Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Cum Se Scoate Din Circuitul Agricol Un Teren?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Am o mare problema. Doresc sa vand un teren de 1000 mp intravilan. Cumparatorul a solicitat sa realizez eu si scoaterea din circuitul agricol al terenului. Pana acum m-am lovit de tot felul de probleme si am auzit tot felul de variante privind modul de scoatere din circuitul agricol. As dori sa stiu cum se face aceasta scoatere, unde si ce costuri implica. Se pot scoate toti 1000 de metri, se scoate doar o parte din teren, se plateste pe suprafata scoasa sau pe toata suprafata terenului, ce acte sunt necesare si de unde le pot obtine? Va multumesc anticipat
P.S. Terenul este in Buftea - Ilfov

#2
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

johnny bravo, on Sep 10 2004, 15:35, said:

Am o mare problema. Doresc sa vand un teren de 1000 mp intravilan. Cumparatorul a solicitat sa realizez eu si scoaterea din circuitul agricol al terenului. Pana acum m-am lovit de tot felul de probleme si am auzit tot felul de variante privind modul de scoatere din circuitul agricol. As dori sa stiu cum se face aceasta scoatere, unde si ce costuri implica. Se pot scoate toti 1000 de metri, se scoate doar o parte din teren, se plateste pe suprafata scoasa sau pe toata suprafata terenului, ce acte sunt necesare si de unde le pot obtine? Va multumesc anticipat
P.S. Terenul este in Buftea - Ilfov

<{POST_SNAPBACK}>


Te duci acolo la primarie, vezi cu cine trebuie sa iei legatura, dai "atentia" care se cuvine si te-ai rezolvat!!!
Oricum fara o "atentie" ceva birocratia e mai mult decat mare si nici nu ai certitudinea ca o sa reusesti!!

#3
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Totul se rezolva la primarie. Cei de acolo pot sa iti spuna ce si cum si in acelasi timp ei se ocupa de acte etc. Despre preturi, nu stiu ce sa iti zic dar nu este exclus sa te coste cateva milioane de lei, oricum nu este exorbitant. Eventual poti sa le dai o atentie celor de acolo si o sa rezolvi repede toata treaba, mai ales ca ai nevoie sa vinzi terenul si te grabesti.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate