Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

"Omuletii verzi"

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
309 replies to this topic

#19
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008
Am revenit.
Cu doua zile intarziere ,pe care le-am petrecut la parnaie . Cum bine stiti si va spuneam inainte sant peaici pentru a gasi un raspuns la cele intamplate , uite unde am ajuns sant acuzat pt disparitia unei persoane si asta numai pt caci unele persoane nu cred in mai multe chesti si prin convingere sunt unele riscuri . Am fost ultima persoana care a stat de vorba cu acel tip care nu credea asa ceva si l-am indrumat intr-un loc identic cu cel discutat doar intr-o alta tara , din pacate nu s-a intors . Ma acuza fara probe sant acum in libertate si singura mea scapare este romania . Cat de curand o sa ne vedem . Uni dintre voi se vor lamuri de niste treburi cu sosirea mea in romania . Poate o sa facem o iesire binenteles cei care doresc sa afle adevarul. Dar nu sant sigur ca voi veni in romania este doar o idee dea mea ori cum din spania voi pleca unde cand  asta nu sant sigur. Desi obiectivul meu era Olanda aici se intampla o serie de chesti asemanatoare . Poate inainte o sa trec pacolo asa vin cu mai multe dovezi .
Si acum raspunsul unor intrebari:
NU nu eram baut , imagineazati am plecat intracolo pentru a ma lamuri de unele chesti nu pentru o onomastica

#20
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Si prin ce experienta ai trecut mai concret? In afara de semnele de pe abdomen, altceva nimic?


Am cautat articole pe Google, dar nu am gasit nimic destul de serios si solid, doar chestii vagi. Totusi, imi amintesc ca am vazut acum ceva timp un documentar pe Discovery despre cercurile din lanurile de grau. Acolo a demonstrat ca se pot face intr-o singura noapte niste forme complexe in lanuri doar cu o mana de oameni. Totusi, a explicat ca exista o diferenta intre cele facute de oameni si cele care se banuieste a fi facute de extraterestri. Ceva in legatura cu modul in care se indoaie spicele, dar nu mai tin minte exact. Pacat ca nu gasesc un articol serios care sa explice, dar mai caut.

#21
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postcaroline_hi, on Feb 14 2008, 17:22, said:

Totusi, a explicat ca exista o diferenta intre cele facute de oameni si cele care se banuieste a fi facute de extraterestri. Ceva in legatura cu modul in care se indoaie spicele, dar nu mai tin minte exact. Pacat ca nu gasesc un articol serios care sa explice, dar mai caut.
In cazul celor aparute peste noapte, e vorba de o indoire fara sa afecteze tulpina cerealei (nu e fortata, nu e rupta), ci pur si simplu planta are o noua tulpina (curbata natural). E mai sustin ca e vorba de o modificare genetica aparuta ulterior la planta. In cazul in care ar fi indoite de mana omului, tulpina ar prezenta leziuni, ar fi rupta, presata.

#22
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View PostBean, on Feb 14 2008, 17:40, said:

In cazul celor aparute peste noapte, e vorba de o indoire fara sa afecteze tulpina cerealei (nu e fortata, nu e rupta), ci pur si simplu planta are o noua tulpina (curbata natural). E mai sustin ca e vorba de o modificare genetica aparuta ulterior la planta. In cazul in care ar fi indoite de mana omului, tulpina ar prezenta leziuni, ar fi rupta, presata.
Si cele facute de om si cele care se presupune ca nu sunt, au aparut tot in decursul unei nopti.
Stiu ca cei care le faceau, acei oameni mai aruncau si pilitura de fier peste.
Da, aceea e diferenta. La formele care se presupune ca sunt facute de extraterestrii zicea ca spicele au fost indoite ca de la o caldura intensa, sau asa ceva. (nu mai tin minte bine)
Am cautat pe site-uri dar nu e nici unul serios si nimic scris de persoane "autorizate", care sa explice in termeni stiintifici fenomenul, dar cum am spus, mai caut ceva.

#23
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Eu cred că diferența este că unele sunt făcute de un anumit grup de oameni iar altele de alt gurp de oamenii. În legătură cu modificare genetică, un material radioactiv cred că ar putea face așa ceva.

#24
anzo

anzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 02.08.2006
Viata exista mai mult ca sigur si altundeva, dar povestile cu omuleti verzi sunt prostii.

Viata care s-a dezvoltat pe o alta planeta ar fi complet diferita de cea cu care suntem noi obisnuiti. Poate ca sunt verzi, poate ca sunt mici, dar sigur nu sunt oameni.

Si de ce ar lua ei citiva oameni sa faca experimente? Sa experimenteze ce?

De ce sa lase semne in lanurile de griu cind ar pute scrie cu un marker spatial direct pe Casa Alba?



#25
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
http://www.cccrn.ca/...efsynopsis.html
Am gasit acest link mai interesant. Se vorbeste si despre cercuri pe lacuri inghetate, pe gheata prea subtire pentru ca omul sa fi putut calca.
Mie imi scapa scopul/motivul pentru care niste fiinte evident mai inteligente s-ar ocupa cu ..."copilarii".

#26
feti

feti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.02.2008

View Postcipiromsl, on Feb 14 2008, 16:01, said:

Am revenit.
Cu doua zile intarziere ,pe care le-am petrecut la parnaie . Cum bine stiti si va spuneam inainte sant peaici pentru a gasi un raspuns la cele intamplate , uite unde am ajuns sant acuzat pt disparitia unei persoane si asta numai pt caci unele persoane nu cred in mai multe chesti si prin convingere sunt unele riscuri . Am fost ultima persoana care a stat de vorba cu acel tip care nu credea asa ceva si l-am indrumat intr-un loc identic cu cel discutat doar intr-o alta tara , din pacate nu s-a intors . Ma acuza fara probe sant acum in libertate si singura mea scapare este romania . Cat de curand o sa ne vedem . Uni dintre voi se vor lamuri de niste treburi cu sosirea mea in romania . Poate o sa facem o iesire binenteles cei care doresc sa afle adevarul. Dar nu sant sigur ca voi veni in romania este doar o idee dea mea ori cum din spania voi pleca unde cand  asta nu sant sigur. Desi obiectivul meu era Olanda aici se intampla o serie de chesti asemanatoare . Poate inainte o sa trec pacolo asa vin cu mai multe dovezi .
Si acum raspunsul unor intrebari:
NU nu eram baut , imagineazati am plecat intracolo pentru a ma lamuri de unele chesti nu pentru o onomastica

mai cipi...ai o imaginatie foaaaaaarte bogata...la un alt topic de pe softpedia ai un post foarte interesant....cica esti mare savant...si lucri la NASA care de fapt nu se mai numeste asa ca se numeste nu stiu cum...apoi in alt topic spui ca ai nu stiu ce prieten care lucreaza la aria 51...aici la topicul asta spui alte baliverne...sper ca nu e nimeni pe aici atat de naiv incat sa te creada   :disgust:

Edited by feti, 15 February 2008 - 03:02.


#27
happy_me

happy_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 28.01.2008

View Postanzo, on Feb 14 2008, 22:36, said:

Si de ce ar lua ei citiva oameni sa faca experimente? Sa experimenteze ce?

ca sa se minuneze de prostia omeneasca, vor sa descopere pana unde poate ajunge ea
la capitolul asta cred ca suntem unici in univers

#28
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008
Poate sant mai putini in numar si ne stiu de frica.
Poate vor sa ne testeze pentru a afla cum ne pot distruge fara sa distruga planeta, deoarece le trebuie lor.
La fel cu anumite semne lasate de ei sa vada daca santem capabili de descifrat semnele
Poate este singurul mod de a comunica cu noi Poate... Poate......Poate......
Dar un singur lucru stiu sigur semnele din grau daca cineva vrea sa le faca este foarte simplu fara a fi opservat de nimeni. Am o explicatie la cele facute de om in lanurile de grau.
Imi aduc aminte asta de cand eram mai mititel si incercam sa il ajut pe bunicul sa imprastie azot si complexe prin grau.
Pe cand il imprastiau cu mana pe mine ma punea sa-l arunc pe mijlocul locului deoarece o aruncatura de mana de la bunicu cu cuprindea o jumate dintr-o laterala a terenului si mergand asa pana la capat se intorcea apoi pe cealalta jumatate dar ii ramanea mijlocul de vreo 2 metri. Aici este partea unde interveneam eu ca fiind copil si intr-un fel stricam totul aruncand aproape dublu in boar 2 metri dea lungul hotarului. Rejultatul : daca anul ala ploa si timpul iera favorabil si terenul continea pe mijloc mai mult ingrasamant crestea prosteste , inainte sa ajunga la maturitate si pe cand graul incepea sa faca spicul tot mai mare  se ingreuna si la primul vant mai puternic incepea sa cada tot , tot cel care avea ingrasamant .
Timp aveau destul sa faca desenele deoarece complecsele se arunca iarna pe zapada si azotul primavara cand se topeste zapada.
Deci unele perioade ale anului cand nu este foarte circulata zona si deacea nu se gasesc nici urme iarna pe zapada raman urmele doar in ea in pamant nu cu topirea zapezi ingrasamantul intra in pamant si abia dupa trei luni incepe sa pice graul . Daca bate vantul destul de tare pica graul ca si piesele la domino doar cel cu ingrasamant formand aceste desene perfecte si fara sa fie atinse de mana omului in acea perioada
Asta ar fi o ecsplicatie destul de buna de acea sant spicele indoite si nu sant rupte .
Graul este fortat puternic de ingrasamant si cu ingreunarea spicului este bachiar in deajuns o adiere de vant inceputul este mai greu .
La cele facute in grau cam asta ar fi ecsplicatia , de cele facute pe gheata inca nu am auzit .
Nu cred ca ai vreo explicatie din cate stiu eu se spunea ca a aterizat una pe o plaje si nici vorba de urme sau desene ca cele din grau se presupune ca atat erau de calde picoarele sau ceva asemanator ale navei incat spatiile unde au atins nisipul deja se topisera si se transformase in pura sticla nici vorba lanurile de grau .
mi se pare mai logic fara cu nisipul decat cea a graului mai reala tinand cont ca tre sa intre in admosfera noastra , cat ar fi ei de dotati frecarea cu aerul tre sa rezulte ceva de caldura

Am spus ca am o relatie si nu directa.
Si daca ai auzit de romanul acela care care construieste rachete pt nasa esti destept .
uite iti dau niste indici :
DUMITRU POPESCU Nu imi aduc aminte bine dar sigur este ( PROIECTUL ARCA )
E si nici cu asta nu am un contact direct
La asta doar astazi i-am dat de urma printr-un prieten din germania si incerc sa iau legatura cu el
Iar celalalt ....................... nu pot sa iti dau nume scuze riscul meseriei

#29
cipiromsl

cipiromsl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2008
Prietenul meu din germania il cunoaste au studiat inpreuna zice ca si asta a fost la nasa in america si curand fac rost de id-ul lui
Sa vad ce poate si ce stie
cautati si voi pacolo pe google tre sa aibe ceva rachete facute pt nasa si a castigat concursul , racheta lui a fost cea mai ieftina si mai buna din toata lumea mai multe detali cautatile voi

#30
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postcipiromsl, on Feb 15 2008, 03:44, said:

Prietenul meu din germania il cunoaste au studiat inpreuna zice ca si asta a fost la nasa in america si curand fac rost de id-ul lui
Sa vad ce poate si ce stie
cautati si voi pacolo pe google tre sa aibe ceva rachete facute pt nasa si a castigat concursul , racheta lui a fost cea mai ieftina si mai buna din toata lumea mai multe detali cautatile voi
Si ce te-ai astepta sa stie?

#31
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View Postcaroline_hi, on Feb 12 2008, 16:48, said:

Pe acest topic as vrea sa discutam despre fenomenul OZN. Este oare el real, adica suntem vizitati de fiinte extraterestre? Mai mult, se poate ca ei sa ne fi vizita in trecut si sa ne impartaseasca din cunostintele lor?

Se vehiculeaza tot felul de teorii, tot felul de marturii care mai de care mai "interesante".

Exista o teorie care afirma ca aceste fiinte extraterestre ne-au vizitat in trecut si ne-au invatat matematica, astronomie... Ba chiar ca unii zei in care se credea acum cateva mii se ani ar fi fost de fapt extraterestrii. Ca dovezi directe stau anumite desene uriase (basoreliefuri) precis executate (ex la Nazca) care se spune ca nu ar fi putut fi facute fara o privire de sus (desi daca stisu matematica, presupun ca ar fi putut la fel de bine pur si simplu sa masoare atent) si niste desene de prin pesteri care infatiseaza oameni cu casti de scafandru i etc.

Alta teorie ar fi ca , in trecut, extraterestrii ar fi venit pe Pamant si i-ar fi facut pe oameni sclavi, dar acestia nu erau suficient de evoluati si rezistenti. Astfel din extraterestrii si omul de atunci ar fi rezultat hibrizi, acestia fiind sclavi.

Mai este teoria panspermiei dirijate.

Pe scurt, am prezentat problema. Voi ce credeti?
Pe mine m-a interest intotdeauna problema si am citit marturii si cateva carti care prezentau teorii, dar nu prea tind sa cred. Prea putine dovezi
:)

Se vede ca ai studiat mult problema, la fel si eu !

Am ajuns la concluszia ca:


- omul este prea tanar pe planeta (deci ori ne-au vizitat inainte de a fi aparut noi pe planeta, ori nu ne-au vizitat de loc);
- mediul cosmic se reinoieste si este plin de pericole, (supernove, nove, nebuloase, nori galactici, radiatii, centuri de asteroizi si comete, etc).
- nu exista nici o dovada credibila si incontestabila ca am fi fost vizitati candva de catre E.T
- nu stim densitatea E.T (eu am reactualizat calculele unor savanti si am obtinut /- mii de planete cu viata simpla in galaxie / - cateva sute de planete cu viata complexa / - cateva zeci de planete cu civilizatii captive in mediul lor planetar / - 2-3 civilizatii tehnologice !!!

- alta problema sunt vitezele la care opereaza E.T (noi cunoastem doar 1-5-12 %-------50-75 % din viteza luminii, si speculam mijloace de deplasare supra-luminice insa destul de costisitoare si limitate, ..., adica nu putem genera gauri de vierme cu tinta exacta, suficient de multe, de mari si de intense, sa opereze la orice distanta, si cu costuri energetice bune ! ..., mijloacele supra-luminice au un randament scazut celor sub-luminice, deci s-ar putea ca si E.T sa zboare prin univers tot lent ca si noi !

- si ar mai fi lucruri de luat in calcul ...

#32
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View PostCyber-sapiens, on Feb 15 2008, 11:22, said:

Se vede ca ai studiat mult problema, la fel si eu !

Am ajuns la concluszia ca:


- omul este prea tanar pe planeta (deci ori ne-au vizitat inainte de a fi aparut noi pe planeta, ori nu ne-au vizitat de loc);
- mediul cosmic se reinoieste si este plin de pericole, (supernove, nove, nebuloase, nori galactici, radiatii, centuri de asteroizi si comete, etc).
- nu exista nici o dovada credibila si incontestabila ca am fi fost vizitati candva de catre E.T
- nu stim densitatea E.T (eu am reactualizat calculele unor savanti si am obtinut /- mii de planete cu viata simpla in galaxie / - cateva sute de planete cu viata complexa / - cateva zeci de planete cu civilizatii captive in mediul lor planetar / - 2-3 civilizatii tehnologice !!!

- alta problema sunt vitezele la care opereaza E.T (noi cunoastem doar 1-5-12 %-------50-75 % din viteza luminii, si speculam mijloace de deplasare supra-luminice insa destul de costisitoare si limitate, ..., adica nu putem genera gauri de vierme cu tinta exacta, suficient de multe, de mari si de intense, sa opereze la orice distanta, si cu costuri energetice bune ! ..., mijloacele supra-luminice au un randament scazut celor sub-luminice, deci s-ar putea ca si E.T sa zboare prin univers tot lent ca si noi !

- si ar mai fi lucruri de luat in calcul ...
Da, tot ce ai spus tu este de bun simt.
Doar 2-3 civilizatii tehnologice??? Eu nu am facut calculele, dar stiu ca exista probabilitatile sunt uriase ca viata pe alta planeta sa existe, dar asta nu inseamna ca sunt si evoluate si inteligente, deci sunt de acord cu presupusul tau rezultat.

OK. Si atunci despre ce crezi ca e vorba? Sa fie nave care sunt testate de marile puteri?
Si cum sta treaba cu marturiile unor oameni influenti? Dar presupusele rapiri de care vorbeste si un user de pe acest topic? Eu astept ca acesta sa vina cu mai multe informatii ca sa putem discuta serios.

De mica am fost pasionata de acest subiect, dar acum m-am mai potolit, dar inca mai citesc articole. Totusi, nici un articol nu prezinta o dovada incontestabila, doar supozitii.
Stiu ca acum multi ani, pe la vreo 7-8 ani am iesit seara afara si am vazut o sfera de lumina destul de mare incat sa nu fie o stea, care se indeparta. Cum de pe acea vreme eram interesata de astfel de chestii, am presupus imediat ca a fost un OZN, dar putea fi orice altceva.

Adevarul e ca atunci cand vrei ca ceva sa fie adevarat, vei ignora ideile contra si dovezile tocmai ca sa poti crede, dar trebuie sa fi obiectiv. De aceea nu cred eu acele marturii.

#33
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Daca am lua de bune toate intilnirile de gradul II, III si IV semnalate, ar insemna ca sunt mii de civilizatii in galaxie, si toate s-au nimerit sa ne viziteze deodata. Ca sa nu mai bagam in calcul faptul ca zonele populate, deci unde se pot face observatii, reprezinta un procent redus din suprafata pamintului. Iar semnalarile astea se pare ca tin si de miturile momentului - cele mai multe intilniri sunt in SUA, extraterestrii aratau diferit in anii 50, 60, etc., in functie de moda SF.

#34
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postabancor, on Feb 15 2008, 13:10, said:

Daca am lua de bune toate intilnirile de gradul II, III si IV semnalate, ar insemna ca sunt mii de civilizatii in galaxie, si toate s-au nimerit sa ne viziteze deodata. Ca sa nu mai bagam in calcul faptul ca zonele populate, deci unde se pot face observatii, reprezinta un procent redus din suprafata pamintului. Iar semnalarile astea se pare ca tin si de miturile momentului - cele mai multe intilniri sunt in SUA, extraterestrii aratau diferit in anii 50, 60, etc., in functie de moda SF.
Nu chiar.
Cercetatorii au analizat toate cazurile, gasind tot felul de explicatii marturiilor (ba baloane meteorologice, ba sateliti), iar pe cele provenite de la persoane prea putin credibile le-au eliminat din start. Si chiar si asa, tot au ramas o multime de cazuri care inexplicabile...sau nu pot (in cazul in care e vorba despre nave create de marile puteri).

Din nou, nu sunt cele mai multe in SUA. De exemplu, cele mai frecvente forme in lanurile de grau apar in Anglia iar pe gheata parca in Canada. Si daca ai citit marturii, ai fi vazut ca multe sunt de la persoane din cadrul armatei care au vazut sfere in timpul zborului.

Si banuiesc ca ai auzit de incidentul de la Roswell. Cum se face ca prima data s-a spus lumii ca a fost gasita o nava extraterestra si next day au negat total, zicand ca s-au inselat. Pai nu cred ca s-ar fi putut insela pentru ca nu ar afirma in fata multimii asa ceva fara sa fie fondat.

Edited by caroline_hi, 15 February 2008 - 13:34.


#35
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Lasa lanurile, alea sunt facute de tipi care se distreaza. Un soi de grafitti.

Edited by abancor, 15 February 2008 - 13:48.


#36
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postabancor, on Feb 15 2008, 13:47, said:

Lasa lanurile, alea sunt facute de tipi care se distreaza. Un soi de grafitti.
Daca ai vazut documentarul de pe Discovery atunci intelegi la ce ma refer.

Daca ai citit de la inceput ai vazut ca nu cred ca extraterestrii ne viziteaza, dar fenomenul OZN exista.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate