? Ar da roade? :)

Edited by p6348701308, 14 February 2008 - 02:47.

smiley04

smiley04

Junior Member

Daca tot zici ca te tine buzunarul,te duci frumos la un magazin care vinde produse;de obicei persoanele care sunt acolo se pricep si le spui ca esti dispus sa bagi luna 500 ron de exemplu in produse de crestere a masei musculare iar ei iti vor spune ce sa iei,cum sa iei,cat sa iei;singurul sfat pe care pot sa ti-l dau e ca daca tot zici ca banii nu sunt o problema sa folosesti produse straine;sunt mai gustoase iar organismul le asimileaza mult mai bine decat pe astea romanesti.

ciutacu

ciutacu

Active Member

• Grup: Senior Members
Daca zici ca te tine buzunarulm ai putea sa cumperi cam asa ceva:
Concentrat proteic din zer: http://www.pronutrit...D...dID=0&bID=0
Izolat proteic din soia: http://www.pronutrit...D...dID=0&bID=0
Vitamine si minerale: http://www.pronutrit...D...dID=0&bID=0  Daca intri pe site, zice sa iei 1-2/zi, dar poti sa iei si 5. Nu are ce sa se intample.
Creatina: http://www.pronutrit...D...dID=0&bID=0

Intr-adevar, 2 antrenamente/ saptamana sunt foarte putine. De ce sa il faci pe al treilea acasa ? Mai bine faci 4 antrenamente la sala. In felul asta, nu lucrezi prea multe grupe/zi, deci nu iti soliciti organismul prea tare.

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Daca mergi la sala si vorbesti cu lumea, tragi da nu tare ca te doare, normal ca nu prea cresti. Trebuie sa tragi ca pe la repetarea 10-11 sa urlii  :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate