Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cel mai bun dintre mai bune....prezervative

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
-----------------------
Trojan e cea mai buna marca
-----------------------

Asa am auzit si eu !

#20
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Mda..... ma gandeam si io k ar fi mai logic sa puna spermicidu pe interior decat pe exterior.

Hai k tocmai mi-am luat un "bax" mic de 12 Durex Extra Safe.  Din Carfur.... cam 210 000. Dupa parerea mea, super-scumpe. Pai astea le termin imediat...

@Cristist50 n-ai nevoie de lubrifiant dk tipa e uda. Si asa, prezervativ+lubrifiere = nu mai simti mai nimic. Chiar n-as folosi lubrifiant... decat, ma rog, in situatii mai putin clasice :)

#21
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Depinde e fiecare daca trebuie lubrifiant sau nu. Necro, ce faci tata cu prezervativele??? Ati facut un pariu sa vedeti cat de repede le terminati?

Daca totusi le zapacesti asa repede vb si tu cu fata sa ia pilule ca te baga la sapa de lemn. Sa dai peste un mil peluna pe condoame nu e ceva deosebit de placut :) In rest numai bine si sa nu ai probleme cu ele.

Bafta.

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003

Necronomikon, on Sep 15 2004, 11:54, said:

Hai k tocmai mi-am luat un "bax" mic de 12 Durex Extra Safe.  Din Carfur.... cam 210 000. Dupa parerea mea, super-scumpe. Pai astea le termin imediat...

la un calcul simplu vine cam 18k de bucata...  da ideea e ca nu tre sa cobori in mijlocu noptii dupa  altele ca tocmai ai constatat ca nu mai ai! :D  si-apoi e un pret decent 18k/1 sfert de ora :))

#23
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
io citisem ca omu' vrea ceva en-gros... da' asa, la 12 bucati... ;)

Edited by vektor12, 15 September 2004 - 12:16.


#24
anna24

anna24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 13.04.2004

morpheusdj, on Sep 12 2004, 23:48, said:

Cat despre boli, prezervativul artrebui sa fie ultima solutie in opinia mea. Nu te duci si tu si dai unde a dat jumate de oras, dai si tu unde stii ca au fost mai putini inaintea ta, nu orice stricata,

Deocamdata eu imi fac griji pentru sracina pt ca femeia mea....e gaura mea..eu am dat primul acolo :)

<{POST_SNAPBACK}>


Nu mai raspandi chestii de genul asta pentru ca, din ce am auzit eu, o operatie de refacere de himen nu este deloc costisitoare. S-ar putea sa va treziti ca o gramada de femei, dintre care unele chiar divortate, sunt "virgine"...  :drac:

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
eu nu inteleg scopu operatiei asteia... eu unul nu mi-as lua nevasta virgina...  sau ma rog n-ar ajunge virgina...  si cand dai de una la 20 de ani si iti spune ca e virgina deja apare un IMENS semn de intrebare (WTF is wrong with you? )

#26
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
in ziua de azi... prezervativul trebuie sa devina prietenul cel mai bun al barbatului... la ce "fiare" umbla pe strazi, trebuie sa te feresti de ""rugina"... plus ca te fereste si de altele...

citeam intr-un studiu realizat de durex acum vreo doi ani ca rata cea mai mica de persoane insarcinate din randul adolescentilor o are Olanda... acolo se folosesc si prezervativele, si anticonceptionalele!!! stiu ca nu este aceeasi senzatie, dar... paza buna trece primejdia rea...

#27
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Mai, la 30 de ani virgina apar probleme, insa eu o stiu pe fata de un an jumate....stiu ce spun cand zic ca eu am fost primul.

Insa se pot lua si tepe, mai ales pentru cei obsedati de casatoria cu o virgina :)

#28
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003
tre sa fii talamb sa nu-ti dai seama daca e sau nu e virgina...

#29
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Add, orice e posibil. Insa cum am spus si eu, cam greu sa nu te prinzi ca e virgina. E stramta cu draci.....iti dai seama repede.

#30
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

add, on Sep 16 2004, 18:47, said:

.  si cand dai de una la 20 de ani si iti spune ca e virgina deja apare un IMENS semn de intrebare (WTF is wrong with you? )

<{POST_SNAPBACK}>


Poate ca n-a avut chef sa si-o traga cu nimeni. Chiar crezi ca femeile sunt ca noi care ne ies ochii din orbite cand vedem o "bunaciune" pe strada. Pai in 99% din cazuri, cand vorbesc cu fetele si incerc sa le trag de limba despre ce fel de barbati vor, majoritatea imi spun de barbati cu care sa ai ce sa discuti.
Nu vorbesc aici de parasute, de fete venit la agatamente, capuse sau altele. Ma refer la fete normale, care vor si ele un prieten etc.

Si da, cele mai cerute prezervative sunt Trojan. Asta nu inseamna ca sunt cele mai buna. (Stiu de asta deoarece sotia mea e farmacista).

#31
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
sa mor daca am auzit de firma asta...

Edited by vektor12, 17 September 2004 - 10:31.


#32
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

morpheusdj, on Sep 15 2004, 12:40, said:

Depinde e fiecare daca trebuie lubrifiant sau nu. Necro, ce faci tata cu prezervativele??? Ati facut un pariu sa vedeti cat de repede le terminati?

Daca totusi le zapacesti asa repede vb si tu cu fata sa ia pilule ca te baga la sapa de lemn. Sa dai peste un mil peluna pe condoame nu e ceva deosebit de placut :) In rest numai bine si sa nu ai probleme cu ele.

Bafta.

<{POST_SNAPBACK}>


Pai in zilele cu servici... de 2 ori pe zi. Mai mult de atat nu e timp. In zilele fara servici... de 3-4 ori pe zi. Mai mult de atat nu e chef.


vektor12, on Sep 15 2004, 13:16, said:

io citisem ca omu' vrea ceva en-gros... da' asa, la 12 bucati... ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Deh, io as vrea un bax de 1000 de bucati dar asta e cel mai mare pachet pe care l-am gasit la Carfur.


add, on Sep 16 2004, 18:47, said:

si cand dai de una la 20 de ani si iti spune ca e virgina deja apare un IMENS semn de intrebare (WTF is wrong with you? )

<{POST_SNAPBACK}>


Aaa... tre' sa stii k sunt destule fete virgine dupa 20 de ani. Am cunoscut o gramada. Cum spunea Cristist50, femeile sunt "altfel" decat noi. Multe din ele pot sta bine-mersi virgine toata viatza. No big deal.

morpheusdj, on Sep 17 2004, 02:09, said:

Add, orice e posibil. Insa cum am spus si eu, cam greu sa nu te prinzi ca e virgina. E stramta cu draci.....iti dai seama repede.

<{POST_SNAPBACK}>


In general, virginele sunt stramte, da. Insa nu e musai sa sangereze. O fosta prietena de-a mea, care era virgina cand ne-am cunoscut, n-a sangerat deloc. Insa la inceput era stramta rau de tot. Nici degetul nu intra.

#33
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
pai cumpara de la metro cutia de cutii... sau vorbeste direct la distribuitor... sau poate la nevasta lui cristist50, poate face reducere... :)

#34
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,144
  • Înscris: 09.09.2003

Necronomikon, on Sep 17 2004, 12:18, said:

O fosta prietena de-a mea, care era virgina cand ne-am cunoscut, n-a sangerat deloc. Insa la inceput era stramta rau de tot. Nici degetul nu intra.

<{POST_SNAPBACK}>

da da... de aia ai tu impresia ca sunt "MULTE" fete virgine la 20 de ani....  poate ca exagerez...  da daca nici in primul an de facultate nu si-a pus-o e deja dubios, (mai ales daca nu e urata in draci :) )

#35
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

add, on Sep 17 2004, 12:58, said:

da da... de aia ai tu impresia ca sunt "MULTE" fete virgine la 20 de ani....  poate ca exagerez...  da daca nici in primul an de facultate nu si-a pus-o e deja dubios, (mai ales daca nu e urata in draci :) )

<{POST_SNAPBACK}>


Dubios, dubios, dar ce inseamna "dubios"? Iti spun, am cunoscut destule fete, virgine la 22-23-24 de ani, care nu erau deloc urate, ba chiar 1-2 erau foarte frumoase. Asta e... Aaa, am uitat sa mentionez... toate fetele astea erau studente sau chiar cu facultatea terminata.

#36
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
pai daca esti parasuta, esti parasuta de mica, nu astepti sa faci 25 de ani ca sa "te dai pe brazda"... :D

pana la urma de ce (nu) sunt Trojan cele mai bune prezervative???

Edited by vektor12, 17 September 2004 - 12:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate