Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Neogen/Soft32 is going down

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa cum se poate vedea lesne pe Alexa.. Neogen TOT nu se simte bine deloc. Reclamele pe autobuze se pare ca NU au avut rolul scontat, ba chiar...  
Soft32 dupa ce si-a cumparat "forumuri" gata completate (a se citi SPAM) se duce din nou catre groapa marianelor iar noi, cu cei 60 de angajati REALI (si fara PR ieftin pe .ro) am mai urcat un pic ;) Forumul a ajuns (ca trafic) la nivelul "site-urilor" mari din romania... etc.

La pariu ca Neogen va fi "cumparat" in curand? S-a auzit si de varianta ca se va sparge in bucati ca sa nu se mai vada caderea (dupa iesirea teatrala din Trafic.ro). Pariuri ? Pe cine mizam ? :D

Anul asta mai lansam Autoevolution.com si .ro, Inoutgadget.com si .ro si am lansat deja Inoutstar.com la care va urma versiunea in limba romana... poate anul asta ;) DUREAZA pentru ca la un proiect se pot munci si 2-3 ani pana la lansare. PENTRU ca nu cumparam content, scripturi de 2 lei si NICI nu folosim UGC. Asa suntem noi, mai fraieri...

Attached Files



#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
de ce trebuie sa va comparati cu "super compania" neogen?
se stie foarte bine ce fel de afaceri fac ei in .ro

#3
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View PostMonitox, on Feb 10 2008, 18:40, said:

Dupa cum se poate vedea lesne pe Alexa.. Neogen TOT nu se simte bine deloc. Reclamele pe autobuze se pare ca NU au avut rolul scontat, ba chiar...  

Anul asta mai lansam Autoevolution.com si .ro, Inoutgadget.com si .ro si am lansat deja Inoutstar.com la care va urma versiunea in limba romana... poate anul asta ;) DUREAZA pentru ca la un proiect se pot munci si 2-3 ani pana la lansare. PENTRU ca nu cumparam content, scripturi de 2 lei si NICI nu folosim UGC. Asa suntem noi, mai fraieri...

daca n-as vedea "Admin" sub usernameul tau, te-as putea usor confunda cu pustii de 12-13 ani care vin sa se laude cu noua lor pagina in pehaspe.
Totusi...
postul tau are un scop?sau e ca in bancul ala "nu caut nimic, doar ma laud?"

#4
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postdesignweb, on Feb 10 2008, 19:57, said:

daca n-as vedea "Admin" sub usernameul tau, te-as putea usor confunda cu pustii de 12-13 ani care vin sa se laude cu noua lor pagina in pehaspe.
Totusi...
postul tau are un scop?sau e ca in bancul ala "nu caut nimic, doar ma laud?"

Are acelasi scop care il au tonele de comentarii aiurea de pe o parte a web-ului romanesc, MAI ales cele turnate atunci cand ne-am retras din Trafic pe motive OBIECTIVE si nu pentru ca nu mai aveam trafic.. asa cum fac ALTII. (si Soft32 si Neogen au iesit atunci cand au avut probleme reale de trafic)

Dupa cum spuneam, timpul le rezolva si sincer nu pot sa spun ca sufar cand vad ca mai exista si dreptate.

Vorbesti tampenii. E forumul nostru si mi se pare normal sa discutam cu userii (asa cum facem de 7 ani) si sa-i anuntam de ce proiecte pregatim. Totodata mi se pare NORMAL sa ma laud pentru ca am cu ce. Am trecut de 1,1 mil unici/zi si chiar AVEM cu ce sa ne laudam. Daca nu-ti place tie, te priveste.

Aparitia Softpedia in grafic nu era pentru comparatie directa ci pentru a le arata DIN NOU cretinilor care ne cantau prohodul ca vorbeau in vant si ca NOI ne-am retras din trafic pentru simplul motiv ca a aparut BRAT. That's all.

#5
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
Catalin,
nimeni intreg la minte n-a crezut ca Softpedia s-a retras de frica sa nu fie surclasat intr-un amarat de Top.
Cum nimeni sanatos la cap nu pune botul la comunicatele MediaPro cu "de cand ne ocupam noi de conquiztador.ro, acesta a devenit cel mai vizitat site romanesc".
Asta e doar PR ieftin.
In acelasi timp, cei ce nu s-au nascut ieri stiu cum s-a cladit Neogen.ro si nu fac comparatie intre ei si softpedia.
Totusi, nu inteleg ura asta pe care voi, astia marii (tu, "leul" Fusu, etc), o aveti unul pentru celalalt si toti fata de Trafic.ro/Netbridge.
Uite ce declara "leul" la retragerea din trafic:

Quote

Am scos butonul trafic, le uram moarte lenta (Orlando/MPI is next).
V-a obligat cineva sa va dati pe mana Netbridge?
Trafic.ro era/e oricum ceva atipic: nu vezi asemenea "topuri" in multe tari.De acum or sa mai raman ain trafic doar pustii despre care vorbeam in primul post si siteurile Netbridge.

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
designweb, vrei sa ne comunici ceva?

eu vad ca doar te lauzi, intr-un topic in care spui altuia sa nu se laude.

#7
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007

View Postdon_dannielo, on Feb 10 2008, 17:01, said:

designweb, vrei sa ne comunici ceva?

eu vad ca doar te lauzi, intr-un topic in care spui altuia sa nu se laude.
Cu ce se lauda? :lol: Ai citit tot topicul sa vezi despre ce e vorba?

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Nu e nici o ura. At least nu de la mine :) E pur si simplu o constatare... verific traficul diverselor site-uri atunci cand cineva vorbeste de ele :D That's all. Nici pe Trafic nu am nici o ura. A fost un serviciu pe care l-am folosit cat am avut nevoie de el. Punct. In momentul in care codurile beta de la BRAT au aparut, am renuntat la Trafic. M-au deranjat aberatiile scrise de unii si nu in ultimul rand rahatul mancat de altii "in privat" :)

In rest, CERT nu ne comparam cu Neogen sau altii de acest gen (.ro sites), NU ne sunt concurenti si NU avem treaba cu ei. Dar ma amuza un pic declaratiile din ultima vreme.. si zvonul ca va fi cumparat de Netbridge. That's all...

E un zvon, dar ma gandeam ca merita discutat.

Iar Soft32.. a copiat destul  si cand a vrut sa inoveze.. oooops :D

#9
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
... going down... in flames :lol:


cine ar fi crezut acum cativa ani ca un forum/SN devine ce este azi? :first:
(interesant cum s-a propagat stirea asa de repede pana la mine, de am ajuns #85;
bag seama ca cineva in cercul meu, stia pe cineva ce se juca cu cercul... altuia :lol: )

#10
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Merita discutat.

#11
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postexorcistul, on Feb 10 2008, 23:04, said:

Merita discutat.

ma-ndoiesc ca Netbridge va cumpara Neogen.
2 motive:
1)Egoul lui Fusu
2)investitie prea mare pentru buzunarul lor (vezi punctul 1)

#12
attempt

attempt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 03.05.2005
Neogen ar putea sa se sparga fictiv pe bucati si sa vanda asa. Cel mai rentabil ar fi bestjobs.

Discutiile despre softpedia au aparut cand au picat Jucaushii.

#13
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005

View PostMonitox, on Feb 10 2008, 20:25, said:

Am trecut de 1,1 mil unici/zi si chiar AVEM cu ce sa ne laudam. Daca nu-ti place tie, te priveste.
Ati trecut -poate- de 1,1 mil. unici pe zi cu forumul, nu fara. Ceea ce evitati sa spuneti este ca Softpedia = forum.
Fara asta nu stiu cu ce trafic v-ati mai lauda.

#14
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
iti zic eu ca si fara forum tot multi useri sunt ;)

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
@ mailman, uite cati romani avem/luna (forum+ site). Codul BRAT e servit doar IP-urilor romanesti !

http://www.brat.ro/s...1/softpedia.pdf

#16
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postmailman, on Feb 11 2008, 14:59, said:

Ati trecut -poate- de 1,1 mil. unici pe zi cu forumul, nu fara. Ceea ce evitati sa spuneti este ca Softpedia = forum.
Fara asta nu stiu cu ce trafic v-ati mai lauda.

esti EXTREM de amuzant :) Forumul nu trece de 120-150.000 unici/zi in zilele cele mai bune... NU inteleg cum va imaginati ca un forum poate avea peste 1 milion de unici/zi  :rolleyes:
SITE-ul are 950.000 - 1 mil UNICI/ZI!

#17
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
Softpedia                 
                Clienti unici   Vizite     Afisari
Total lunar 2.022.793 4.759.159 18.114.399
Media zilnica                153.521 584.335

Neogen                 
                Clienti unici   Vizite        Afisari
Total lunar 1.206.237    5.718.881  100.187.240
Media zilnica                184.480     3.231.846

GSP                 
                Clienti unici   Vizite     Afisari
Total lunar 649.204 5.897.376     14.064.892
Media zilnica                190.238   453.706


mai e nevoie de comentarii?
Alexa nu e trebuie considerat ceva sigur.Nici nu are cum sa fie-intrucat modul de estimare a datelor e...cel putin subiectiv.

#18
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
mie si 150.000 unici/zi pe un forum mi se pare ceva extraordinar :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate