Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Radio K FM /Network

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#127
myraz

myraz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2011

View Postrodragoescu, on 13th April 2011, 11:44, said:

Se va rezolva in curand !

Salutare, ce au patit, cei de la radio ok ? am auzit ca sunt in reparatii, sau se desfinteaza?  :o sper ca nu :-s

#128
rodragoescu

rodragoescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.01.2009

View Postmyraz, on 28th June 2011, 22:15, said:

Salutare, ce au patit, cei de la radio ok ? am auzit ca sunt in reparatii, sau se desfinteaza?  :o sper ca nu :-s


Salut. Nu s-a intamplat nimic! Ne mutam, reorganizam, modernizam. Revenim :)

#129
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Cred ca o sa amplaseze antena de a 88.3 pe o cladire mai inalta fata cea anterioara .

#130
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8qijqGqP4pc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] iata sinaia pe DIP11  , si culmea merge si orizontal fara paraiturile ce le are o antena normala dipol masa-semnal . deci performanta la receptie a unei antene de emisie are si calitatile de ... selectivitate .

#131
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Bai ce imi place ce patru (4) decibeli siau tras bonus .. !
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rse8dRqgC4w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oare cat o dura perioada de lauda ca se aud la distanta?
Pe mine , personal nu ma incalzeste cu nimic 4.97X mai tare decat ce era vechi .
Din amintiri 101.7 a fost si ramane unicul ploiestean ce sparge recordul la 40dB si ziua 36 , ori aici aveam NOAPTEA 35dB spre 36 cu variatie ca distorsioneaza muzica din cauza supramodularii , si ziua ce am prins era undeva la 33-34dB . Defapt ce zi ca era 7 seara ..
Asa ca dom Dragoescu .. cu parere de rau .. ti-am spus si nu ma repet , am emis noi piratii cu 2 antene de inox de maxim 12kg cu bloc de 14 nivele , cu 1kw , si nam atins record , adica fetesti , dupa DRAJNA cadea in cap .
Nu ma incanta ca sa auzit roxette in unirii deoarece , unirii , spun in fata intregului forum e in peering cu victoriei , dupa care camp , pana in ploiesti .
Deci , zona mea e cu cantec , ai cladirile de pe randul cu CNA , ai pe alea de la romania actualitati , ai gara si pe urma camp pana la ploiesti .
Crestere de 5dB mai era ceva .
Deci nu bem sampanie , nu ma intimideaza diferenta asta asa de mica , ma face sa zic , ai castigat trei fire de bucuresti + munte in audienta .
Parerea mea !

Edited by Zvartoshu, 27 July 2011 - 23:23.


#132
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
De la 8 si 18 din cei 37db cat ii avea a ajuns au la 10 si 4 minute la .... :lol: incontestabilul ... 33dB ... sa vedem 12 , 15 , 18 ce durprize in valori ne da si pe urma continuam discutia despre super castigul in distanta ...

#133
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Cam slabut pe distanta, deja dupa Valea Calugareasca incepe sa scada semnalul.

#134
katamaxx

katamaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 18.04.2009
la 20 km de Bucuresti, antena spre nord, pe 88,3 se ia trinitasu de pe 88,5, radio K deloc, probabil puterea trebuie marita sa se auda ceva.....

#135
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,804
  • Înscris: 14.10.2008
Aparat de radio slabut, nu are treaba 88,3 cu 88,5.

#136
creeps

creeps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.06.2008
Il ascult de 2 ani de zile la 6km de dunare . Varietatea muzicala e bunicica , insa ce nu inteleg este ca ii freaca nene directia de unde transmite , ba vine intr-o parte ba pe alta , si nu stau sa ma urc in vaful visinului sa mut antena stanga dreapta.
Pun pariu ca incearca ceva la sediu, de vin pe mai multe directii  .

#137
Boby_Crist

Boby_Crist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 12.04.2011
De prin Sindrilita pana spre Urziceni se poate asculta in trafic binisor!

#138
tehnicul2011

tehnicul2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 448
  • Înscris: 11.05.2011
Si-au mutat antena si echipamentele de pe blocul de unde emiteau,aproape de Hotel Prahova.
Acum sunt situati in sediul Cosnsproiect,o cladire cu 6 etaje dar inalta cat un bloc cu 8.Antena de emisie este noua,amplasata pe pilonul unde are si Antena 1 Ploiesti,antena TV pe canalul 29.Cei 4 dipoli sunt orientati catre Bucuresti,mai exact catre Gara de Sud.Echipamentele sunt aceleasi de la vechiul sediu,exceptie facand antena de emisie noua nouta de la Cornel I si cablurile de conexiune catre emitator.
Procesorul de sunet,marca Orban este incomparabil mai bine reglat dar in privinta programului cred ca sunt in reorganizare.Difuzeaza muzica non-stop si cateva spoturi publicitare.Nu stiu cu ce putere emit dar cred ca au lejer 1000 W in antena.Asa au majoritatea posturilor de radio locale din Ploiesti.

#139
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
tehnicul nu stii stream mai au?

#140
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
au renuntat baietii la 103.6 pentru popi ! 88.3 mai emite K sau tot Trinitas? eu am Itsy Bitsy si nu pot testa

Edited by banat, 30 March 2012 - 08:54.


#141
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
Radio K este istorie; un radio bun care a disparut fulgerator la fel ca si radio Contact
site http://www.radiok.ro/ oprit
88.3 Ploiesti oprit (am dat cu directiva dupa el toata ziua si cand a fost Itsy de Navodari oprit)
103.6 Trinitas
pacat ca un post local excelent dispare oarecum inexplicabil, pentru Ploesti, Prahova si judetele limitrofe este o pierdere mare, eu o sa regret Silent Night ; anul asta am pierdut Cafe de pe 89.7 si 90.0 tot in detrimentul unui post religios, oare cine urmeza sa fie zuificat, popificat sau doar cancificat (cumparata frecventa si scoasa la specula apoi - asa cum face Cancescu)
Pe 88.0 se aude un sunet mizerabil din ultima categorie, vai de FM-ul nostru !!!!

Edited by banat, 30 March 2012 - 20:49.


#142
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
A disparut si asta, mai sunt Prahova si Wyl, doua posturi locale bune. Sper sa se mentina macar astea cat mai mult timp.

#143
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trinitas pe 103,6 e bataie de joc cat timp e 95,3 in spate cu 100KW, sper sa fie doar provizoriu.

#144
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
da profm-urile pe 102.8 si 97.9 crezi ca-s temporare ? Acum 5 ani cand am scanat in Germania am ramas masca sa vad Bayern sau Antenne pe 5-6 frecvente cu semnale peste 60 db, deci spre asta se merge si la noi- sa fie 4-5 posturi in toata banda pe zeci de frecvente, banul face totul, radio-urile entuziaste facute pentru ascultatori nu se pot autofinanta sau oricum patronul castiga mai mult daca face specula cu frecventele decat sa se ocupe de radio.
Mai prost ca noi in radio stau rusii, sa ascultati vara pe propagare Mayac pe 15 frecvente si Rossi pe 10, mentionez ca propagarea in general bate pe o anumita zona de vreo 4-5000 km/patrati nu din intreaga Rusie, varietatea e pe internet, in FM raman cele cu banu greu, de stat si propagandiste.
Nu ma asteptam sa ia Trinitas-ul, ma asteptam sa-i ia Zu(acoperirea lor pe V. Prahovei e o gluma cu statia din Busteni), asta e singura ciudatenie, poate ca PF Daniel intemediaza frecventa pentru Zu, nu te mai mira nimic in ziua de azi

Edited by banat, 31 March 2012 - 11:28.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate