Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Filme ce te-au marcat rauuuu de tot, si inca...

- - - - -
  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#109
AMETHIST

AMETHIST

    Hardware Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,518
  • Înscris: 11.11.2007
Horror Express (1972)
Tot pe TVT' 89 l-am vazut. Nu cred ca aveam ami mult de 7 ani cand l-am vazut, mai ales ca a fost poate primul film pe care l-am vazut color...

#110
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,197
  • Înscris: 08.12.2006
Unul din filmele care m-au marcat si mi-l amintesc acum, Sin Nombre, un film mexican despre bandele de raufacatori. ideea filmului e ca, fratia in interiorul bandelor e frectie la piciorul de lemn. Vi-l recomand.

http://www.cinemagia...n-nombre-33972/

#111
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Nu m-au marcat, dar le-am vizionat de 14, 12 , 11 ori...trilogia matrix :D

#112
desdemona

desdemona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 15.12.2007
The Mist.M-a marcat finalul,in special.

http://www.imdb.com/title/tt0884328/

#113
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007
Meru, cata vointa pt a obtine ceea ce iti doresti cu adevarat.

#114
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Planeta Maimutelor (1968)
Aveam vreo 7 ani cand l-am vazut prima oara (Eforie Sud, teatrul de vara - cinema in aer liber) si nu am dormit toata noaptea incercand sa-mi explic cum naiba au cucerit Pamantul cimpanzeii, urangutanii si gorilele. De atunci l-am mai vazut de 6-7 ori cu aceeasi intensitate (la pachet cu partea a doua)

Edited by florinbad, 29 March 2016 - 21:37.


#115
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
Interstellar. Cu asta am spus totul.

#116
SSNight

SSNight

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,684
  • Înscris: 06.05.2007

View Postflorinbad, on 29 martie 2016 - 21:25, said:

Planeta Maimutelor (1968)
Aveam vreo 7 ani cand l-am vazut prima oara (Eforie Sud, teatrul de vara - cinema in aer liber) si nu am dormit toata noaptea incercand sa-mi explic cum naiba au cucerit Pamantul cimpanzeii, urangutanii si gorilele. De atunci l-am mai vazut de 6-7 ori cu aceeasi intensitate (la pachet cu partea a doua)

:))

#117
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Dar cum ati descoperit subiectul acesta?

#118
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,200
  • Înscris: 03.03.2007

View PostAMETHIST, on 07 iulie 2015 - 02:25, said:

Horror Express (1972)
Tot pe TVT' 89 l-am vazut. Nu cred ca aveam ami mult de 7 ani cand l-am vazut, mai ales ca a fost poate primul film pe care l-am vazut color...

Are you me? :D

Suntem aceeasi generatie. Cativa ani am fost marcat de filmul ala :D La o a doua vizionare mi-a trecut...

#119
bambilic

bambilic

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 20.05.2019
destul de mult cinefila, m-am bucurat cind am descoperit acest topic
prima reactie a fost sa vizionez filmul The notebook, deh, ca orice femeie careia i-a scapat un film bun despre iubire/dragoste
l-am vizionat azi-noapte (intre orele 22-24, cu intreruperi)

mare mi-a fost dezamagirea
acest film nu m-a impresionat decit negativ
intortocheat, desi pleaca de la un principiu sa-i zicem, clasic, te poarta aiurea, fara sens

si daca e sa ma gindesc la cel mai bun film despre iubire este "Pe aripile vintului"

nu pentru ca eu am o virsta, - va mai pot da exemple de alte multe filme memorabile in acest sens, destul de recente

Edited by bambilic, 20 May 2019 - 12:46.


#120
rook

rook

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.08.2006
Knocking on heaven`s door "Tu ai vazut marea"
https://www.imdb.com..._1?ref_=nv_sr_1
Kin Dza-Dza
Kiu.
Va recomand sa le vedeti.

#121
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Nota foarte mare pentru un film atat de putin cunoscut. Dar daca pe tine te-a marcat rauuuu, va trebui sa-l vad si eu.

#122
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,202
  • Înscris: 02.09.2014
Filme care m-au marcat::

-"Cele 400 de lovituri" regizat de Francoise Truffaut. Eram si eu adolescent atunci cand l-am vazut si m-am identificat cu problemele eroului principal.

-"Nascut pe 4 iulie" regizat de Oliver Stone, cu Tom Cruise, o dimitizare a "american dream" destul de brutala.

-"Trenul vietii" ("Train de vie") de Radu Mihaileanu. Are niste dialoguri absolut senzationale, si astazi mai tin minte replici intregi din film.

-"Fata cu cercel de perla" cu Scarlett Johansson, nu povestea in sine, ci faptul ca are niste imagini superbe, de altfel, directorul de imagine de la acel film este absolvent al unei scoli de arta si se vede acest lucru.

-"Il camorrista" de Giuseppe Tornatore. O poveste absolut fascinanta, cum poate deveni un mare boss mafiot un simplu om. Departe de grandoarea filmelor cu mafioti ale regizorilor italo-americani (Coppola, Scorseze, Brian de Palma) este un film simplu si credibil, care a facut mare valva in Italia la aparitia lui.

Nu as putea spune ca m-au marcat, dar mi-au placut mult alte doua filme usor atipice (in viziunea mea): "Lost in translation" de Sofia Coppola, cu Scarlett Johanssen si Bill Murray si "Malena" al aceluiasi Tornatore, cu Monica Bellucci cap de afis. Despre ultimul stiu, e "comercial" cat cuprinde, dar filmul mi-a placut!

Edited by Costel2014, 12 August 2020 - 11:31.


#123
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018

View Postrook, on 22 mai 2019 - 20:41, said:

Knocking on heaven`s door "Tu ai vazut marea"
https://www.imdb.com..._1?ref_=nv_sr_1
Kin Dza-Dza
Kiu.
Va recomand sa le vedeti.
Film prea slab pentru un asemenea actor. Eu mai mult pentru Til Schweiger m-am uitat, ca imi place de el. Dar filmul este supraapreciat, desi nu ar fi trebuit, tinand cont ca e german.

Va recomand The Man from Earth. Partea buna e ca e diferit de filmele cu care sunteti obisnuiti. Partea proasta e ca va veti uita la trailer si deja stiti jumatate din film.

#124
Dellegeanu

Dellegeanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 28.06.2020
Vendetta
Scarface

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate