Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Romanii din grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006
Un forum al romanilor din Grecia, discutii, legislatie, munca..

www.noiromanii.gr


Scuze daca este considerata reclama ieftina, cred ca cei care doresc sa calatoreasca inspre aceasta tara vor gasii mai multe detalii despre Ellada.

#2
vuvu_

vuvu_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2007
Ar mai fi si un site pe care l-am gasit recent Experiment Grecia (roman in atena) la http://romaninatena.blogspot.com
Pt romanii care traiesc din diferite motive in Grecia sau pentru ce-i care se gandesc sa plece/viziteze Grecia astfel de pagini sunt destul de folositoare mai ales ca nu sunt prea multe. Salut si ideea forumului Noi Romanii.

Edited by vuvu_, 14 February 2008 - 16:54.


#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

 sew900i, on Feb 12 2008, 14:42, said:

Scuze daca este considerata reclama ieftina, cred ca cei care doresc sa calatoreasca inspre aceasta tara vor gasii mai multe detalii despre Ellada.

Informatia e extrem de putina... in general se dicuta chestii cu totul in afara problemelor potentiale ale oamenilor ce ar fi interesati de Grecia ca tara de adoptie :)

#4
radustelian

radustelian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2008
poate

#5
Floryn_cool95

Floryn_cool95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.01.2009
Prima data cand am mers in Grecia a fost o apa la mare de vedeai  pestii in apa   a fost  splendid  :w00t: si hotelurile de 3,4 stele  sunt foarte bune! :naughty:

#6
sew900i

sew900i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 25.05.2006
un nou site pentru romanii din grecia, www.ro-el.gr

#7
hugzabee

hugzabee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 07.04.2008
sew9001 , esti in grecia ?
daca da, de ce nu scrii cate ceva ?

uite cam cum a facut Bogdan-R pentru finlanda.

#8
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
sew9001,asa cum zicea si hugzabee asteptam si din partea ta cateva impresii despre cum este in Grecia, in special ca roman...ce faci, ce muncesti cum este viata si ce costuri sunt si in general care-i atitudinea grecilor fata de romani.
Pe mine ma intereseaza in viitor sa-mi cumpar o casa acolo, evental intr-o insula,ce recomandari ai si ce  stii despre preturi, birocratie, samd.

#9
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
eu a si pleca in grecia instantaneu. din pacate o sa plec doar in vacanta! ma multumesc doar cu atat
B)
vara asta urmeaza thassos pe lista :cheers:

#10
cris_design

cris_design

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2009
planuiesc sa plec in grecia la anul in mai, aici nu se mai poate. Promit sa ajut cu informatii pe cei care vor sa plece acolo si sa munceasca :)

#11
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 cris_design, on 11th December 2009, 19:00, said:

planuiesc sa plec in grecia la anul in mai, aici nu se mai poate. Promit sa ajut cu informatii pe cei care vor sa plece acolo si sa munceasca :)
Pai la ce probleme economice are Grecia, cred ca exact asa o sa zici de Romania cand ajungi acolo

#12
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007
Daca e cineva interesat sa lucreze la un call center in grecia(1000 euro salar) cu conditia sa fie vorbitor de limba germana sa sune la telefonul de mai jos;

Ina Nikitina



Recruitment Intern

Phone 00353 1894 3032

Fax 00353 1894 3030

Email [email protected]

Web www.meghengroup.com

#13
adrianmurad26

adrianmurad26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2010

 cris_design, on 11th December 2009, 18:00, said:

planuiesc sa plec in grecia la anul in mai, aici nu se mai poate. Promit sa ajut cu informatii pe cei care vor sa plece acolo si sa munceasca :)
PAI SI EU AS VREA SA PLEC DAR NU GASESC FIRMA BUNA  DE EXEMPLU MA SUNAT O FIRMA DIN CONSTANTA EUROJOBS RECRUITMENT SI NU STIU DACA E CEVA  DE CAPUL EI DESI AU CEL MAI MIK KOMISION DE PE PIATA 150RON  TAXA DE INSCRIERE SI 200EURO COMISIONUL!!!

#14
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

 adrianmurad26, on 12th January 2010, 13:58, said:

PAI SI EU AS VREA SA PLEC DAR NU GASESC FIRMA BUNA  DE EXEMPLU MA SUNAT O FIRMA DIN CONSTANTA EUROJOBS RECRUITMENT SI NU STIU DACA E CEVA  DE CAPUL EI DESI AU CEL MAI MIK KOMISION DE PE PIATA 150RON  TAXA DE INSCRIERE SI 200EURO COMISIONUL!!!

eu zic sa mai astepti putin, nici la ei nu alearga cainii cu covrigi in coada!
i a lovit si pe ei criza!

#15
adrianmurad26

adrianmurad26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2010

 GTFMIOFE, on 14th January 2010, 17:17, said:

eu zic sa mai astepti putin, nici la ei nu alearga cainii cu covrigi in coada!
i a lovit si pe ei criza!
da dar cam cat sa mai astept??? eu am mai fost in cipru 3 ani  plecat dar acuma vreau sa incerc si alta tara si sincer era bine daca ne-ar fi ajutat cineva sa ne zica mai multe despre firmle astea!!!!

#16
adrianmurad26

adrianmurad26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2010

 conrad1, on 7th January 2010, 13:39, said:

Daca e cineva interesat sa lucreze la un call center in grecia(1000 euro salar) cu conditia sa fie vorbitor de limba germana sa sune la telefonul de mai jos;

Ina Nikitina



Recruitment Intern

Phone 00353 1894 3032

Fax 00353 1894 3030

Email [email protected]

Web www.meghengroup.com
SARUTMANA CEVA IN ENGLEZA NU AVETI:d

#17
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007

 adrianmurad26, on 20th January 2010, 11:39, said:

SARUTMANA CEVA IN ENGLEZA NU AVETI:d
Firma e irlandeza trebuie sa suni la ei sa intrebi,pe mine m-au sunat si mi-au spus ca cauta vb de germana .Eu doar am pus anuntul poate e cineva interesat.

#18
cris_design

cris_design

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.11.2009

 Owidiu, on 23rd December 2009, 22:57, said:

Pai la ce probleme economice are Grecia, cred ca exact asa o sa zici de Romania cand ajungi acolo
plec in thassos, este zona turistica, acolo nu sunt probleme, desi am auzit ca in general nu prea sunt asa mari probleme, s-au declarat falimentari ca sa nu mai plateasca nu stiu ce fel de datorii aveau....Plus de asta sa castigi cat ai castiga si aici in romania, desi e putin probabil, dar traiesti in alt mediu si printre alti oameni, acum depinde si de fiecare cum vede lucrurile.

 adrianmurad26, on 12th January 2010, 13:58, said:

PAI SI EU AS VREA SA PLEC DAR NU GASESC FIRMA BUNA  DE EXEMPLU MA SUNAT O FIRMA DIN CONSTANTA EUROJOBS RECRUITMENT SI NU STIU DACA E CEVA  DE CAPUL EI DESI AU CEL MAI MIK KOMISION DE PE PIATA 150RON  TAXA DE INSCRIERE SI 200EURO COMISIONUL!!!
Eu nu plec prin nicio agentie, mi se par tzepe, am vrut sa plec ca au pair anul trecut si imi cereau 300 euro inainte sa depun dosarul, ca vezi doamne au si ei chestuieli, dar in contract nu scria ca mi se returneaza acei bani daca nu mi se gaseste o familie si i-am rugat frumos sa adauge aceasta clauza in contract si au zis ca nu se poate. Deci ce sa inteleg din asta???
Mi-am luat bilet de sejur de 6 zile in thassos , a costat 64 euro de persoana/sejur, iar in timpul asta imi caut de munca si apartament sa inchiriez. Am fost si anul trecut in vacanta si am ramas uimita de cate locuri de munca am gasit pe acolo, numai ca anul trecut nu am putut ramane, dar anul asta am plecat.
Bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate